Epizody(6)

Mary Saotomeová míří v žebříčku popularity hodně vysoko. A proto vrazí všechno, co má, do hazardních her, které na její elitní střední škole rozhodují o bytí a nebytí. (Netflix)

Jeoffrey

Pro člověka, co viděl obě sezóny Kakegurui, tenhle spin off prequel asi nepřináší nic nového a ani překvapivého. Takže jediné, co se s tím dá dělat je si to trošku porovnat s původním seriálem a dostat se k nějakému hodnocení. Nejdřív asi největší rozdíl. Oproti Kakegurui je Twin zatím o něco méně intenzivní, přehnaný – prostě a jednoduše je tu méně těch orgasmických hráčských momentů. Což je pro všechny fanoušky, kteří se na sérii dívají hlavně proto, aby viděly rozrušené dívky na vrchu blaha z právě vyhraného gamblu, který je podávaný s intenzitou reálného vrcholného sexuálního uspokojení, asi docela špatná zpráva. Ale nezoufejte, nějaké ty silnější momenty tu pořád jsou, některé postavy jsou stejně pošahané, jako ty v Kakegurui a i nějaké to jiskření se tu objeví. Pro mě je však fakt, že trošku ubrali plyn, spíš dobře, líp se mi na to kouká a neměl jsem při sledování až tak blbý pocit, že mám otevřené okno, když venku sedí sousedi. Mary Saotome zatím není až takový blázen do her, jako byla od začátku Jumeko a celkově je mi tu zatím jako osobnost tak nějak sympatičtější. Neustále říkám zatím, protože každý prequel má jeden zásadní problém, jelikož víte, jak to nakonec celé dopadne a kam se postavy dostanou, což často ubírá na nějakém intenzivnějším zážitku. Chybí strach o výsledek, ten tu znáte dopředu, a tak jediné z čeho můžete mít požitek, je cesta k němu. No jo, ale po pravdě Twin zatím v tomto ohledu není moc nápaditý, protože během šesti dílů vlastně jen cca třikrát zopakuje naprosto identické schéma, které by se dalo shrnout zase jednou do mé oblíbené věty „já vím, že ty víš“. Takže i když jsou ty jednotlivé mind games občas docela zábavné, když se zamyslíte nad jejich průběhem a výsledkem, tak je to pokaždé až příliš identické. Animace je fajn, hudba spíš průměr. Celkově to pro mě ale není jeden z těch zbytečných prequelů, protože postava Mary je dostatečně zajímavá, abych o ní chtěl vědět víc a je to rozehrané tak, že jsem zvědavý, kde se vše pokazí a jak dopadnou některé vedlejší postavy. Ovšem vzhledem k již zmíněným nedostatkům končím na čistém průměru s tím, že na další díly se stejně podívám. 5/10 ()