poster

Dobrý den, Babylónie

 • český

  Dobrý den, Babylone !

 • Itálie

  Good Morning, Babylon

 • slovenský

  Dobrý deň, Babylónia

Drama

Itálie / Francie / USA, 1987, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Peter Bračík
  ****

  Príbeh dvoch bratov pochádzajúcich zo slávnej reštaurátorskej a staviteľskej rodiny, ktorých púť, pre záchranu rodinnej cti, neraz rozdeľuje i spája. Temperamentní a neústupní, spočiatku veľmi súdržní, snažia sa preraziť v cudzom prostredí a nájsť si prácu i zázemie, ktoré by opäť pomohlo prinavrátiť "veľkosť" ich rodu. Prechádzajú viacerými skúškami, až pokým sa ich kroky nezastavia pri filmových kulisách, za ktorými nájdu i svoje "krajšie polovičky". Vtedy nadišiel ich čas a ich staviteľské umenie mohlo v plnom kvete vystúpiť z tieňa. Vytvorením sôch slonov sa vkradnú aj do povedomia slávnych a bohatých celebrít. No ako to už býva, popri vzostupe sa plíži i pád. Získajú obdivovateľov, ale i neprajníkov. Chvíľkové výslnie im však umožní popri dvojitej svadbe, pozvať i otca, ktorého chcú potešiť a ukázať sa v dobrom svetle. No nie vždy všetko vyjde, ako človek mieni. Nasleduje narodenie detí, pri ktorom umiera jedna zo žien, čo bratov rozdelí kvôli závisti. Naviac nadíde čas vojny, ktorá ako vždy všetko ničí. V nej sa bratia opäť stretávajú, no naposledy. Výborný hlavný hudobný motív, dobré stvárnenie jednotlivých postáv a dobrá dejová línia radí tento film medzi moje obľúbené diela.(26.11.2013)

 • ibeh
  ***

  Musím se přiznat, že jsem od filmu čekala asi více. Začátek byl více než zajímavý, ale postupně se mi patetický styl s neustálým vracením scén přestal líbit. Formou mi film přišel nevyvážený, děj se občas příliš táhl, a závěr to u mě úplně zabil. Sedělo by mně od tvůrců více nadhledu, tak jak jsem u italských filmařů už zvyklá.(21.10.2015)

 • dopitak
  ***

  Potácí se to mezi životopisných eposem a blbostí, přičemž na postavě D.W. Griffitha to spíš parazituje, o filmech a lidech kolem nich se dozvíme skoro houby. Skvělý a úchvatný je hudební motiv, který se celým filmem neustále vrací, ale příšerný konec na "bojišti" dává vale všem nadějím a zanechá nahořklou vzpomínku na něco, co mohlo být dobré. Potěší lehká erotika Grety Scacchi i Désirée Nosbusch, dabing k filmu je poměrně starý (tipuju první polovinu 90´s, poznal jsem bezpečně jen Otakara Brouska st. a Helenu Friedrichovou), tvůrci nejsou jmenováni.(15.9.2013)

 • kinderman
  **

  Moje první setkání s tvorbou bratří Tavianiových nedopadlo nejlépe. Myšlenka, že člověk zachycený na filmovém pásu je stejně věčný jako románská katedrála, je nosná, propojení osudu hlavních hrdinů s natáčením prvního megapropadáku (Griffithova Intolerance) slibovalo zajímavé dobové zasazení. Ale dočkal jsem se hlavně natahované, divadelně stylizované bratrské historky v lacině vyhlížejících kulisách. Jeden bod za hudbu, druhý za G. Scacchiovou a D. Nosbuschovou (a jejich odhalené půvaby).(20.12.2015)

 • pakobylka
  ***

  ----- "Jste dva, a v tom je vaše síla ... pokud si budete rovni."----- Poetika, která by chtěla zasáhnout vaše srdce. Přitom se podobá vypravěči, který recituje úchvatnou báseň cizím, nesrozumitelným jazykem. Navíc jsem si po chvíli (díky nedostatku lepší zábavy) všimla, že kulisy vyhlížejí dosti lacině a protagonisté se projevují vesměs nesympaticky. Daleká cesta dvou nejmladších ze sedmi bratrů mě tudíž neoslovila ... a jejich nezdary i úspěchy mně byly lhostejné. Nenašla jsem žádný záchytný bod, o který bych se mohla opřít, nic, na čem by záleželo ... jen jsem vyhlížela závěr - a bylo mi jedno, jaké rozuzlení přinese.(17.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace