poster

It! The Terror from Beyond Space

Horor / Sci-Fi

USA, 1958, 69 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  ****

  Přinejmenším stejně roztomile naivní a stejně zábavné jako ty největší pecky od Eda Wooda. Záchranná výprava letí na Mars pro uvíznutou posádku a při cestě zpět na Zemi zjistí, že mají na palubě marťanského vetřelce. Rozpoutá se nemilosrdný a napínavý :o) boj o přežití. Samotný vetřelec nahání strach asi tak jako Muf ve Studiu Kamarád. Je hrozně legrační pozorovat herce oblečeného v jakési pytlovině, s nasazenou maskou na hlavě, kterak mává tlapama a běhá po palubě jako magor. Nejenom, že je nadpozemsky silný, ale svým škrábnutím nakazí člověka bacilem, který okamžitě způsobí leukémii :o) . Proti němu posádka, ozbrojená pistolema a puškou. Ke slovu přijdou i pasti z ručních granátů a střelba z protitankové pušky (v raketě :o) ). Spousta nezapomenutelných momentů, včetně chůze po plášti rakety s magnetickými botami, kdy herci předstírají stav beztíže. Neuvěřitelně banální dialogy, příšerné herecké výkony, srandovní triky, no zkrátka radost pohledět. A hlavně, člověk se ani minutku nenudí, jenom se královsky baví.(28.9.2003)

 • Campbell
  ****

  Parádní scifi. Sice dnes scény ve vesmíru a samotná raketa vypadají lehce úsměvně ale film se dá dokonale užít. Navíc už vím kde vzal Ridley Scott nápady na Aliena, je tu scéna v potrubí kde se objeví monstrum což hodně Aliena připomíná. Je to hodně dobré scifi s pár neuvěřitelnýma scénama(scéna kde herci šlapou po kosmické lodi byla parádní) ale taky dost přešlapama, což mi ale nebrání dát 4* s tím že je to jeden z nejlepších scifi filmů 50 let(pozor jeden z nejlepších ne nejlepší).(1.9.2014)

 • nash.
  ***

  Předobraz Scottova Vetřelce je dnes spíše úsměvný než děsivý. V kosmické lodi se odpalují granáty, střílí bazukou, ženské členky posádky jako správné hospodyňky běhají mezi kolegy a nalévají jim kávu, a velitelem je ten nejhloupější, který musí ohrozit svou posádku, protože se svým nápadem nemůže 5 minut počkat. Na druhou stranu, má to švih, žádná hluchá místa, stále se něco děje a než to začne být komické, tak první půlhodunku buduje docela slušnou atmosféru.(1.10.2016)

 • MM_Ramone
  **

  Z uhla pohľadu súčastného diváka pôsobí tento film až smiešne naivne. Vtedajšie predstavy hollywoodskych tvorcov o vesmírnych letoch boli viac ako nereálne. Astronauti si počas medziplanetárneho presunu pofajčievajú, popíjajú čaj z porcelánu, strieľajú z pištolí ráže 9mm a sú zaodetí v niečom, čo silne pripomína monterky. Keď však opomeniem tieto technické hrubky, môžem povedať, že istý potenciál alien sci-fi/horroru tento snímok má. **(19.9.2008)

 • corpsy
  ***

  Poručík prvej triedy Ellen Louise Ripley a posádka okolo nej, neboli v roku 2122 prvými pozemšťanmi, ktorý sa stretli s agresivným xenomorfom. Roky pred tým, to urobila posádka jednej marsovskej záchrannej jednotky, ktorá ale nevedela ( keďže sa to odohráva veľa desiatok rokov pred tým, než najobľúbenejšia ženská postava v rámci filmového sci-fi, vypustila do kozmu nekompromisného drviča kostí ), že mimozemské zlo môže číhať bližšie ( Mars ), než si je ľudské pokolenie vedomé. Bábätko s rokov 50. dávajúce najavo, že nie všetko originálne prišlo...(6.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace