Málo známy a donedávna dosť ťažko dostupný film je remakom slovenského filmu Boxer a smrť. V konečnom dôsledku je to o dosť iný film a spoločné majú iba ten box a koncentrák. Film sa natáčal prevažne v skutočných priestoroch koncentráku Osvienčim i Brezinka, čo filmu pridáva na zaujímavosti a dôveryhodnosti. Na moje prekvapenie sa film boxu až tak nevenuje a takmer celý je ukážkou každodenného neľahkého života i krutých pomerov v koncentráku. Davové scény ma príjemne prekvapili, čakal som podstatne komornejší film a ono je to vážne jeden z najlepších filmov z koncentráku, hlavne z dôvodu uceleného pohľadu , kde sme svedkami niekoľkých ľudských osudov od ich nástupu na vlak, každodenný boj o prežitie až po oslobodenie. Rozmýšľal som o plnom hodnotení, ale jediné, čo filmu chýba je trošku surovosti a provokatívnosti, kde napríklad miesto pohľadu do vystrašených očí stačil sekundový záber na hromadu mŕtvol pri peci. W. Dafoe samozrejme podal výborný výkon a jeho lúčenie s otcom ma dojalo. Silné štyri hviezdička a pekný záverečný tanec. 80%.(25.1.2012)

Celkom dobrý film, keby som tretinu neoddriemal, možno by bol ešte lepší. Nenáročný dej však mikrospánok povolil. Jeden z tých jemnejších príbehov z koncentračného tábora. Oceňujem snahu režiséra viesť hlavnú dejovú líniu bez zbytočných kľučiek a negatívneho psychologického dopadu na nervy diváka. Nechcem zľahčovať, film sa naozaj dobre pozerá a bol som rád, že hrdinovi sa podarilo hrôzy vojny v tábore prežiť.(25.1.2010)

****1/2.(6.12.2010)

Osobně bych si měl nafackovat,že tenhle snímek jsem doteď neviděl.Musím říct,že na amíky tohle byl slušný příběh.Je to možná zvláštní,ale mě se líbil příběh těch dvouch ženských,než samotnýho Salama,který byl bohužel díky emočním situacím mírně předstřelen,ale vše se ještě drželo v mezích míry.Robert Loggia si pamatuju ještě ze Scarface,což byl pro menší plus,ale tušil jsem jak dopadne,což tak nějak bohužel tušíte.Velmi důvěrné zlepšení přišlo,že i v řadách židů bylo známo,že pracovalo pro oficíry jako Sonderkommando a dalších prací v koncetračních táboře,což snímku dostalo jiný rozměr,že i vážně bylo cítit,že jste v Osvětimském táboře,což si myslím,že se v reálních podmínkách se i natáčelo.Samozřejmě zde hraje plno poláků a příběh se různě snaží propojit,ale zbytečně se nesnaží různě rušit tyto dva rozdělené příběhy zbytečnýma morálníma kecema a vše je předem dané,což má u mě největší plus.Připočtu skvělou hudbu,Dafoe,dva příběhy,někdy doopravdy až mrazení tak mi z toho vzniká vážně dobrý film."Pořád voníš po meruňkách" 85%(13.5.2017)

Filmů o holocaustu nebude nikdy dost. Skvělé herecké výkony. 75%(13.2.2012)

Docela realistický pohled do koncentračního tábora. Stálý boj o život. Jediné platidlo byl chleba.(27.10.2014)

Tak tohle je přesně film na kterém nepoznáte v jakém roce byl natočený.Kdyby mi někdo řekl že je z roku 1989 tak bych se mu vysmál.O tom to přesně je a to se mi právě na tom líbí nejvíce.Silný a velice emotivní film.Kdo má rád takové filmy tak si přijde určitě na své.Herecké výkony Vás určitě uchvátí.Pro mě je to jeden z nesilnějších skutečných příběhů které jsem kdy viděl.(5.5.2016)

