Jen pro tvé oči

• slovenský

Len pre tvoje oči

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1981, 127 min

Na jednej strane vynikajúce akčné scény, ktoré sú neokukané, dynamické a nápadité- na strane druhej značne zostarnutý Roger Moore a mimo akčných scén samá vata...Priemerná bondovka, čo stále znamená dobrá zábava:)(18.11.2007)

Bond. James Bond. Ten slavný skokan na sjezdových lyžích, potápěč a horolezec? Ano ten. Tak ten mne bavil, když slalomoval v dešti kulek, když v ledovém korytu honil čtyřbob, když seřezal hokejisty na ledě, i když zkopával Mercedes ze skály. Samozřejmě bych byl spokojenější, kdyby Bond častěji vypouštěl sarkastické hlášky z dutiny ústní, ale i bez nich jsem byl tak spokojený, že bych Jamesovi pohlídal jeho bondgirl, když by byl zaneprázdněn zachraňováním světa.(14.4.2015)

Pokud předchozí Bondovka byla sci-fi, tak tohle je akční komedie - na sérii plnou silou uhodila osmdesátá léta a všechno je tak velmi cheesy¨a funky. 007 misto charismatu, chlapáctví a šarmu baví spíše jednoduchými vtípky a gagy, "vážná" zápletka tu prakticky neexistuje... a i ten její pohrobek je tak zmatený, nepřehledný a nelogický že stejně nikoho nezajímá. Smutné ovšem je že v této době a stylu už Moore působí jako pěst na oko... jak se potom nevysmívat příběhu ve kterém mladá krasobruslařka nadrženě startuje po Mooreovi, zatímco svého záporáckého chlebodárce kvůli stáří odmítá, přestože je skoro o deset let mladší. Ale když už ne celek, tak alespoň většina jednotlivých akčních scén je výborně natočená, nestojí zdaleka jen na hlavní postavě a má velmi slušný vizuál. 6/10(22.1.2009)

No more Moore!(20.12.2004)

Bond č. 12 – Je pro mě lehce nepochopitelné, že se Roger Moore objevil v ikonické roli sedmkrát, zatímco mnohem přesnější Connery „jen“ šestkrát. Zápletka je fádní, tempo dost nevyvážené, Moore se místy tváří, že ho to celé moc nebaví. Potěší akční sekvence na sněhu i závěr na skále, jinak tu ale máme díl bez výraznějších příměsí. Ženské hrdinky navíc tentokrát poměrně nepřitažlivé.(7.9.2015)

• - Scéna, ve které jsou Bond a Melina táhnuti lodí jako návnada pro žraloky, pochází ve skutečnosti z románu Žít a nechat zemřít. (Colonist)

• - Bondovo (Roger Moore) auto je Lotus Esprit Turbo. (Ruuzha)

• - Pokud by se do role Jamese Bonda nevrátil Roger Moore, mohl ho nahradit třeba Lewis Collins, známý jako Bodie ze seriálu Profesionálové. (Colonist)