Rytíři Jedi vyšetřují záhadnou smrt jednoho z nich. (Disney+)

Martrix

Hrabě Dooku a Mace Windu vyšetřují vraždu. Opět sledujeme inklinaci Dooku řešit věci v rozporu s kodexem Jedi. Moc mě tyto epizodky nebaví. Krásná animace, ale příběh slabý. ()

Sany33

Príbeh: Windu a Dooku sú na misií vyšetriť smrť majsterky Jedi na neďalekej planéte. Niečo im v tomto celom ale nehrá a nakoniec odhalia veľké sprisahanie. Prevedenie: Dooku dúfal, že keď sa dostane do rady Jediov bude môcť niečo zmeniť. Jeho miesto však zaujal Mace Windu a to bol zlom v Dookuovom myslení. Krásne vidno ako sa postupne z lojálneho rytiera Jedi stáva Sithský lord. 85% ()

Juraxin

ďalšia skvelá epizóda kde sledujeme Dookuho staršieho na misií s Macom Windum. Pači sa mi ako tu scenáristi znázorňujú dve úplne rozdielne postavy čo sa týka politických názorov je to fakt skvelý kontrast. Čo spôsobuje Dookuo väčšiu nedôveru k republike, čo sa mi veľmi páči ako tu znázorňujú pomalí priebeh Dookua k temnej stráne. Musím uznať že akcia tu pôsobí úžasne. Znázorňuje tu ako sú jedi nadradený a silný. Ako aj lokácie sú úžasné ako napríklad mesto, les a kancelária. Preto by som udelil časti 9/10. ()

darthvader77

Mace jako poslušný hoch, Dooku jako reble oba dva dohromady tvoří dvojici, co mají jiskru. Líbil se mi kontrast mezi oběma postavami na pozadí pádu republiky a také vyšetřování smrti a jak došli k jasnému závěru. Též se mi líbí, jak tato epizoda dobře popisuje Dookův problém se zbytkem řadu a i naštvanost na to, že mu byla sebráno povýšení. ()

• Planeta Raxus Secundus, zjednodušeně Raxus, sloužila jako hlavní sídlo Konfederace nezávislých systémů během Klonových válek a její hlavní město bylo sídlem konfederačního senátu. (Veskoslav)
  • Pohřbu se zúčastnili například i Plo Koon,Tera Sinube, Jocasta Nu, Saesee Tiin nebo Ki-Adi-Mundi. (Veskoslav)