Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pavlovi (Jakub Prachař) sice táhne na čtyřicet, ale stále ještě úplně nedospěl. Bydlí s mámou a chybí mu odvaha dělat v životě to, co by ho skutečně naplňovalo. Tu získá až ve chvíli, kdy potká svou dětskou lásku Terezu (Tereza Ramba) a prožije s ní dobrodružnou noc. Tereza však není připravena opustit svůj dosavadní život pro někoho, kdo podle ní není opravdový chlap. Pavel se tedy rozhodne se přesně takovým chlapem stát. Přihlásí se na výcvikový tábor v Tatrách vedený Weisnerem (Ondřej Sokol), který vyučuje vše od sekání dříví po svádění žen. Podaří se Pavlovi překonat sama sebe a stát se chlapem, po kterém Tereza touží? (Bioscop)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (91)

Razzor_82 

všechny recenze uživatele

"Chápu, že pro tebe nejsem chlap!" Udělat z blbečka Prachaře pořádného muže je zcela nemožné, to mi věřte. Jeden úplně trapný a neromanticky tupý survivor v horách. Ošetření vymknutého kotníku tričkem působí amatérsky jako celý film. K tomu debilní Sokol s humorem na úrovni školáka. Jedna hvězda za Terezu Ramba. 2/10 ()

castor 

všechny recenze uživatele

Není to napínavé, není to vtipné, není to dojemné. Prostě to jen je. Ostatně v případě tuzemské kinematografie už letitá klasika. Přitom námět je vlastně fajn. Prachařovi táhne na čtyřicet, žije s maminkou a v životě se nikam moc neposouvá. Díky práci se po letech setkává se svou dětskou láskou. Ta má momentálně v hlavě (vztahový/existenční) zmatek a naznačí mu, že vedle sebe potřebuje skutečného chlapa. Hošan vezme její přání od podlahy a vyrazí na výcvikový tábor do Tater s bývalým mariňákem, s nezničitelným foťákem i s touhou získat pravé mužství. Ačkoliv Ondřej Sokol umí být vtipný, tak moc není, ačkoliv Jakub Prachař umí být vtipný, tak mu to scénář nedovoluje. Ten vlastně moc nedovoluje nikomu nic. Michal Samir, který si docela udělal jméno životopisnou Ivetou, zklamal. Nějaký žánrový přesah fakt nečekejte, celé je to předvídatelné, bez nápadu a vlastně (znovu) úplně zbytečné. Jediné, co kromě líbivých záběrů přírody funguje překvapivě dobře, je chemie mezi ústředním párem. Víc nic moc. ()

Reklama

Slepejsek 

všechny recenze uživatele

Celkem slibný námět (jak z chcípáků udělat chlapáky) je utopen v klasických klišé. Nekonečně dlouho trvá než se k němu přes retrospektivu z dětství a zamilovávací úvod prokoušete a když se to konečně stane, než napočítáte do deseti je zase pryč a místo něho sledujete nájezd mamin s kytarou a všemi nemožnými potomky do panenské přírody. "Zabékat si k ohňu". Po předvýchově Troškou a všech těch "diváckých" love-story posledního desetiletí jsem si myslel, že už není kam klesat. Mýlil jsem se. Teď vidím, že scénáře může psát každý. Netřeba se žinýrovat. Stupidnosti se meze nekladou... PS: Klasický přešlap, že někdo spadne do vody a vyleze suchý, je tady osvěžujícím ostrůvkem logiky. Těch pár procent je za Sokola. PS2: Jediné, co by mne ještě mohlo zajímat, je otázka Kam se poděl zbytek chlapáckého tábora? Ale bojím se to vyslovit nahlas, aby to neslyšel autor a nevzal to jako námět pro pokračování... ()

jokino 

všechny recenze uživatele

Na CZ a SK tvorbu som obvykle dosť kritický, nakoľko to veľa krát proste nestojí doslova za nič a je to zbytočné, no a nie, že toto by akosi špeciálne vyčnievalo z rady, ale na moje prekvapenie, som sa celkom bavil.. Teda, v porovnaní s inými "výtvormi".. Takže, síce úplne zbytočná vec, ale v rámci možností, to bolo ok.. ()

MrPierc 

všechny recenze uživatele

Námět je skvělý, ale provedení je tak nudné a nijaké, že jsem jen kroutil hlavou. Přitom pěkný vizuál, průměrní herci, ale vše tak povrchní. Konec s medvědem vyloženě k pláči. Tereza Ramba jako vždy nesnesitelná. Vtipy z výprodeje. Tvůrci diváky velmi podcenili. Když porovnám CZ komedie z 90. let a dnešní, tak mi oči krvácejí. Klesáme níž a níž. Za Jakuba Prachaře jedna hvězda. ()

Galerie (53)

Reklama

Reklama