poster

Anglický pacient

 • USA

  The English Patient

 • Slovensko

  Anglický pacient

Romantický / Drama / Válečný

USA / Velká Británie, 1996, 155 min

Komentáře uživatelů k filmu (447)

 • Houdini
  *****

  Oscar 9 : Nejlepší film, Režie, Kamera, Herečka VR - Juliette Binoche, Výprava, Kostýmy, Střih, Hudba, Zvuk + 3 nominace: Herec HR - Ralph Fiennes, Herečka HR - Kristin Scott Thomas, Scénář - A . . . . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(4.3.2004)

 • Lima
  ****

  Drtivé vítězství formy nad obsahem. Dechberoucí záběry pouště, čarokrásná hudba Gabriela Yareda a znamenití herci. S dějem je to slabší, ale to se u tohoto filmu promíjí. Protože pastva pro oči i uši je to velmi vydatná.(11.5.2003)

 • Gemini
  *****

  Bezmála dvě a tři čtvrtě hodiny krátký příběh o pohnutém životě a čiré lásce. Herecké výkony i vše ostatní jasně oscarové. Až tak jasně, že z některých scén slyšíte takové to volání: "Hej, vidíte to? Tohleto je přece to, za co se Oscary dávají, tak sem s nimi!" Přesto má-li tohle být pomník Athonyho Minghelly, nemám s tím problém. 90%(23.3.2003)

 • Radyo
  *****

  Ano, je to romantické až hrůza. Ano, je to až příliš dlouhé. Ano, přesto se mi to hrozně líbí.(3.8.2002)

 • Malarkey
  *****

  Přiznávám se k jedné věci. Tenhle film mě rozbrečel. Rozbrečel mě tak, jako dlouho žádný jiný. Anglický pacient má totiž všechny předpoklady k tomu, aby to dokázal a já mu sednul na lep jak osmiletá školačka. Jedná se totiž o další z řady osudových příběhů lidí, kteří žili a prožili období druhé světové války. Ten je ale vyprávěn z dvou časových rovin. Tedy před koncem války a před začátkem války. Vše dává svůj smysl, herci se tu herecky naprosto perfektně předvádí a i když hudba není to, kvůli čemu byste na film neměli zapomenout, vše vynahrazují krásné záběry a scenérie na severní Afriku třicátých let, které v dobré režii nemohou nikdy zklamat. Necelé tři hodiny utíkaly závratným tempem a jediné, co burcovalo čím dál víc, tak vztah Ralph Fiennese s Kristin Scott Thomas. Herci celkově tu mají velké slovo. Kromě těch dvou tu herecky kouzlí i krásná Juliette Binoche. Je vlastně hrozně dobře, že si režisér vybojoval tyto herce a nebyl donucen k Hollywoodu. Působí to na diváka daleko upřímněji, za což si vysloužil i náležité ocenění. Jestli existuje nějaká osudová romantika s velkým nádechem epičnosti, tak to pro mě navždy bude Anglický pacient.(4.11.2018)

 • Djkoma
  *****

  V čem je kouzlo tohoto filmu? Je milion a jeden odpůrce, který tvrdí, že jde o kravinu která nemá obdoby. Je tu milion a jeden člověk, který se rozpláče po skončení tohoto filmu a ještě mnoho let na něj bude vzpomínat jako na něco naprosto úžasného. V čem je kouzlo? V režii skoro neznámého a v té době nezkušeného Anthony Minghella?Musím uznat, že jeho režie je zvláštní, pomalá, hodně dáva na detail, ale miluje velké krásné exteriéry. Na co by mu to, ale bylo bez herců? Hvězdy jako Ralph Fiennes, který i přes hraní pod latexovou maskou hraje jak dokáže a nebo má oblíbená nevinná Juliette Binoche, která s Kristin Scott Thomas předvádí krásu ženy, po které touží muži. Čím to tedy je? Hudbou, která je příjemná, avšak nijak úžasná a bez filmu asi neposlouchatelná? nic z toho. Jde o kouzlo, které má jen jeden film z tisícovky. O kouzlo, které vás začaruje a na konci vyhodí, na nic se neptá a jen odpovídá. Jen dvě možnosti jsou. Bud si na konci řeknete, že to byl nejkrásnější film ve vašem životě a nebo to je největší kravina, která kdy získala Oscara. Rozhodnutí je na vás, ale mě tato osudová láska, která se naplňuje a vylévá jako sklenička s vodou ve mě nechala něco zvláštního hořkého, ale přesto uspokojivého. Když pochopíte hlavní postavu pochopíte vše. Pro mě je tento film už víc než romantickým příběhem, přímo příběhem toho co dokáže opravdová láska ... a nepřestávám na závěr utírat slzy ani po desáté...(7.7.2005)

 • T2
  **

  Nepomôžem si ale Minghellov štýl my vôbec nesedí a ešte tak pomalý a rozvláčny ako v tejto romantickej dráme z obdobia druhej svetovej vojny, fakt neviem a len krútim hlavou za čo dostal vlastne 9 Oscarov, podľa mňa to strany rovnaký prestrel ako u Zamilovaného Shakespeara, ozaj už neviem a ani nemám potuchy podľa čoho sa hodnotia filmy, lebo takýchto podobných príbehov len z iného obdobia bol už som videl nespočetne a v omnoho zaujímavejšom prevedení. Herci nehrajú zle ale nevýraznosť príbehu im viac nedovolí vyniknúť. "Čakal som od tohto projektu silnú pompéznosť a nakoniec nedostal som skoro nič!" ║Rozpočet $27miliónovTržby USA $78,676,425Tržby Celosvetovo $231,976,425(20.12.2007)

