Málo známy a donedávna dosť ťažko dostupný film je remakom slovenského filmu Boxer a smrť. V konečnom dôsledku je to o dosť iný film a spoločné majú iba ten box a koncentrák. Film sa natáčal prevažne v skutočných priestoroch koncentráku Osvienčim i Brezinka, čo filmu pridáva na zaujímavosti a dôveryhodnosti. Na moje prekvapenie sa film boxu až tak nevenuje a takmer celý je ukážkou každodenného neľahkého života i krutých pomerov v koncentráku. Davové scény ma príjemne prekvapili, čakal som podstatne komornejší film a ono je to vážne jeden z najlepších filmov z koncentráku, hlavne z dôvodu uceleného pohľadu , kde sme svedkami niekoľkých ľudských osudov od ich nástupu na vlak, každodenný boj o prežitie až po oslobodenie. Rozmýšľal som o plnom hodnotení, ale jediné, čo filmu chýba je trošku surovosti a provokatívnosti, kde napríklad miesto pohľadu do vystrašených očí stačil sekundový záber na hromadu mŕtvol pri peci. W. Dafoe samozrejme podal výborný výkon a jeho lúčenie s otcom ma dojalo. Silné štyri hviezdička a pekný záverečný tanec. 80%.(25.1.2012)

Upřímně řečeno, absolutně nevim, jak tenhle film hodnotit. Nakonec tomu ty čtyři hvězdy dám, ale je to jen tak tak. Základní chyba filmu tkví v tom, že jsme nalákáni na boxerský film z koncentračního tábora, což je špatně, protože boxu je tu tak zhruba deset minut a vůbec tu neni důležitý. Vítězství ducha je spíš epizodami z běžného života vězňů v koncentračním táboře, tudíž místy působí moc rozkouskovaně a někdy nedrží při sobě. Rozhodně to neni špatný film, ale bohužel je tu znát ne moc jistá ruka pro mě absolutně neznámého Roberta Younga. Někdy mi připadá, že až moc tlačí na pilu a zbytečně ždímá emoce a příliš se snaží ukázat hrůzy Osvětimi až je to kontraproduktivní. Jsou tu ale bravurní výkony všech zúčastněných, z nichž znám jen Dafoea, ale to nic nemění na tom, že i ostatní jsou výborní. Měl bych sice výhradu k některýmu obsazení nacistů, ale to souvisí s tím přílišným tlačením na pilu. Film rozhodně za vidění stojí, jen asi na mnoho diváků nebude působit tak, jak bylo zamýšleno. Slabší čtyři hvězdy a slabých 70%.(10.3.2010)

Když si Will o rok dřív střihnul roli Ježíše, někoho asi napadlo, že hrát židáčka, kterej trpí a za nic nemůže tenhle chlapec asi umí. Tentokrát nehraje dlouhovlasího cápka pověšenýho na kříži, do kterýho si každej mlátí. Ne e, ted je drsnej Řek, kterej umí mlátit do druhých. Je to vlastně docela normální film z prostředí koncentráku, kterej vás dojme svou bezvýchodností, syrovostí, krutostí atd., ale z pohledu poměrně originálního hrdiny. Rozhodně nezbytečné dvě hodinky.(5.7.2008)

Film hraje trochu na city, našlo by se v něm i několik chyb a nepravděpodobností, přesto celek převážil nad nedostatky. Udílím plný počet bodů, filmů s podobným námětem není nikdy dost.(16.9.2013)

Slušný drama z koncentráku, kde naštěstí bexer není takový blb jako Komínek v podobném film Boxer a smrt. Je docela s podivem, že nechali s ním i jeho staršího tátu, obvykle šli ty starý hned do plynu. Zvláštní bylo jak při selekci, jim řekli, že se ted půjdou umít a dezinfikovat a pak že se sejdou zase s rodinou, samozřejmě je čekala jen smrt. Ale oni jim ještě zatleskali (to tomu opravdu věřili?) Hlavní hrdina měl víc štěstí než rozumu, že ho nezabili těsně před osvobezením, jako jeho spoluvězně. Stále mě nepřestává překvapovat, jak to že to ten svět nevěděl a nezasáhl proti takovým zvěrstvům.(9.3.2014)