Obrovske prekvapeni. Vubec nejde o box, to je jen takove drobny kousek deje. Ale jak je vykresleny zivot v lagru, se vsema starostma lidi, ktere se postupem casu zuzuji pouze na sehnani potravy za kazdou cenu (tady by se dalo urcite jeste pritlacit), se vsema strachama o zivot nejdriv blizkych a potom taky o svuj, to je proste necekane. Videl jsem mnoho filmu s touhle tematikou, ale tenhle film je jeden z nejlepsich. Dafoe je skvely, Olmos mu skvele sekunduje. Narozdil od predeslych komentaru ja si myslim, ze nemci tu byli naprosto bezbarvy. Vetsinou byli pod parou, protoze fasovali chlast, vynikla u nich ta temna stranka cloveka, co v kazdem z nas drima. A to tam videt proste nebylo. Pochopitelne dalo by se ukazat zivot v lagru tak, jak byl, ale na to by koukat nikdo nechtel. Za me pecka.(12.3.2019)

Film,který odráží hrůznou minulost koncentračních táborů,kterou se všichni snaží zamést pod koberec a za kterou by se každý Němec měl stydět,nehledě na to v jaké době žije.Co se boxu týče je to slabší a docela už mi přišlo vtipné,že jediné zranění,které si hlavní hrdina VŽDY ze souboje odnesl bylo roztrhnuté pravé obočí,ale příběh jako takový je to velice dojemný a myslím že je to servírováno ještě s jistou šetrností oproti tomu,co se v Osvětimi skutečně dělo.4*(1.9.2011)

Jako má to co říct, ale je to zpracováno tak nějak nudně, chybí napětí..(16.8.2019)

Není to špatný film, ale to něco, čím se honosí ty lepší snímky, přesto nemá. Zdánlivě je v něm všechno, co by v něm mělo být - obstojné herecké výkony, velké scény, velká výprava, výborná hudba -, ale přesto to dohromady tak nějak neklapne. Možná je to i tím, že trochu vázne napětí a dramaturgie a místo toho je film hodně soustředěný na životopisnou vrstvu hlavní postavy - tím pádem (zvláště na stopáži 2 hodin) působí trochu roztahaně.(18.6.2011)

K tomuto filmu som pristupoval s určitými obavami ohľadom toho,že ako si tvorcovia poradia s chúlostivou témou.Obával som sa aj toho,že to bude ten prípad keď hlavnú úlohu hrá skvelý herec,ale film ako taký je slabý.Tieto moje obavy sa našťastie nenaplnili,ale práve naopak.Bol som dosť prekvapený ako skvele si tvorcovia poradili s tak ťažkou témou.Ani raz počas filmu neskĺzli do lacného sentimentu.To utrpenie,ktoré ľudia prežívali v koncentračných táboroch podávajú surovo realisticky,ale zároveň súcitne.Aj názov filmu je trochu zavádzajúci,lebo vo filme sa neobjaví ani jeden veľkolepý heroický skutok.Na to v táboroch smrti nebola ani príležitosť.Tí ľudia nemali príliš na výber.Ak sa niekto chcel na čas zachrániť pred plynovou komorou musel ho na zozname nahradiť niekto iný.Je úžasné sledovať ako dokáže Willem Dafoe vyjadriť to čo sa v ňom odohráva za pomoci výrazu tváre,alebo pohľadom.A to všetko bez veľkých patetických rečí.Skvele zvládol svoju postavu aj Edward James Olmos,ktorý si zahral cigánskeho kápa.Veľmi dojemné sú spločné scény Willema Dafoe a Roberta Loggiu,ktorý stvárnil jeho otca.Aj ostatní herci hrajú presvedčivo a bez prehnaného pátosu.Bol to prvý celovečerný hraný film,ktorý dostal povolenie nakrúcať v autentických priestoroch bývalého koncentračného tábora Osviečim-Birkenau.Mimochodom režisér Robert M.Young bol producentom slávneho filmu Čata od Olivera Stonea.(21.9.2012)

Pěkné, ale mohlo to být lepší. Z tohoto prostředí jsou povedenější filmy, které víc drnknou na divákovy emoce.(27.9.2017)

1 2 3 následující >>