Komentáře uživatelů k filmu (53)

 • Gemini
  ****

  Neprávem zapadlý film, i když co do využití potenciálu je lehce nedotažený. Boxerská část příběhu je ale zjevně ve scénáři obsažena skutečně jen proto, že hlavní hrdina - skutečná to postava - byl boxer. Přitom vše, co je k vidění mimo ring, má velkou sílu, a v rukou velkého znalce diváckých mas a výborného řemeslníka jako je Spielberg by bylo na Schindlerův seznam zaděláno o něco dříve a bez trestuhodného zkreslování historie:P Banálně a nemístně řečeno "epizody" ze života vězňů a vězenkyň jsou až na krev působivé a ty lhostejné ksichty německých vojáků by byly na potlesk, kdyby to nebylo tak odsouzeníhodné. Bohužel se nějak nemůžu ubránit dojmu, že tentokrát film nestojí na výkonu Willema Dafoea (což u něj není časté), a že i mexický Maďar Edward James Olmos je tam jen proto, aby zatančil, zazpíval a ucedil nějakou tu morálně rozporuplnou hlášku, tím ale film jako celek rozhodně nepozbývá své nemalé kvality. Ode mě 80%, protože pořád by bylo co udělat jinak a lépe.(9.5.2009)

 • Malarkey
  ****

  Opět mě dostal film z války, o kterém jsem jakživ neslyšel. A přitom Vítězství ducha je velký film plný masových scén a dost dobrého příběhu. A co je nejdůležitější, snaží se dbát především na skutečnost. Díky tomu jsem zjistil plno věcí, o kterých jsem vlastně ani nevěděl a i když to byly banality, na tu chvíli mě šokovat dokázali. Zapadlý válečný filmy dokážou překvapit nejvíc ze všech. To jen dokazuje, že těch filmů na světě je ještě plno, jen je potřeba je najít.(8.7.2011)

 • Djkoma
  ****

  Triumf ducha v podání Williema Dafoea a Edwarda J. Olmose je triumfem málo známých herců, kteří předvádějí velmi kvalitní výkon ve filmu věnujícímu se známé problematice koncentračních táborů. Tentokrát je předvedena netradiční tvář, v které jsou trestanci využívání pro zábavu jejich "pánů", kde se před nimi bijí a jsou na ně sázeny nemalé částky. Nejistá budoucnost a život ze dne na den je vystižen velmi vkusně bez nutnosti pouhého zobrazování neustále krutosti vůči "nižší rase". Mám rád filmy, které vyvolávají otázky a tento se snaží ptát se diváka, co by dělal ona kolik by toho dokázal obětovat. Je škoda, že Triumf ducha je trochu zapadlým filmem ve velké hromadě snímků z koncentračních táborů, protože je to neprávem zapomenutý a režisér Robert M. Young ho může právem považovat za svůj nejlepší film.(15.8.2008)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $408,839Tržby Celosvetovo $-(19.4.2010)

 • genetique
  ****

  Neskutočne tvrdé a divácky náročné spracovanie ešte tvrdšieho príbehu, inšpirovaného skutočnými udalosťami gréckeho boxera a židov, exportovaných do koncentračného tábora Osvienčim. Ďalší príbeh a film, ktorý by si zaslúžil väčšiu pozornosť, ako sa jej u nás dostalo, neoprávnene podceňovaný zo strany divákov, ako i distribútorov. Spomedzi réžie, hereckých výkonov, technického spracovania a efektivity využitia skvelého potenciálu sa nedá vybrať jeden aspekt, ktorý by vyčnieval, pretože všetky spolu nasadili hneď o začiatku vysoký štandard, takže tento neľútostný príbeh so skvelým koncom mal naozaj rýchly spád a mám z neho, napriek nepríjemnej téme, príjemný pocit. 80%.(9.5.2009)

 • gogo76
  ****

  Málo známy a donedávna dosť ťažko dostupný film je remakom slovenského filmu Boxer a smrť. V konečnom dôsledku je to o dosť iný film a spoločné majú iba ten box a koncentrák. Film sa natáčal prevažne v skutočných priestoroch koncentráku Osvienčim i Brezinka, čo filmu pridáva na zaujímavosti a dôveryhodnosti. Na moje prekvapenie sa film boxu až tak nevenuje a takmer celý je ukážkou každodenného neľahkého života i krutých pomerov v koncentráku. Davové scény ma príjemne prekvapili, čakal som podstatne komornejší film a ono je to vážne jeden z najlepších filmov z koncentráku, hlavne z dôvodu uceleného pohľadu , kde sme svedkami niekoľkých ľudských osudov od ich nástupu na vlak, každodenný boj o prežitie až po oslobodenie. Rozmýšľal som o plnom hodnotení, ale jediné, čo filmu chýba je trošku surovosti a provokatívnosti, kde napríklad miesto pohľadu do vystrašených očí stačil sekundový záber na hromadu mŕtvol pri peci. W. Dafoe samozrejme podal výborný výkon a jeho lúčenie s otcom ma dojalo. Silné štyri hviezdička a pekný záverečný tanec. 80%.(25.1.2012)