Na vítězství ducha jsem se po přečtení článku o skutečném Salomonovi docela těšil. Samotný box mi ale do filmu moc nesedl. Willem Dafoe si vždy akorát zamlátil do němčoura, když mu někoho zabijí. Rodinné vztahy, krutost němčourů, box, těch témat je docela hodně, ale nejsou spolu nijak svázaná. Navíc film působí dost černobíle, když všichni němčouři jsou strašný svině. A do toho spolu ne moc související scény spojují dloooouuuuuhatánské záběry, které mají nastolit nějakou vizuální nebo emoční úroveň filmu, a u těchto scén já usnul, protože byly většinou fakt strááááášně dlouhý.(12.4.2017)

Solidně udělaný film, který nepřekvapí. Filmů na téma pobytu v koncentračním táboře jsem viděl desítky. Triumf ducha bych zařadil někam do průměru. Slušně vytvořený obraz poměrů v Osvětimi se mě nijak emocionálně nedotkl, ale sledoval jsem ho dvě hodiny s trvalým zájmem.(31.5.2011)

Málo známý film, což je škoda, brilantní zpracování perfektního námětu, naprosto uvěřitelné scény z koncentračního tábora, skvěle zvládnuté jsou i boxerské souboje (o které ale jde až v duhé řadě), excelentní výkon Willema Dafoea, pozadu nezůstávají ani ostatní herci (Olmos, Loggia, Gazelle, Wolf, Mandylor). Silný, drsný a realistický film, který by si zasloužil větší pozornost.(30.9.2009)

Silný príbeh, veľmi dobre natočený.(15.8.2019)

Skvelí Willem Dafoe v nacistickom koncentráku kde krutosť a špina ľudskosti je zachytená naturálne a pôsobí realisticky a bez prehnaných scén. Vedel by som si ho ale predstaviť aj ako hrajúceho nacistu, tá rola by mu sekla, ksicht na to má priam geniálny. 3,5*(13.3.2015)

Zapomenutý klenot, který vypraví o utrpení v koncentračních táborech. Velmi smutné, depresivní a únavné prostředí, které režisér popsal bezchybně.(16.1.2011)

Možná to bude tím, že jsem viděl už spoustu filmů z koncentračních táborů, natočených mnohem zajímavěji, se zajímavějšími příběhy i s lepšími herci. Nebolo to zlé, ale bomba zrovna taky ne. 60%(18.2.2012)

• Přemek

Remake slovenského snímku Boxer a smrť (1962).(27.9.2010)

Filmy z koncentráku majú vždy svoju silu, pokiaľ sú natočené zručne a citlivo. To sa v tentokrát podarilo, pre mňa bolo výhodou, že o boxe je film len úplne okrajovo a všetko sa sústreďuje na život a prežívanie. Verím, že skutočnosť bola oveľa horšia, tu ma prekvapilo zobrazenie toho, ako si muži väzni vzájomne pomáhajú, ako môžu, pričom ženy si robia naschvály hraničiace so šialenosťou. –––– Kolik má být kol? – Žádná kola. Bojujete, dokud jeden nespadne a už nevstane.(8.12.2016)

Príbeh muža, ktorý boxoval, aby prežil. Chcelo by to hlbšie ponorenie sa do osudu tohoto gréckeho žida. Herec na to bol.(24.1.2012)

Dosti povedený film u kterého se divím že ho vidělo tak málo lidí , to je velká chyba,bez váhání se při první příležitosti podívejte !(22.1.2012)

Film ani ne tak o boxu jako spíš o vnitřní síle člověka.. Výborný Dafoe!(3.10.2010)

Už som asi presýtený príbehmi židov z 2. svetovej vojny. Každý z obetí koncentračných táborov by si zaslúžil osobitný film, ale kto by to pozeral? Nič, čo nebolo už x-krát natočené alebo povedané. Snahu o vyjadrenie strastí koncentráku uprieť tvorcom nemožno, no mňa to nechávalo chladným. Stačí si prečítať knihu o Rudolfovi Hessovi alebo pozrieť záver filmu Katyň. To je pre mňa emocionálna mierka útrap týchto ťažkých rokov..(14.12.2010)

Solidně udělaný film líčící koncentrační tábor z trochu jiného úhlu než podobné filmy. Kvalitní herecké výkony, dobře vystavěný základ příběhu. Bohužel podivně vyřešený zvrat k happy endu dost pokazí veškerou důvěryhodnost. *** Ve zkratce: Budu boxovat. Vyhraju. A pak si najdu svou vyvolenou dívku...(28.5.2011)

• Jarome

Ja sam som tento film nikdy nevidel ale druhy obrazok v galerii stoji za to (Pozadie)(31.1.2009)

Výborný film s krutě upřímným obsahem(14.1.2011)