Reklama

Reklama

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora


Mimo (E04)

(epizoda)
  • USA The Outside
Trailer
Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2022, 1 h 3 min

Obsahy(1)

Podivínka Stacey chce za každou cenu v práci zapadnout. Začne proto používat oblíbenou mast, která jí ale vyvolá děsivou reakci a odstartuje neuvěřitelnou proměnu. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (73)

Sobis87 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodně osobitá epizoda (Amirpour zcela vlastní), která vyniká především stylem (mizanscéna, color-grading, kamera, všechno perfektní). Herci super, groteskní podtón taky, jen ta metafora vcelku dost průhledná, ale ničemu to vlastně v konečném důsledku nevadilo. Taký coenovsky vtipně podtaktovaný body-horror. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mnohí môžu mať problém s tým, že táto epizóda sa dosť vymyká z lovecraftovského charakteru seriálu a zároveň je aj ideologicky problematická. Byť škaredou šedou myškou asi nie je najlepšia cesta života ženy, rovnako ako ani byť metaforickým výtvorom taxidermie. V tomto prípade ale pomáha celková nadsadená štylizácia ála Nožnicovoruký Edward a skvelá metafora s vycpanými zvieratami. Originálne je hororové poňatie premeny hlavnej postavy, kde sa síce nedozvieme všetky pravidlá tohto fantasy či sci-fi sveta, ale ak chcete, môžete dej chápať ako veľmi subjektívne vnímaný svet z pohľadu Stacey. ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle byla zdaleka jedna z nejnechutnějších věcí, co jsem kdy viděl. Všechna čest za tu monstrózní práci s tím, jaké to v divákovi po celou dobu vyvolává pocity. Hvězdička navíc za dobře utajené více-než-jen-cameo herce, kterého mám za posledních cca 5 let hrozně vysoko v osobní topce. Velká paráda a strašně podceněný díl. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Ať mi sajrajt kůži žere, vydržím. Nejsem krásná, což mě sere... vím, co s tím." Uťápnutá preparátorka ptáků, nesměle šilhající svýma buličíma očima, která by se v soutěži krásy umístila hned za Simonou z Comebacku, byla zamindrákovaná až na půdu, zde spíš do sklepa. Tak mocinky moc se chtěla podobat "krásným" kolegyním v práci (umělohmotné čůzy k pohledání, o které bych si ani rezervní pneumatiku neopřel), aby se už nechovaly jako (t)lamy vikuně a za jejími zády jí neplivaly na obličej hořké sliny posměchu, a tak moc se chtěla sama sobě (prý manželovi, pfff) líbit, až to "krapánek" přehnala s čuměním na reklamy a propagovanou špica kosmetikou. Výsledek byl uspokojivý, vypadala jako... po týdenním nostop natáčení pornoscén Bukkake. Nechutně upatlaný příběh, s hezky vycpanými zvířátky, včetně jednoho starého vola (celej já), ovšem dějově rozblemcané, navíc bez jakéhokoli smysluplného finále. Já i docent Chocholoušek už jsme jí stlali erární postel... a ono nic. Jen tři růžové tuby objednávám. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První vysloveně úlet ze série příběhů Kabinetu kuriozit. Ironický pohled na současný konzumní svět. Hlavní postava je divná, má oči jak dva grepy a k tomu záliby, které se do amerického maloměsta někam na poštu mezi ty ženský vůbec nehodí. Taxidermie holt není pomlouvání druhých, co si budeme. No a tato postava, kterou perfektně hraje Kate Micucci se dostane k mastičce, která by měla zlepšit její vzhled…a začnou se dít věci. Má to šanci ironizovat společnost, ale mně to přišlo jen absurdní. ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama