Reklama

Reklama

Tátův drak

  • USA My Father's Dragon
Trailer

Obsahy(1)

Animovaný film na motivy oceňovaných knih pro děti sleduje osudy jednoho chlapce, který uteče na ostrov, aby tam zachránil malého dráčka a spřátelil se s ním. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

Mackoun 

všechny recenze uživatele

Oproti Vlkochodcům, Písni moře a Brendanovi znatelně jednodušší a infantilnější kousek. Animace a barvitost si pořád drží svou laťku a koukalo se na to hezky, ačkoliv mi jako papírově dospělému divákovi chyběla ona intelektuálnější hloubka, jíž se skýtal v ostatních zmiňovaných příbězích dostatek. Pro rodinku s mladším publikem se v porovnání s dnešními běžnými poměry každopádně stále jedná o nadstandardní animák, u kterého se ani rodiče nebudou kousat nudou. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

na Tátově drakovi je dost znát ze kterého studia vzešel a že na něj z pozice producenta "dohlížel" Tomm Moore. Animace je opět jednoduchá, nicméně pro příběh plně funkční a dostačující. Cílovým publikem tu beztak jsou hlavně děti, protože dospělý divák se sice nudit nebude, nicméně nic zásadního si z draka neodnese. Zato děti tu krom decentního humoru a zábavného draka s hlasem Gatena Matarazza dostanou i nějaké to lehčí poučení...70% ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Tátův drak nese po vizuální, ale i atmosférické stránce silný rukopis filmů Tomma Moora, který tentokrát "jen" produkoval. Zároveň mi během projekce nejednou na mysli vytanuly Malý princ a Nekonečný příběh. Animace je vcelku jednoduchá, přesto ale velice líbivá, ba dokonce čarokrásná. Vedle pěkného příběhu o překročení strachu z nového a neznámého jsou tahounem filmu mile napsané charaktery - ať už šlo o uchechtaného Borise a Sodu, ochranitelského Saiwu či bodrou Iris - díky nimž je snímek atraktivní i pro odrostlejší publikum. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Od Nora Twomey, z pohľadu jej predchádzajúcich prací, je to krok dozadu. To, že čiastočne čerpá od pána Mijazakiho, nie je problém. To však áno, že možnosti príbehu a postáv, ktoré sa ponúkajú, nie sú dostatočne využité. Výsledkom je zjednodušená zápletka pre menších divákov. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

Moc krásný animovaný film, který hravě strká do kapsy některé věci od Disneyho nebo nejslabší filmy od Pixaru. Má to specifickou atmosféru, ale ještě aby ne, když je to od tvůrců Vlkochodců a Písně moře. Chvilku trvá, než se to pořádně rozjede, ale pak je to parádní. Krásné záběry, výborné momenty a samozřejmě emoce. Místy je dospělejší, a pak přijdou momenty, kdy je to až moc dětské, nicméně se to moc neruší a funguje to dobře. Pokud chcete vidět "jiný typ animáku", tak tohle je pro Vás jasná volba. ()

Galerie (48)

Reklama

Reklama