It! The Terror from Beyond Space

Horor / Sci-Fi

USA, 1958, 69 min

Velmi zastaralé sci-fi, když si člověk uvědomí, že ve stejný rok měl premiéru Vynález zkázy K.Zemana. Samotný příběh má jisté napětí a vcelku slušné herecké výkony. Vetřelec z Marsu vyhubil posádku první expedice, druhá s ním již bojuje na palubě kosmické lodi. Samotná příšera je směšná a funguje spíše v momentech, kdy na ni padá stín a je jen siluetou. Masce Netvora z černé laguny (1954) nesahá ani po kotníky. Technické vybavení lodi je z dnešního pohledu rovněž legrační, ale stejně jako u Věci (1951) jde tady především o atmosféru. Za ni dávám slabé tři hvězdy a je mi jasné, že se současným divákem se tenhle film musí minout. A to ani nezmiňuji řadu otázek - granáty nepoškodí loď? Plyn není třeba neutralizovat, než sundám helmu? Oheň by nezabil (když mu neodolal ani Scottův Vetřelec)? Když se doutníkovitá loď nakloní, nebudou všechny nepřipevněné věci létat sem a tam? Osobně jsem ale rád za podívání. Jako informace, co mimo jiné předcházelo Vetřelci (1979), dobré.(14.7.2017)

• MM_Ramone

Z uhla pohľadu súčastného diváka pôsobí tento film až smiešne naivne. Vtedajšie predstavy hollywoodskych tvorcov o vesmírnych letoch boli viac ako nereálne. Astronauti si počas medziplanetárneho presunu pofajčievajú, popíjajú čaj z porcelánu, strieľajú z pištolí ráže 9mm a sú zaodetí v niečom, čo silne pripomína monterky. Keď však opomeniem tieto technické hrubky, môžem povedať, že istý potenciál alien sci-fi/horroru tento snímok má. **(19.9.2008)

Parádní scifi. Sice dnes scény ve vesmíru a samotná raketa vypadají lehce úsměvně ale film se dá dokonale užít. Navíc už vím kde vzal Ridley Scott nápady na Aliena, je tu scéna v potrubí kde se objeví monstrum což hodně Aliena připomíná. Je to hodně dobré scifi s pár neuvěřitelnýma scénama(scéna kde herci šlapou po kosmické lodi byla parádní) ale taky dost přešlapama, což mi ale nebrání dát 4* s tím že je to jeden z nejlepších scifi filmů 50 let(pozor jeden z nejlepších ne nejlepší).(1.9.2014)

• POMO

Síce je to krátke a stále sa v tom niečo deje, a dokonca v tom vidieť aj snahu o vykreslenie postáv; samotné situácie a herecká akcia (skrátene réžia) sú tak nezvládnuté, že to celé sťahujú na silne béčkovú úroveň. Škoda, že sa herci tvária, akoby im po lodi pobehovala sliepka. Spolu s režisérom zabíjajú celkom slušný scenár.(17.2.2003)

Nečekaně dobré - slušně napínavé, atmosféricky stísněné, s celkem sympatickými hrdiny a klasickým vetřelčím příběhem. Sice to působilo (a asi i bylo) dost lacině, ale v tomto případě platí, že za málo peněz bylo hodně muziky. Moc mi to připomínalo některé díly Červeného trpaslíka, kde ve stísněném prostoru Kosmiku naháněli polymorfa. Kvůli krátké stopáži děj rychle utíká, zbytečně se v něm nediskutuje, a když, tak ne moc. Jasně, je to maximálně naivní a v mnoha ohledech pitomé, ale to bych filmu odpustil, nakonec jde o padesátkový béčkový flick; co mi však přišlo jako největší slabina, tou bylo samotné monstrum, které nejen směšně vypadá (jako Jů a Hele), ale i se směšně chová, směšně vrčí a vůbec nepůsobí jako tvor, kterej napomohl konci marťanské civilizace.(16.6.2014)