poster

Ukradená nevěsta

 • ruský

  Kavkazskaya plennitsa, ili Novye priklyucheniya Shurika

 • ruský

  Кавказская пленница, или Новые приключения Шурика

 • ruský

  Kavkazskaja plennica, ili Novje priključenija Šurika

 • ruský

  Kavkazskaja plennitsa - ili novyje prikljutshenija Shurika

 • slovenský

  Ukradnutá nevesta

 • anglický

  Kidnapping, Caucasian Style

Komedie / Romantický

Sovětský svaz, 1966, 82 min

 • Flego
  **

  Sovietska kinematografia sa občas pokúsila o komédie, mnohokrát to dopadlo rozpačito. Tu sa tvorcovia vrátili k postave dobráckeho ale pomotaného Šurika a vytvorili celovečerný film ( predchádzajúci film boli v podstate tri poviedky ). Bohužiaľ, látka je maximálne na poviedku a v tomto snímok značne trpí. Je zbytočne rozťahaný a grotesktný humor sa vytráca. Film bežal v našich kinách od roku 1967.(6.2.2017)

 • Véča
  **

  V pořadí druhý film, v němž se objevuje postavaovnou v trochu zmateného Šurika je reinkarnací jeho osoby ne v tři krátké příběhy ale rovnou v celovečerní film, kde dostává hlavní roli. Dloumetrážní stopáž s hlavní rolí ale hrdinovi příliš nesedla. Přímočarý děj by se snadno dal shrnout do jedne půlhodinky, právě tak, jak byly dlouhé jednotlivé části Operace "Y". Takto se děj roztahuje na necelou hodinu a půl, čímž trpí schopnost filmu udržet si divákovu pozornost a hustota vtipů je asi taková, jako když máslem určeným na jeden krajíc namažu krajíce tři. Šurik si udržel své typické rysy čestného, byť trochu popleteného, mladíka jako v Operaci "Y" a stejně jako tam zde evokuje svým chováním Rychlonožku z klubu Rychlých Šípů. Gagy, stejně jako v obou ostatních filmech, kde se Šurik objevil, jsou z velké části podobné situacím z němých grotesek, ovšem aby dosáhly podobné prvky požadovaného účinku musí být vršen jeden na druhý a to mi zde chybělo.(13.6.2008)

 • Ollie235
  ***

  Mezi sovětskými komediemi takřka legenda, ale že by mě to nějak bralo, to ne. Za sebe mohu říci, že se mi o rok starší Šurikovo dobrodružství líbilo o dost více. Jinak platí to, co tu pár lidí už napsalo - v druhé polovině se děj rozjede, takže vypínat po nudnějším úvodu nedoporučuju, přesto mě ani povedený závěr k vyššímu hodnocení přinutit nedokázal.(24.9.2013)

 • Iggy
  ****

  Začátek je trochu slabší (až na poetické záběry s oslíkem a písničku), ale s „typickým kavkazským zvykem unést nevěstu“ se film rozjede a spousta honiček, Nikulin, Vicin a Morgunov jako kavkazští džigitové, Nikulinova písnička a hodně podařených gagů stojí za vidění. Je docela škoda, že jsem tohle jako malý nikdy neviděl, je to určitě srovnatelné s filmy Funése, 7. rotou nebo Budem Spencerem a Terrencem Hillem.(10.7.2009)

 • Billie777
  *****

  Tenhle film Vás dostane, pokud mu dáte šanci. Začátek je trochu pomalejší a nevypadá to na bůhvíjakou legraci. Ovšem už po první půlhodině se to zlepšuje se scénou, kdy milý, jen trochu roztržitý mladík Šurik (sympatický Alexandr Děmjaněnko) spadne ve spacáku ze skály do řeky. Druhá polovina už je jen a jen zábava, roztomilé groteskní scénky, které vás na tuty rozesmějí (alespoň já je miluju) a hezká atmosféra. Když k tomu připočítáme talentované herce včetně Natalji Varlej, která by se svým půvabem a charismatem mohla konkurovat americkým herečkám, vyjde vám z toho vskutku rozkošná a zábavná podívaná, kterou si rádi za čas připomenete.(16.4.2015)