Jen pro tvé oči

• Austrálie

007: For Your Eyes Only

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1981, 127 min

Bond č. 12 – Je pro mě lehce nepochopitelné, že se Roger Moore objevil v ikonické roli sedmkrát, zatímco mnohem přesnější Connery „jen“ šestkrát. Zápletka je fádní, tempo dost nevyvážené, Moore se místy tváří, že ho to celé moc nebaví. Potěší akční sekvence na sněhu i závěr na skále, jinak tu ale máme díl bez výraznějších příměsí. Ženské hrdinky navíc tentokrát poměrně nepřitažlivé.(7.9.2015)

Nebylo to špatné, ale už jsem viděl lepší bondovky s Moorem. Záporák nic moc, Bondgirl jsme už viděl sakra hezčí a Moore už tady taky není žádný mladík (nechápu jak potom mohl ještě točit dva díly, když už tady mu bylo 54). Nebýt několika akčních scén (automobilová a lyžařská honička, atd.) a pěkné úvodní písně tak bych šel s hodnocením minimálně o hvězdičku dolů.....(30.12.2007)

Na bondovky s Rogerem Moorem jsem vzdycky pohlizel se znacnym despektem, protoze v porovnani s Conneryho erou se to jednoduse vubec nechyta. Potom, co jsem ale shledl aktualni festival prumernosti zvany Quantum of Solace s napuchlou pusinku spulicim Danielem Craigem, je hned Moore videt v mnohem pozitivnejsim svetle. Nejen jako bond, ale hlavne jeho filmy, ktere jsou o poznani bohatsi a zabavnejsi nez kousky ze soucasne Craig ery. For Your Eyes Only se sice neda povazovat za jednu z tech lepsich, ale rozhodne ma co nabidnout. Ruznorode lokace, zimni sceny, cool infantilni intro s vrtulnikem na vysilacku, super skalni finale, fantastickou reckou bond girl a jako bonus otravne nadrzenou blond krasobruslarkou lolitku. 6/10(18.11.2008)

Chvílemi mi připadalo, že nesleduji Bonda, ale nějakou bláznivou akční komedii. Po úletu jménem Moonraker sice ubylo "vesmírné" nadsázky, ale i tak je Jen pro tvé oči naprosto zaměnitelný Mooreův kousek s další klasickou výstavbou děje. Akční scény s šíleným osmdesátkovým soundtrackem jsou sice fajn (honička v autech a na lyžích), ale zbytek je jen povinná dialogová výplň a odškrtávání položek ze seznamu (návštěva Q, návštěva záporáka, který Bondovi vysvětlí své plány, závěr s telefonátem...). Žádná inovace se nekoná, jen ledabylé přesouvání mezi lokacemi, v nichž si Moore vždy v jiném kostýmu odbude nějakou akční scénu (nebo ji vlastně udělá dublér) a pak to skončí.(2.9.2012)

Když si Bond stoupne na lyže, určitě se něco semele. Mám rád tyhle jeho lyžovačky, i když teď už při svém věku Moore vypadal spíše jako Anděl na horách. Ale to je prostě problém, který si musíme trochu odmyslet. Hlavní představitel byl bohužel takto vybrán. Horší je, že podobně nešťastnou ruku měl režisér i při volbě bondgirl. To jsou zkrátka pihy na kráse patrně nejlepší bondovky s Moorem.(8.8.2005)

• - Bondovo (Roger Moore) auto je Lotus Esprit Turbo. (Ruuzha)

• - Úvodní píseň s názvem "For Your Eyes Only" zpívá Sheena East. (Benjamin-L)

• - Celosvětová premiéra proběhla 24. června 1981 v Londýně. (Varan)