poster

Bratři Lví srdce

 • Švédsko

  Bröderna Lejonhjärta

 • anglický

  The Brothers Lionheart

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Švédsko, 1977, 102 min

 • Flaxik
  **

  No to je paráda. Nejen že o deset let později dojebou Děti z Bullerbynu , ale ještě dokážou z napínavé knížky s depresívním začátkem, průběhem i koncem udělat Švédové takovou otravnou chujovinu, toho bych se nenadál. Hleděl jsem na to se svou ratolestí, která se neustále vrtěla, hledala mobil a vůbec byla značně nesvá. Po mém dotazu, jestli jí to baví, tak sdělila, že nikoliv, protože je to nuda jako prase (knížka jí bavila) a hlavně jsou tam všichni hrozně hnusný ksichty a že se na to radši vůbec neměla dívat. Toliko naprosto přesný rozbor slabých stránek filmu od zástupce cílové skupiny. Škoda. Zatím ze zfilmovaných děl té bláznivé Švédky stále vede Ronja.(8.12.2013)

 • Faye
  ****

  Karel je malý chlapec s tuberkulózou a náhodou se dozví, že brzo umře. Se svým strachem ze smrti se svěří svému staršímu bratrovi Jonathanovi. Ten mu začne vyprávět o podivuhodné zemi Nangijale, která je na druhé straně oblohy, kam se dostane po smrti. Nemusí se bát, je to svět plný pohádkových příběhů. V domě, kde oba bratři žijí vypukne požár, Jonathanovi se sice podaří, skokem z okna, zachránit svého nemocného bratra, ale sám pád nepřežije. Dostává se tak, jako první, do pohádkové Nangijale. Nádherný film o přátelství, lásce, odvaze, ale i strachu, smutku a bolesti, natočený podle knihy Astrid Lingrenové, která za socialismu u nás nesměla být vydávána, byla soudruhy označena za nevhodnou. Děti, v knížkách pro děti, přece neumírají.(6.8.2006)

 • kritiklon
  **

  Příběh i použitá forma se mi i docela líbily. Bylo to takové poklidné, lehké, pohádkové fantasy spíše asi pro odrostlejší děti. Ale ačkoliv bych měl brát v úvahu dobu vzniku, tak ty masky, kulisy atd. mě osobně přišly dost odfláknuté a působilo to na mě spíše jako kdybych sledoval nějakou tu starou sovětskou pohádku. Už kvůli těm "řepám" co mají na hlavě hlavní hrdinové a ten drak či co, ten taky nevypadal vábně. Škoda, myslím že seveřani umějí podobné filmy lépe. Za mě se to vejde jen do průměru. 3* za 62%(16.9.2015)

 • ssarka

  knížku jsem nečetla,ale seženu si ji,vypadá to na výborné čtení...Astrid a její tvorbu miluju od dětství,takže by to neměl být problém,námět je výborný..ale ten film jsem dala asi jen na 20 minut...starší bratr vypadal jako teplý bratr,ta paruka na hlavě bylo zlo a navíc ten DABING..hlas dospělého chlapa pro 17-ti letého chlapce..ne sorry,to nedám....no nic jdu shánět knížku(10.9.2015)

 • Anderton
  ***

  Možno je chyba vo mne a očakával som niečo, čo by sa mohlo svojou intenzívnosťou emocionálneho prežitku blížiť Nekonečnému príbehu. Silný záver napovedá, že predloha tú silu mala. Bohužiaľ to, čo predtým sledujeme, postráda tú správnu atmosféru fantazijných/rozprávkových/posmrtných krajín a film mi trochu pripomenul výpravu súčasných českých rozprávok. S drakom si lepšie poradil už 50 rokov pred Hellbomom Fritz Lang v Nibelungoch. Tipujem, že ako dieťa by ma to zaujalo viac, ale bohužiaľ som vtedy film nevidel a tak tu nefunguje ani ten vždy spoľahlivý faktor nostalgie. Z filmu som nepochopil pravidlá posmrtného sveta, kde sa taktiež vo veľkom a bolestivo umiera a potom sa zase mŕtvi vracajú do Nangijale, z ktorej si len odskočili do otvorenej prírody mimo mestečka, alebo ako? Kniha by asi všetko vysvetlila a mám chuť si ju prečítať.(17.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace