Ali G Indahouse - Film

• Německo

Ali G in da House: The Movie

Komedie / Romantický

Francie / Velká Británie / Německo / USA, 2002, 84 min

Wicked! 3,5* Scenár je hlúpučký schválne, teda aspoň ja si myslím, že jeho klišovitosť je výsmechom tonám rovnakých scenárov tváriacich sa vážne, ibaže oblieka žlté rúcho a prízemným humorom si uťahuje hlavne sám zo seba. A aj keď druhá polovica naozaj stráca tempo, zabávala som sa nahlas a dobre. Je to proste film podľa Aliho, od Aliho a ušitý pre Aliho. Úžasne ma prekvapil Martin Freeman (ktorého som zaregistrovala až v Stopárovom sprievodcovi). Tu po boku Aliho žiaril ako slang a zvukové efekty chrliaci "brotha" a na ňom som sa v prvej polovici filmu smiala najviac. Jeho seriózna britská tvár v kombinácii s týmto výkonom je zabiják :-D Wicked!(9.1.2007)

• Galadriel

50% a jednoznačně nejslabší Cohenův film. Borat a částečně i Brüno těžili hlavně ze šokování a interakcí s reálnými, nic netušícími lidmi. Ali G je ale od začátku do konce "jen" film se samými herci, který sice má pár scén k popukání, ale zbytek je dost slabý a myslím, že podruhé už bych se na to dobrovolně nepodívala.(6.10.2009)

Mk cr b28rez 2g4. Cohen opět světu ukazuje svůj komediální talent a dokazuje, že si umí udělat srandu snad ze všeho. Občas sice překračuje hranice vkusu, ale i tak jsem se u spousty scének rád zasmál. Ali G Indahouse je v podstatě samoúčelná blbinka, kombinující geniální gagy se záchodovým, někdy až trapným humorem, ale sranda byla.(4.2.2008)

Docela prča. I ve skutečném životě potkávám lidi co se snaží být cool, nosí rapperský hadry a myslí si že jsou černoši. Myslím, že z takových prosťáčků si střílí tento film. A u simulace orálního sexu na chlebíčku jsem se málem pochcal smíchy.RESPECT. Myslím, že je to nadprůměrná komedie, jen si nemyslím, že by mohla fungovat i nadabovaná. Prý je Ali G nadabován úplně normálně. Je skoro zločin takový film dabovat, je to stejně hloupé jako dabovat Monty Pythony.(14.11.2004)

• A.L.E.S.

Vzhledem k tomu, že jsem se na tuhle neskutečnou slátaninu musel koukat z donucení ve vlaku na cestě domů, jsem kousek toho nesmyslu viděl. Upřímně..., přišlo mi to trapné už v prvních minutách. Na Cohenovi nevidím nic legračního, snad se možná stalo to, že jsem se občas smutně usmál, co že to má jako znamenat. Tenhle film je možná určen pro takový týpky, co si v místnosti nesundají svou velkou kšiltovku, nosí o dvacet čísel větší trika, kalhoty proklatě nízko, boty, které nosí bez šněrování, pro týpky, co úmyslně padají po zemi a říkají, že tancují, pro týpky, kteří poslouchají hudbu, při níž jen nejapně žvatlají a plácají při tom do popelnice a mluví o věcech, kterým absolutně nerozumí. Jiný účel v tom vážně nevidím. Ostatně vše, co jsem zde popsal, možná sedí i na zdejší Cohenovu roli.(12.10.2008)

• - Město Staines, ve kterém se příběh odehrává, - se rozhodlo poupravit své jméno na Staines-upon-Thames, tedy Staines nad Temží. Důvodem bylo vzdálit se od negativního zobrazení města, o které se postaral právě komik Sacha Baron Cohen. (x_silver)

• - V čase 52:50 při odchodu Aliho (Sacha Baron Cohen) z kabinetu parlamentu, člen říkající „západ“ ukazuje znak „west coast“ špatně (prostředníček přes prsteníček). Správně mají být prsty prohozené. (lukaaris)

• - Ve filmu se objeví i další charaktery S.B. Cohena. V 43. minutě si lze v davu zástupců summitu světových mocností všimnout Borata a v čase 40:32 je zase mezi komentátory slyšet hlas Brüna. (duklak2)