Propad do temnot

Trailer

Pomstychtivý duch ženy, která byla v roce 1800 lynčována v malém americkém městě, se vrací. Když byl Kyle (Chaney Kley) ještě chlapec, pokusil se ho duch zabít. Teď je z chlapce dospělý muž a celé městečko si o něm myslí, že je blázen. Jedině jeho kamarádka z dětství Caitlin a její mladší bráška vědí svoje. A jsou to právě oni, kterým hrozí největší nebezpečí. Přízrak mrtvé ženy v porcelánové masce je zpátky a Kyle musí čelit své minulosti. Americko-australský film natočil Jonathan Liebesman. (oficiální text distributora)

Trailer

sniper18

Je to celkom dobrý horor. Má zaujímavý príbeh o mužovi, ktorý v detstve videl zúbkovú vílu, čo malo za následok smrť jeho matky a jeho neustály strach z tmy, keďže sa ona môže pohybovať len v nej a keď sa po rokoch vráti do svojho rodného mesta, musí jej znovu čeliť. So spracovaním som pomerne spokojný, hneď zaujme výborný napínavý úvod, ktorému sa ale už zvyšok filmu nevyrovná, no aj ten zvyšok je rozhodne zaujímavý. Len škoda, že kvôli krátkej dĺžke filmu sa tu toho dejovo až tak moc neodohrá. A veľkým plusom je, že tu o život nebojuje len pár hlavných postáv, ale v priebehu filmu sa ich zapojí mnoho. Hororové scény sú na jednej strane pomerne stereotypné, vždy zúbková víla v rýchlosti priletí a niekoho unesie, pričom už nevidno, čo sa s ním stane, ale výrazne ich vylepšuje často využívaný prvok s tmou, kde postavy musia za každú cenu zostať vo svetle, inak skončili, čo zaujme hlavne počas úteku z nemocnice a navyše vždy poteší aj vyčistenie policajnej stanice. Samotné hororové základy ako atmosféra a napätie fungujú výborne v úvodnej hororovej scéne, ale vo zvyšku už takmer vôbec, čo je škoda. Herecké obsadenie ma vôbec nezaujalo, síce nikto neprekáža, ale ani tie najhlavnejšie postavy si svojou nevýraznosťou nedokážu získať sympatie diváka. Réžia mohla byť aj lepšia, ale moc sklamaný nie som a technická stránka je bez problémov. A čo sa týka samotnej hororovej postavy, tak zúbková víla je rozhodne zaujímavý nápad a je aj celkom slušne využitý, len škoda, že používa masku, čo jej uberá z rešpektu. Aj napriek viacerým záporom musím povedať, že ma Prepad do temnôt dosť bavil a preto aj dobre hodnotím. Objektívna kvalita filmu- 65%, film sa páči mne na 71%. ()

Bloody13

Asi chápu všechny ty námitky a výhrady proti tomuhle filmu, jenže jak se dívám okolo, jsem jeden z mála, co se u něj vážně bavil. Darkness Falls má slušný spád, hodně krátkou stopáž a místy funkční napětí (začátek je dokonce výborný a rozhodně navnadí). A i přesto, že zoubková víla je plně digitální, její ksicht se rozhodně povedl (hold Stan Winston no...). Kašlete na scénář, serte na kameru - tohle je prostě "fun without brain" a jako jednohubka funguje zcela sebejistě. ()

Jossie

Překvapivě slušný příběh o vraždící víle zubničce s ohořelým obličejem a porcelánovou maskou. Kdo jí jednou zahlédne, toho pronásleduje tak dlouho, až ho přichytí potmě a v tu ránu je po něm. Moc se mi líbilo, že to tady odnášejí především ti špatní, lekačky byly sice slabé, ale nepřišly mi nijak násilné, hodně chaotická byla kamera a samotná zubnička nebyla nijak extra hrůzu nahánějící. Musím pochválit velmi hezký začátek, kde byl vyprávěn prvopočátek příběhu. 2,5* ()

ScreamJay

V úleku při pádu, o noční stolek vyrazil si dva zuby a pak zhasla stolní lampička. Brblaje nadával jen tak napůl oteklé huby, za zadkem stála mu víla Zubnička. Blbá básnička? Hele, nebyl to pokus o oduševnělou poezii, jen tematická snaha o to, jak uvést dojmy z Darkness Falls. Skrze poměrně zdařilou úvodní sekvenci ždímající maximum z linie střih-zvuk-tma, láme se záhy tenhle bububu-film do silně přetaktované duchařiny s přespřílišnou porcí lekaček, skřeků a šumů. Jonathan Liebesman splácal (v těžkopádném a křečovitém přechodu mezi scénářem a realizací) dohromady vlivy té záplavy asijských démonovek s typicky americkou meinstreamovostí a výsledek je tak někde na pomezí zmatenějšího, jednoduššího Jeepers Creepers. Dětsky naivní povídačka o paradentální „zoubkové víle“ sama o sobě může působit stupidně a pateticky (možná až tak stupidně, jako je pitomoučké spodobnění „démona“ samotného), ale jisté devizy tenhle námět měl (vždyť se tmou si můžete pohrávat jako impresionista se štětcem, pokud pro ni máte cit), proto škoda tak špatné, neukočírované realizace. Dokonce tomu všemu nepomáhá ani hudba Briana Tylera, která je, stejně jako zběsilý střih a klipovitá kamera, využita dost nešetrně, natož jistý něžný půvab Emmy Caulfield (s prokreslením charakterů postav se tady všeobecně moc nehašteřilo). A pak ještě to finále anále rektále, to už raděj ponechám gentlemansky bez dalšího barvitého komentáře. Tudíž pro mě zklamání - byť jsem nic nečekal, ještě sem byl oloupen o 85 minut čistého času, jenžto bych kreativně využil k zachrápání u teleshopingu. Sorry boys, girls & demons! [3/10] ()

Viktooorka

penízky od téhle zoubkové víly, bych teda opravdu nechtěla.. to bych ji snad radši platila já ať nechodí :-D v určitých momentech se trošilnku bojíte... někdy se i leknete.. ale je předvýdatelné kdy a kde :) ale spíš Vás to nudí a přejete si tak už ji zabte né?? ale stejně se kouknete do konce, jestli se tak opravdu stane ;) ()

• Keith R. A. DeCandido napsal podle filmu stejnojmennou novelu. (Terva)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 20. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj ČSFD)
  • Snímek byl natočen na motivy knihy "Darkness Falls: The Tragic Life of Matilda Dixon" Joa Harrise. (Terva)