Reklama

Reklama

Deadly Eyes

  • USA Deadly Eyes (více)

Obsahy(1)

Obyvatelia Toronta majú pokojný život dovtedy, kým ich nezačnú terorizovať nebezpečné hlodavce. Ich počet neustále narastá, preto sa Paul (Sam Groom) s niekoľkými ďalšími ľuďmi rozhodne zistiť, odkiaľ potkany pochádzajú a prečo tak brutálne útočia na ľudí. Na to je už ale zrejme neskoro... (TomX2)

Recenze (10)

LION-MR.T 

všechny recenze uživatele

Viděno na youtube. Ovšem nevím proč se to jmenuje takhle,když v titulcíh bylo napsáno The Rats. Krysy. Viděno na youtube. Jinak jsem hned poznal,že tohle nebude americká podívaná,typoval jsem na britskou produkci,ono to přitom má na svědomí Kanada. Bylo hodně velké překvapení,že to režíroval režisér,který natočil filmy s Brucem Lee a nebo China Obiren 1 a 2 se Cynthí Rothrock. Nevím jak kniha,ale film působí na mě všelijak. Nikdo se nepohřešuje a krysy se na lidech klidně ládují.kromě neustálých útoků krys,ať malých nebo velkých máme tu studentku co miluje svého učitele. Ten však miluje někoho svého věku,studentka je přesunuta na druhou kolej. Ukáže se tu,ale nakonec taky zařve. Máme tu deratizátory,kteří v kánálech krysy ničí plyn,ale je jasné,že jsem uprostřed filmu,tak tohle se ukáže zbytečné,je tu klišovitý starosta,který chece mít klid a o paniku nestojí. Krysy se přežerou nějakými steoridy a jak je známo krysy jsou hladové a,když jsou velcí jako psy je jasné,že si jdou tvrdě za svým. Jsou všude. U vás doma, v kině, v kanazlizacích,potkat je můžete také na bowlingu. Krysy jsou prostě všude a stále útočí.. Přitom se nejedná o žádné překrývané optické triky jako v hororu Noc králíku,kdy králici běhali kolem modelu nebo v hororu Food of the Gods, The. Ikdyž musíme uznat,že druhý dil byl jak trikově,scénaristky a režijně lépe zvládnutelnější. Jedná se o slušné modely,které se bohužel skrývají ve tmě,ale i tak si jich užijem dost. Moc gore nebo nějaký velký masakr nečekejte,ale na finále v metru si jistě počkejte. Nevím zač 4 hvězdičky snad tu nějakou děsivou atmosféru,která se dokázala ve filmu vytvořit i v chaotickém scénáři,kdy se střídá kecavá scéná a útočící scéná. Takový byl ostatně i celý Robert,který ve svých filmech měl slabý scénář,ale za to špičkové bojovníky,kteří se postarali o své. Rozhodně bylo přkevapení,že kromě akčního filmu dokázal natočit solidní zvířecí horor. Nechybí dramatický konec pobýhajících lidí,útočících krys,panika,policejní vozidla a sanitky jezdící sem a tam. Zpět však k mým 4 hvězdičkám. A taky za dobrou hudbu,nejlepší horory se točili fakt v začátkách 80.let. P.S. Já si fakt myslel,že tu malou holčičku krysy nesežerou. Spletl jsem se. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Parádní a nebál bych se říci nejlepší film s krysama v hlavní roli. Tenhle Kanadskej prakticky neznámej kousek mě potěšil dvěma věcma a to že se ve filmu nebojej zabít dítě a že celé je to takové krvavé. A druhá věc je atmosféra, která houstla každou minutou. Možná bych vypíchl nějaké scény které dnes působí, ne úsměvně, ale divně. Samotný konec je takovej nemastnej neslanej. Film je sice dost klišoidní ale mě se na něj dost dobře koukalo, ale je to možné také tím že mám pro zvířeci horory slabost. ()

Reklama

hladass 

všechny recenze uživatele

Standardní osmdesátkový animal horor, který neoplývá skvělými zvláštními efekty (jako přerostlé krysy použili tvůrci převlečené jezevčíky), drtivou atmosférou, záplavami krve a vnitřností nebo hereckými výkony hodnými zlatého plešouna, ale svou poctivostí... Takže slušnou atmosférou, pár skvělými scénami, trochou krve a hlavně výbornou knižní předlohou, ke které se rád jednou za pár let vracím... Škoda, že nebyly natočeny další díly... ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Neviděno na youtube. The Rats je osmdesátka jak vyšitá: jezevčíci tu srandovně pobíhají v kostýmech krys a v pravidelných intervalech útočí na bezbranné oběti. Plus starosta, co ohrožuje město, hrdina, co zachraňuje město, a samozřejmě jeho romantická linka se statečnou hygieničkou. Neviděno na youtube. Masky trochu slabší, ale na druhou stranu některé útoky jsou celkem působivé (černoch v podzemí) a některé vyloženě legrační (ten v kině). Takže jako oddychovka splnila účel, detailisti však ruce pryč! A protože opakování je matka moudrosti: neviděno na youtube. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Cože, krysy velikosti kočky? A k tomu sežerou kočku! A děťátko v sedačce na kolečkách nejprve povalí a hned potom.... Klasická osmdesátka se všemi základními klišé - milostná zápletka, něco erotiky, chvilka napětí, krev, stříkající krev, mrtvola, mrtvoly, masakr. Krysy jsou o něco menší než v pozdějším filmu Chramst! (1989), za to jich je hodně. Nad mechanickými efekty přimhouřím oči, jelikož pořád lepší varianta, než levné pixely. Místy zábavné - třeba masakr v kině, kde zrovna dávají poctu B.Leeovi... Pištění krys připomene gremliny. Gore zprvu umírněné, ke konci už je krve na vědra. Krysy skáčou na nebožáky jako magnetky, a tak cesta tunelem metra se stává cestou do pekla. Nebudu psát levné béčko, jelikož efekty určitě levné nebyly, byť dnešního rozmazlence nenadchnou. Zábavné a já konečně sáhnu po knize, co mi léta straší nepřečtená v knihovně... ()

Zajímavosti (4)

  • Zdravotní inspektorka Kelly (Sara Botsford) jezdí autem Lada 1500S. V ČSR v 80. letech oblíbené sovětské vozidlo, známé jako Žigulík. (Fenk)
  • Obří krysy byly ve skutečnosti jezevčíci v kostýmech. (Fenk)

Reklama

Reklama