 • Ampi
  *****

  Na tento film jsem narazil náhodou při připínaní kanálů při noci, kdy nemůžete usnout. No zajimavý film o tom, jak neztratim jistou hrdost a srdce bojovníka. Edward James Olmos- Admiral Adama jako velicí cikánský kappo pobaví nejen nacistické publikum, ale i vás. Hanna z Předčítače, jestli tam seděla, tak se taky bavila. Řecký boxer židovského původu Salamo Arouch-Willem Dafoe, kdyby mu do ringu jeho věznitele dali Rockyho Balbou v nejlepší kondici, tak by milý Rocky klesnul k zemi jako akcie Třetí říše na konci tohoto filmu. Díky Bohu, za to pro většinu z nás.(9.5.2009)

 • Aky
  *****

  Jeden z nejsilnějších filmů tohoto typu, jaký byl natočený.(22.3.2013)

 • Šakal
  ****

  Trošku pozapomenutelný snímek ( jedním dechem dodávám, že zcela neprávem) natočený na motivy skutečné události, líčící osudy řeckého boxera Salamo Aroucha ( Balkánského šampiona ve střední váze ) poslaného za 2. světové války do koncentračního tábora v Osvětimi, kde postupně přichází o svou rodinu a kvůli holému přežití boxuje pro pobavení místních nacistů. Snímek neoplývá nějakými jednotlivými " TOP "scénami, které by nějak více vyčnívaly, jeho síla spočívá právě ve faktu, že funguje ( a to hodně věrohodně ) jako CELEK. Za zmínku určitě stojí tradičně vynikající Willem Dafoe coby Salamo Arouch. Vítězství ducha je snímek, který patří k tomu nejlepšímu, co může toto téma nabídnout. Žádné pompézní scény ve prospěch scénáře, " pouze " poctivě odvyprávěný příběh muže, který byl okolnostmi donucen bojovat o holé přežití. Ten pověstný krůček snímku schází, přesto se jedná o silný zážitek, zasluhující pozornost. 85% s dovětkem, že v dosti momentech na mě působil věrohodnějším dojmem než Spielbergův Schindlers list. Být Robert M. Young renomovanější a zručnější režisér ,mohli jsme se dočkat ještě silnějšího příběhu.(15.2.2010)

 • oje
  ****

  Protože se film věnuje problematice židovských věznů a odehrává se v koncentračním táboře, samozřejmě má svůj potenciál. Vidíme v něm tak hrůzy, které museli židé v táborech podstupovat a skrze hlavní postavy se pokoušíme pochopit i jejich vnímání. Do prostředí zasazený příběh boxera mi ale příliš rozvitý nepřijde. Podobně židovské utrpení je natočeno typicky pro hollywoodskou tvorbu spíše dramatické než sugestivní, a tak přesto, že se tak jedná o poměrně kvalitní snímek, příliš nového nebo silného nepřináší. Dobrým filmem z koncentračního tábora je i Člověk bez osudu. Alternativa: Sorstalanság.(13.1.2011)

 • Rocky62
  ***

  Příběh o pevné vůli přežít nesnesitelné utrpení v podobě neustálé psychické i fyzické tyranie. Je znát snaha zachytit každodenní život v táboře. Postoj nacistů k židovské kultuře i rozepře mezi samotnými Židy. Během sledování jsem měl však dojem, že z každé nějakým způsobem zajímavé scény šlo vymáčknout daleko víc, ať už z hlediska emocí či historické rekonstrukce. V rámci žánru přesto doporučení hodný počin. Wilda Defoe strhující. 70%(11.10.2015)

 • Nettrass
  ****

  Je to celé podvod. Pořád jsem čekal, kdy se objeví nějaký duch všechny k smrti vyděsí a zvítězí. A ono nic. Žádný duch se neobjevil, pouze houstla atmosféra v koncentráku. A teď vážně... Je to docela hustý, a na amíky překvapující. Je neuvěřitelný co člověk dokáže člověku udělat, přesto, že ho ani nezná. Přišlo mi to hodně věrohodný a velmi dobře zahraný.(19.5.2012)

 • Chrustyn
  ***

  Jeden z těch snímků, které se snaží naplno ukázat zvěrstva, která se odehrávala v koncentračních táborech. Tentokrát dané téma ozvláštňuje postavou profesionálního boxera, který si také musel sáhnout na samé dno.(4.12.2013)

