maldoror16

Naprostá, naprostá pecka a povinnost pro milovníky chambary!!! Příběhově to silně vychází ze slavného a geniálního Fukasakuova stejnojmenného díla a Fukasaku sám natočil i pilotní díl tohoto seriálu (poměrně dost dílů natočil ještě Kazuo Ikehiro), každopádně na televizní produkci výtečná a pompézní výprava. Příběh je tu samozřejmě výrazně rozšířen a zaměřuje se především na osudy klanu Yagyu s důrazem na Yagyu Jubeie (Sonny Chiba), ale samozřejmě je tu hrozně moc intrikaření, klanových svárů, boje o moc atd. atd. Tématicky je také poměrně blízký jinému skvělému seriálu - Kage no Gundan (shodou okolností v tomto seriálu umírá Hattori Hanzo hned v prvních dílech jako poměrně záporná postava:), ale zdá se mi obsahově, příběhově a vůbec celkově o něco kvalitnější. Yagyu Jubei zde vede tajnou ninja jednotku Ura-Yagyu a bojuje ve prospěch klidu a míru v šógunátu, proti špinavé politice, za zájmy Yagyů a Tokugawů. I zde se, jak je zvykem, epizodně objevuje množství známých hereckých osobností. Mohu pouze vřele doporučit, lahůdka! ()