Bloody Heart

• Jižní Korea 붉은 단심
Jižní Korea, 2022, 18 h 40 min (Minutáž: 70 min)

Epizody(16)

Král Tae Lee (Joon Lee) touží v období dynastie Čoson zavést absolutní monarchii. Ovšem proti tomu silně stojí první vicepremiér Gyewon Park (Hyeok Jang), který touží stát se mocnějším než samotný král. Do boje o moc se připlete i dcera ze vznešené rodiny Yoojung (Han-na Kang). (mikki089)

ainny

Bloody Heart se mi bude těžko hodnotit nějak objektivně, protože jsem nadšená a za mě má seriál čistých pět hvězd. Jedna je za originální děj. Korejští králové bývají vykreslováni jako slaboši, tak trochu je tomu i tady, ale tentokrát má král vedle sebe opravdu silnou ženu. A pozor jako jeden z jeho protivníků vystupuje další velmi silná hrdinka. Obě dvě strčily své herecké kolegy do kapsy s velkou grácií. Druhou hvězdu má ode mě Kang Han-na. Její královská choť je hrdinka, jakou jsem už hodně dlouho neviděla, jestli vůbec někdy. Chytrá, majestátní a neubulená. A ona ji zvládla s takovou noblesou, že té roli dala přidanou hodnotu navíc. Třetí hvězda je pro Jang Hyuka. Jeho ledové oči a práce s hlasem, to je prostě radost sledovat. A klobouk dolů, že si nehraje na věčného mladíka a vybírá si role úměrné jeho věku. Čtvrtou musím dát Lee Joonovi, i když mi ze začátku hodně lezl na nervy. Jeho král byl prostě korejský. Bázlivý, neprůbojný a i když se později pochlapil, pořád to byl král, který by nebyl nikým, kdyby vedle sebe neměl tak silnou ženu a silného rádce. Psychouš svou, pro něho tak netypickou, roli zahrál parádně. Pátá hvězda je za všechno ostatní, hudbou počínaje a skvostnou kamerou konče. Jo a šestá je za dokonalý konec, protože pikle na královském dvoře jsou nesmrtelné. Titulky. ()