 • dopitak
  *****

  "Už brzy poteče horká voda." Jsou asi dva způsoby, jak přežít koncentrační tábor Osvětim II- Birkenau; a dva způsoby, jak o tom natočit film. Ty první ukázal Roberto Benigni ve svém Život je krásný , ty druhé ještě o osm let dříve Robert M. Young v příběhu řeckého boxera zápasícího o holý život. Zatímco před číšníkem Guidem zůstávají všechna zvěrstva jakoby skryta, Salamo Arouch nás provází peklem. Benigni se do detailů příliš nepouštěl, avšak Young ano, ale oba snímky se hrdě mohou řadit mezi ty hodně povedené. Postřehy: Tak si říkám, jestli v tomhle filmu (v kině) nebyly použity Leniny záběry z Triumfu vůle?___ Trochu nepochopitelný dialog (i s absurdní podstatou tlumočení) při rozdělování věznů po příjezdu do tábora: "A nemohla bych si ji nechat?". Proti všem očekáváním a nacistickému rozumu byla odpověď: "Ano!"___Televarieté v Osvětimi→→→ Kouzlící a zpívající cikán (byl dobrej) a psi.___Ten boxer z Düsseldorfu vypadal jako poslanec ODS Tluchoř.___Dabing pro MGM v roce 2008 studio Bear (čili zase Libor Terš, tentokrát mluvil "jen" asi pět postav :-((3.7.2008)

 • Anderton
  ****

  Zaujímalo by ma, či dvaja scenáristi a režisér videli Boxer a smrť. Okrem základnej tematiky a boxu ale toho tieto dva filmy príliš spoločné nemajú. Osobne mi farebné znázornenie koncentračných táborov sedí viac, ako čiernobiele v x filmov a to z jediného, až trápne jednoduchého dôvodu. Svet je totiž farebný a že sa kedysi točili iba, alebo viac čb filmy, na tom nič nemení. Podobne to mám napríklad aj s westernami. Určitý sentiment prvých troch tretín, ale stále bez problémov udržiavaný v medziach, vystrieda až brutálna a zároveň napínavá dráma posledného aktu. Dafoe je proste herec s neuveriteľným ksichtom a tu vidíme, že hrôzostrašne pôsobí aj jeho šľachovité telo bez gramu tuku. Sekundanti Olmos a Loggia ale taktiež dokážu maximálne zaujať.(6.12.2016)

 • honajz
  **

  Nevím, mně to moc nechytlo, hodně věcí mi přišlo nereálných a ztvárnění koncentráků takové - uhlazené. Takže ono lidské drama mi tu nefungovalo. To u Wajdovy Katyně jsem byl až k nesnesení napnutý a nakonec neskutečně zoufalý z osudů těch lidí.(12.12.2009)

 • ARI50
  ***

  Willem jako boxer vůbec nepasoval, a taky příběh z koncentráku o boxu mi dost vadilo nehodilo se to tam. Film je jinak krutě natočen a má sve smutnější stránky a prostředí je dobře využito jak na přežití tak na práci. Nebýt boxu a lásky nalezení šel bych víš tak si odnáším jen něco a někdy opět kouknu.(17.9.2018)

 • whitas
  ****

  Silný příběh ne nepodobný filmu Ďáblova čísla, akorát že tam byl děj orámován stupidním příběhem, který nás poučoval o tom, že si máme vážit vlastních prarodičů, potažmo starých lidí. Triumf ducha se bez tohoto kýče naštěstí obešel a udělal dobře. Můžeme tak sledovat osud bývalého profesionálního boxera, který se bez vlastního přičinění objeví v "pekle na zemi". Jeho nejbližší padají jeden po druhém jako mouchy a postupně se jediným jeho hnacím motorem stává láska k Allegře. V tomto světě mohli přežít jen ti nejsilnější a mezi ně Salamo Arouch určitě patřil. Dohromady se musel utkat s více než 200 soupeři, přičemž kterýkoliv zápas mohl být jeho poslední. Co se týče dorozumění mezi postavami, nelámali si tvůrci příliš hlavu. Stačilo, aby Arouchův polský kamarád Janusz řekl - "Každý mluvíme jinou řečí, ale tady si budeme rozumět všichni". A od té doby si všichni rozuměli víc, než ostravák s pražákem. Největší ozdobou filmu pak je jednoznačně Willem Dafoe, za kterým bych vlezl do ringu leda tak pro autogram. Jenom škoda, že na tento film už Robet M. Young dostatečně nenavázal.(4.7.2008)

 • Vojcl
  ****

  Neprávem zapomenutý film nepříliš známého režiséra. Výborné zpracování utrpení Židů v koncentračních táborech. Podstatně levnější a komornější než slavný Schindlerův seznam, ale s neméně kvalitními hereckými výkony a výpovědní hodnotou. Willem Dafoe v úloze boxera nezklamal a zdatně mu sekundují i další.(15.4.2011)

 • Morholt
  ***

  Zahrané bravurně, ale jinak to nebylo ono. Pokud se mám dívat na film z koncentračního tábora, tak očekávám odpovídající atmosféru, zoufalství a všechno ostatní, co k těmto továrnám na smrt patřilo. To jsem tady postrádal. Jistě že lidé se tu tvářili zoufale, Němci byli krutí a kára s mrtvolami se také sem tam objevila, ale já se u toho neotřásl ani náznakem. Navíc všichni vězni vypadali až příliš dobře živení. Příběh samotný byl fajn už jen tím, že se stal, ačkoliv Willem Dafoe mým představám řecko-židovského boxera příliš nevyhovuje. Nebylo to špatné, ale podob zase nic, co by mě vystřelilo z tenisek a zanechalo delší stopu. 60%(31.1.2014)

<< předchozí 1 2 3