Propad do temnot

Pád do temnôt

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2003, 85 min

• Ruut

Jooo tak tohle měl být asi moderní horor. A všecko špatně. Napětí ani za nehed by se nevešlo. Samotný příběh má sice originalní motiv, ale to jaký z něj vylezl film! Uff! Maska "víly" ubohá a trapná. A samotný příběh přehlídka odkoukaných výstupů z jiných béček a těch největších klišé. Dojde i na lekačku se zvířaty, ale fakt nevyděsí. Mizérii podtrhuje i úděsné digitalní finále. Ještě že to trvalo celkově jen 70 minut + asi desetiminutové strašně cool titulky.(20.9.2006)

No ty vole! První půlku jsem se bavil trapnými lekačkami, pomalým a nudným dějem a nedával jsem tomu více jak dvě hvězdičky. Zubní víla zabíjející mimo obraz a jen za tmy mě přišla k smíchu. Jenže v druhé půlce vypadne v celém městě proud a začíná brutální a strhující boj o přežití, boj o každý kousek světla, boj který mnoho postav nepřežije. Začíná zkrátka suprový béčkový hororový masakr, který mě prostě dostal. Paráda!!!(13.12.2009)

• Avathar

-Všetkých nás to zabije?, -Zrejme, -Dofrasa! A to všetko kvôli jednému zubu! ...Hehe. Tak v hororoch sme už mohli vidieť všelijaké vraždiace kreatúry, ale Zúbková víla tu ešte nebola. To je však asi jediný originálny prvok, ktorý tento horor prináša. Efekty sú dosť tuctové, niektoré scény spoľahlivo zabité strihom a tupým scenárom. K dobru pričítam réžiu, zásluhou ktorej som sa nenudil a celkom v pohode mi táto blbinka odsypala.(21.7.2007)

3,5* Tak Vážení přátelé já jsem se tedy až zase tak moc nenudil...Prvních 15 minut je skvostných a bál jsem teda fakt hodně... zvuky, které vydává víla, jsou fakt hnusné = mrazení v zádech - ale ano je pravda, že následný děj "o 12 let později" už za nimi poněkud pokulhává... nicméně viděl jsem už spoustu hororů daleko horší úrovně...takže i přez ty nelogičnosti , díry ve scénáři a slabší finále...zaokrouhluji trochu nahoru... PS: Nepřipomíná vám ten klučina nějak podezřele toho klučinu z o rok staršího Kruhu? (není to on = podoba čistě náhodná) (;o)(10.8.2008)

• Jossie

Překvapivě slušný příběh o vraždící víle zubničce s ohořelým obličejem a porcelánovou maskou. Kdo jí jednou zahlédne, toho pronásleduje tak dlouho, až ho přichytí potmě a v tu ránu je po něm. Moc se mi líbilo, že to tady odnášejí především ti špatní, lekačky byly sice slabé, ale nepřišly mi nijak násilné, hodně chaotická byla kamera a samotná zubnička nebyla nijak extra hrůzu nahánějící. Musím pochválit velmi hezký začátek, kde byl vyprávěn prvopočátek příběhu. 2,5*(24.8.2005)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy "Darkness Falls: The Tragic Life of Matilda Dixon" Joa Harrise. (Terva)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 20. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Keith R. A. DeCandido napsal podle filmu stejnojmennou novelu. (Terva)