 • gouryella
  ****

  Na muj vkus az prilis monumentalne rozvlekle milostne drama po jehoz zhlednuti si divak chte nechte musi rici, ze za cele tri hodiny se vlastne nic nestalo a kdyby mel film polovicni stopaz nijak by mu to neskodilo - spise naopak.(30.7.2002)

 • Marigold
  **

  Jsem asi necita, ale mně ten příběh po chvíli neskutečně lezl na nervy. Pan režisér brnká na emotivní strunu s takovou okázalostí, že ta má praskla asi po půl hodině a zbytek příběhu jsem jen prokroutil hlavou. Na konci jsem se cítil jak po konzumaci dvou kil přeslazených kremrolí... Takový Doktor Živago, to byla jinší podívaná!(25.1.2004)

 • Anthony
  ****

  Příliš dlouhé! Spíše než film jako celek se mi líbí jednotlivé scény: skoro vše s Binocheovou, příchod písečné bouře, odjišťování bomby u mostu a hlavně závěr v jeskyni. Tedy spíše se mi líbí ty scény smutné, než ty zamilované. Krásná hudba (Yared), herci a kamera. Ale všechny Oscary rozhodně zasloužené nebyly(7.6.2003)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $27 million tržby celosvetovo : $231,976,425(18.4.2007)

 • novoten
  *****

  Když poušť pálí, když vás lidé nechápou, když válka nechce skončit a když láska nemůže vyhrát. Pak nastává chvíle, kdy kapka štěstí ze vzpomínky nebo náhodné vzplanutí v palčivé současnosti může změnit celý život. Vybroušený diamant, který je mi každým dnem od zhlédnutí bližší a pomalu stoupá mým top žebříčkem stále výše. Plejáda dokonalých hereckých výkonů a strhující nezapomenutelné drama, které tehdy Akademie správně ocenila.(5.8.2007)

 • tron
  *****

  „Je to jedno, čo pred to napíšete. Veľké auto, malé auto, pomalé auto... Stále je to len auto.“ Mám tony obľúbených filmov a i v čudáckych 90. rokoch vzniklo veľa výborných. Ale keby niekto za najreprezentatívnejší kus desaťročia vybral ANGLICKÉHO PACIENTA, vôbec by som nenamietal. Oscarový (9 sošiek + 3 nominácie) triumf legendárneho megaproducenta Saula Zaentza (PRELET NAD KUKUČÍM HNIEZDOM) a v poslednej chvíli kvôli finančnej tiesni pribehnutých bratov Weinsteinovcov. Nádherná piesková atmosféra je natoľko mrazivá, fascinujúca a hypnotická, že hoci sú scény z toskánskej, rozpadajúcej sa budovy uprostred krásnej prírody tiež parádne, v porovnaní s pieskovými dunami sa Willem Dafoe (napriek sľubnej scéne s prstami) nechytá. Dokonalý scenár, dokonalý Ralph Fiennes, dokonalá réžia, dokonalá kamera.(17.9.2005)

 • Gimli
  ***

  Nekolik peknych, nekolik pekne dojemnych a nekolik peknych akcnich scen, coz je sice plus, ale je to zbytecne dlouhe a nudne, coz je zase minus. Tak nevim, kdyz nekdy najdu chut a hlavne cas se na to podivat znovu, mozna zmenim nazor.(22.7.2002)

 • movie
  *****

  Po obrazové i příběhové stránce je to doslova nádherný snímek s perfektní přehlídkou hereckých výkonů!(6.8.2002)

 • Boss321
  ****

  Povedené dílko o lásce a drtivém životě člověka, který je zohaven po pádu letadla a žije jen vzpomínkami. Pěkné výkony Ralpha Fiennesa, Juliette Binoche (naprosto zasloužený Oscar), Kristin Scott Thomas a Williama Dafoa. Výborná režie do té doby nepříliš známého Anthony Minghella, který Oscara získal zaslouženě, ale určitě bych nedal Oscara za nejlepší film. Místami romantické jindy zase smutné, ale rozhodně je to krásný film. Nebýt to až tak moc natahované, tak neváhám a dám pět hvězdiček, ale bohužel možná až po druhém shlédnutí. Na závěr bych ještě chtěl pochválit hudbu Gabriela Yareda, která není to nejlepší co jsem ve filmu slyšel , ale rozhodně neurazí.(31.10.2007)

 • RHK
  ***

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(17.2.2009)

 • H34D
  ****

  První přirovnání, které se mi pojí s tímto filmem je "okázalý, ale decentní". Film vás svou vizuální stránkou, pěknými sceneriemi, ani láskyplným dějem neubíjí, naopak vklouznutí do něj probíhá docela pomalu, nebo chcete-li, pozvolna. Z postav se žádná na začátku nepředstavuje jako tahoun, příběh se vykresluje po maličkých kousíčkách, a tak bych řekl, že nejlepší na Anglickém pacientu je celkový pocit a atmosféra, kterou nenápadně navozuje. Samotný děj totiž kdovíjak vypointovaný, ani obsahově působivý není - ale právě v tom spatřují umění Anthona Minghella - protože ho dokázal velice příjemně a něžně podat. 8/10(16.6.2011)

 • Skejpr
  ***

  Další z přeceňovaných velkých filmů. Klišé a kýč na pozadí historických událostí..kde sem to už jenom viděl..(15.10.2007)

 • flanker.27
  *

  Přišlo mi to nechutně okázalé až kýčovité a navíc neskutečně nudné, žádná výprava ani kamera pro mě nemůže zachránit naprosto prázdný film. Asi po hodině, kdy to bylo vlastně pořád na začátku, jsem usnul.(6.8.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23