Reklama

Reklama

It! The Terror from Beyond Space

  • USA The Terror from Beyond Space (pracovní název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Prvá expedícia na Mars riadená ľudskou posádkou je vyhladená neznámou formou života, ktorá sa následne usídli na záchrannej lodi...  V roku 1973 vyšle ľudstvo na Mars prvú vesmírnu loď s ľudskou posádkou na palube. Spojenie s výpravou sa však preruší, a keď na miesto dorazí záchranný tím, nájde iba jediného živého človeka: veliteľa výpravy, plukovníka Edwarda Carruthersa (Marshall Thompson). Všetko nasvedčuje tomu, že plukovník zavraždil ostatných členov posádky. Carruthers však tvrdí niečo iné: podľa neho jeho kolegov zavraždila neznáma mimozemská bytosť počas piesočnej búrky. Záchranári mu neveria, čím ohrozia celé ľudstvo. "To" niečo totiž spolu s nimi ako čierny pasažier pocestuje na Zem... (Incantator)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Nečekaně dobré - slušně napínavé, atmosféricky stísněné, s celkem sympatickými hrdiny a klasickým vetřelčím příběhem. Sice to působilo (a asi i bylo) dost lacině, ale v tomto případě platí, že za málo peněz bylo hodně muziky. Moc mi to připomínalo některé díly Červeného trpaslíka, kde ve stísněném prostoru Kosmiku naháněli polymorfa. Kvůli krátké stopáži děj rychle utíká, zbytečně se v něm nediskutuje, a když, tak ne moc. Jasně, je to maximálně naivní a v mnoha ohledech pitomé, ale to bych filmu odpustil, nakonec jde o padesátkový béčkový flick; co mi však přišlo jako největší slabina, tou bylo samotné monstrum, které nejen směšně vypadá (jako Jů a Hele), ale i se směšně chová, směšně vrčí a vůbec nepůsobí jako tvor, kterej napomohl konci marťanské civilizace. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Parádní scifi. Sice dnes scény ve vesmíru a samotná raketa vypadají lehce úsměvně ale film se dá dokonale užít. Navíc už vím kde vzal Ridley Scott nápady na Aliena, je tu scéna v potrubí kde se objeví monstrum což hodně Aliena připomíná. Je to hodně dobré scifi s pár neuvěřitelnýma scénama(scéna kde herci šlapou po kosmické lodi byla parádní) ale taky dost přešlapama, což mi ale nebrání dát 4* s tím že je to jeden z nejlepších scifi filmů 50 let(pozor jeden z nejlepších ne nejlepší). ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Velmi zastaralé sci-fi, když si člověk uvědomí, že ve stejný rok měl premiéru Vynález zkázy K.Zemana. Samotný příběh má jisté napětí a vcelku slušné herecké výkony. Vetřelec z Marsu vyhubil posádku první expedice, druhá s ním již bojuje na palubě kosmické lodi. Samotná příšera je směšná a funguje spíše v momentech, kdy na ni padá stín a je jen siluetou. Masce Netvora z černé laguny (1954) nesahá ani po kotníky. Technické vybavení lodi je z dnešního pohledu rovněž legrační, ale stejně jako u Věci (1951) jde tady především o atmosféru. Za ni dávám slabé tři hvězdy a je mi jasné, že se současným divákem se tenhle film musí minout. A to ani nezmiňuji řadu otázek - granáty nepoškodí loď? Plyn není třeba neutralizovat, než sundám helmu? Oheň by nezabil (když mu neodolal ani Scottův Vetřelec)? Když se doutníkovitá loď nakloní, nebudou všechny nepřipevněné věci létat sem a tam? Osobně jsem ale rád za podívání. Jako informace, co mimo jiné předcházelo Vetřelci (1979), dobré. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Předobraz Scottova Vetřelce je dnes spíše úsměvný než děsivý. V kosmické lodi se odpalují granáty, střílí bazukou, ženské členky posádky jako správné hospodyňky běhají mezi kolegy a nalévají jim kávu, a velitelem je ten nejhloupější, který musí ohrozit svou posádku, protože se svým nápadem nemůže 5 minut počkat. Na druhou stranu, má to švih, žádná hluchá místa, stále se něco děje a než to začne být komické, tak první půlhodunku buduje docela slušnou atmosféru. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Sympaticky krátke sci-fi, v ktorom sa neustále niečo deje. Dokonca v ňom vidieť snahu o vykreslenie postáv. Samotné situácie a herecká akcia (t.j. réžia) sú však natoľko nezvládnuté, že celý film sťahujú na béčkovú úroveň. Škoda, že sa herci tvária, akoby im po lodi pobehovala sliepka. Spolu s režisérom zabíjajú celkom slušný scenár. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama