Lulu na mostě

Lulu

Lulu on the Bridge

Mysteriózní / Drama / Romantický

USA, 1998, 103 min

Svým způsobem milý filmek s příjemnou tvářičkou Miry Sorvino a celkem malé role výborného Willema Dafoe.. Je to jeden z těch zvláštních filmů, kde váhám nad hodnocením, ale budiž. Je to neokoukané, snové, mírně nekonveční a i když jsme očekávala trochu víc emotivní náplně, tak jsem spokojená. - Ale mít tak ten modrý kamínek, tak to by bylo něco jiného, pak bych určitě všechno opětihvězdičkovala a nejen to:)(14.9.2014)

Pokud byli na plátně Sorvino a Keitel, bavil jsem se moc, jakmile se objevil Dafoe, už to nebylo ono. Ne, že by hrál špatně, ale byl jsem nastaven víc na romantický příběh s trochou té mystiky než na to, co se z toho vyklubalo. Konec mě překvapil, ale ono to ani jinak dopadnout nemohlo vzhledem k tomu, jak byl celý příběh zkonstruován, a rozhodně mě to nevadilo.(7.1.2014)

Jako nekonvenční love story rozhodně dobré. Pasáží, kdy na scénu vstupuje Willem Dafoe, se dostáváme na půdu mysteriózního thrilleru a přichází tím nečekaný "twist" v ději. Je velká škoda, že jak náhle se děj obrací o 180° a dostává tím snímek opravdu slušný spád, tak i velmi náhle tento náboj vyprchává. Uběhne několik minut a děj opět stagnuje... Zmařená šance - potenciál to rozhodně má mnohem větší, než-li by se mohlo zdát. ***1/2(17.6.2007)

Byl Izzi skutečně těžce zraněn nebo zemřel? Osobně se přikláním k té druhé možnosti, protože spousta věcí to mu přímo nahrává a navíc je pro mě tato varianta hrozně lákavá. Jestli jsem tvůrcům filmu naletěla, tak to mám za svou důvěřivost. Ale ať dělám, co dělám, tak mi tato možnost pořád vychází jako ta nejschůdnější a nejmyslitelnější. Willem Dafoe je ďábelský.(18.5.2011)

To jednou náhodou pustíte v noci TV, kde před pár minutami začal film. Nepřepnete, zkusíte se dívat, že se u toho dobře usne. Ale najednou tam civilně excelují Vaši oblíbení herci, výborně hraje i ta krásná osudová dívka a od modře zbarvené záhady se odtrhnete až po úplně posledním titulku, abyste šli zjišťovat, co Vás to tak nečekaně příjemně probralo.(12.11.2005)

• - Spoiler: Dr. Van Horn (Willem Dafoe) během výslechu bezděčně načrtne na papír slova: „Celia – s'il y a“. Jde o slovní hříčku založenou na podobnosti dívčina jména s francouzským slovním spojením znamenajícím „jestli je“ či „pokud existuje“ a o přímý odkaz na románovou prvotinu Samuela Becketta "Murphy" z roku 1938, kde se vyskytuje totožná slovní hříčka. O Beckettově vlivu na svou tvorbu se Paul Auster zmiňoval opakovaně. (LeoH)

• - Postavu Dr. Van Horna psal Paul Auster původně pro svého přítele, romanopisce a nositele Nobelovy ceny Salmana Rushdieho. Produkce filmu ale neunesla finanční nároky spojené se zajištěním bezpečnosti při natáčení (vzhledem k přetrvávající platnosti fatvy ájatolláha Chomejního z roku 1989, která vyzývá k Rushdieho zabití kvůli autorství románu "Satanské verše") a role tak nakonec připadla Willemu Dafoeovi. (LeoH)