Novomanželia Larisa (Nadežda Kaleganová) a Vladimir (Maxim Ivanov) Savickí nastúpili 24. augusta 1981 na palubu lietadla, ktoré smerovalo z Komsomoľsku na Amure do Blagoveščenska. Tridsať minút pred pristátím sa civilné lietadlo AN-24 zrazilo s bombardérom sovietskeho letectva TU-16 a vo výške viac ako päť kilometrov nad zemou sa rozpadlo na kusy. Nikto nemal prežiť, ale stal sa zázrak. Larisa Savická sa prebrala uprostred trosiek lietadla v nepreniknuteľnej tajge. Teraz sa musí sama pričiniť o skutočný zázrak, ktorého je schopný len človek s naozaj silnou vôľou prežiť... (TV Markíza)

Brano

Film nezaujímavý, neustále prelínanie prítomnosti s minulosťou už bolo tak otravné a trápne, že som to ledva zvládol dopozerať do konca. A čo sa týka dejovej línie, tak tam bolo toľko prifarbených vecí, že pri niektorých scénach som sa len pousmial. Rusi nech radšej ostanú pri chľastaní vodky, pretože kvalitného filmu sa od nich asi nikdy nedočkám. ()

sator

Zázraky se dějí (1974) 24. srpna 1981 novomanželé Larisa a Vladimir Savickij nastoupili na palubu letadla po letu Komsomolsk-on-Amur - Blagoveščensk. 30 minut před přistáním se civilní letoun AN-24 srazil s bombardérem Tu-16 K sovětského letectva a rozpadl se na kusy ve výšce více než 5 kilometrů nad zemí. Nikdo neměl přežít, ale stal se zázrak. ()

Mamlas

Začalo to nadějně katastroficky. Hezký pád letadla, to se musí uznat. Těšil jsem se, co bude dál. A dál už nebylo nic. Zbytek filmu chodila nesmrtelná baba po lese a vzpomínala na svůj idylický život v CCCP či měla vidiny, nevím, furt to otravně prolínali. Tedy kromě prvních 10 minut prakticky líné až romantické drama. (12%) ()

jakeer odpad!

V čase, ked jeden ruský Voloďa pred celým svetom zohráva svoju životnú rolu v novodobej antickej tragédii, sa tento národ rozhodol natočiť film o inom Voloďovi, ktorý prežil idylickú mladosť v Sovietskom zväze. Hlavnou postavou je napokon Voloďova novomanželka, ktorá ako jediná prežije haváriu lietadla a stroskotá. V sovietskej tajge musí čeliť mnohým nástrahám ako napríklad tigrovi, pohyblivému blatu či opäť idylickým spomienkam na život v ZSSR. Tento boj o holé prežitie sa prelína s retrospektívnymi zábermi na ľúbostné spomienky  s (už nebohým) Voloďom, čo je podľa môjho názoru najhoršie zvládnute prelínanie dejových línii, aké som kedy videl. Milostné scény pôsobia veľmi gýčovito a herecky hrozne zvládnuté (filmári asi chceli docieliť nenútenosť, akú videli v nejakých nie áčkových amerických filmoch). Na Ameriku sa tu hráme po celý čas - a hoci jediná vydarená scéna z celého filmu je samotná havária lietadla, štylizovanosť (a opäť gýčovitosť) kamery či réžie je v mnohých prípadoch komická. Hrať tu nevedia nielen dvaja najhlavnejší herci, ale ani tí vo vedľajších rolach. Keď sa matka dozvie, že jej syn zrejme zomrel, je to herecký výkon hodný jojkárskej Súdnej siene. Aj zdanlivá kritika sovietskej spoločnosti tu je len naoko, v zmysle socialistickej komunálnej satiry. Kritizujeme tu zlyhania jednotlivcov, nie systému. Toto celé je komplexný problém ruskej mainstreamovej kinematografie, ktorá sa chce hrať na Hollywood a napokon z toho vylezie Hollywood z Wishu. Na druhú stranu súčasní ruskí nezávislí filmári si už dokázali nájsť vlastný rukopis (ako môžeme vidieť z rôznych festivalov) a aspoň oni tvoria niečo hodnotné. ()

DJ Kritik

Je to film o zaujímavej téme - Prežitie v prírode -, ale spracovanie je na rok 2022 asi o 50 rokov pozadu. Podobný film Zázraky se dějí (1974) , bol zaujímavejší a lepšie podaný. A to sa písal rok 1974. Príbeh samotný je smutný a tragický, ale to spracovanie mi nevyhovovalo. ()

• Na premiére filmu sa objavila aj Larisa Savitskaya, ktorej príbeh tvoril základ scenára. (Arsenal83)
  • Pre Nadeždu Kaleganovú v hlavnej úlohe (Larisa), herečku Moskovského umeleckého divadla pomenovaného po Čechovovi, je to prvá veľká rola na veľkej obrazovke. Kaleganova povedala, že Larisa Savitsaya ju počas natáčania podporovala, dala jej správny herecký postoj, aby verne jej rolu zobrazila. (Arsenal83)
  • Larisa Savitskaya (Nadezhda Kaleganova), podle jejíhož příběhu byl snímek natočen, řekla: „Nechodila jsem po tajze a nehledala manžela, ale prostě tiše a mírumilovně čekala na pomoc a seděla v křesle vraku letadla.“ Měla totiž zlomenou páteř na 5 místech, ruku, žebra, otřes mozku a přišla téměř o všechny zuby. Ze všech zranění se postupně zotavila a dokonce se později stala matkou syna. (sator)