Reklama

Reklama

Moderní historie britské kinematografie


Sedmdesátá léta (E02)

(epizoda)
  • Velká Británie The Seventies
Velká Británie, 2022, 1 h 1 min

Obsahy(1)

Kdo by si nepamatoval na Tři mušketýry s Michaelem Yorkem v roli D´Artagnana? Šlo sice o koprodukční velkofilm odehrávající se ve Francii a v hlavních ženských rolích se objevily výhradně Američanky (Raquel Welchová, Faye Dunawayová a Geraldine Chaplinová), ale nehynoucí slávu přinesl právě Británii. A nejen slávu, ale také peníze. Populární a hvězdně obsazený byl i snímek Robin a Mariana, v němž stárnoucí hrdiny nesmrtelného příběhu ztvárnili Sean Connery a Audrey Hepburnová. Vedle velkofilmů s hvězdnými obsazením ale v Británii vznikaly tiše a nenápadně například rané filmy výtvarníka a punkového umělce Dereka Jarmana a v neposlední řadě i klenoty filmové tvorby dnes legendární skupiny Monty Python, a to Život Briana a Monty Python a Svatý Grál. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

Marcos22 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá epizoda výborného filmového dokumentu o milnících britské kinematografie, tentokrát změřená na 70. léta 20. století. Ta byla v porovnání s předchozím obdobím zaměřená především na zábavu, drama, menšiny, šílenství, podivnosti, horor a erotiku. Sedmdesátá léta vás navnadí vidět sextet snímků Ďáblové, Mechanický pomeranč, Chyťte Cartera, Teď se nedívej, Zpověď umývače oken a Život Briana. Lehce slabší než první díl. Čtyři hvězdy. 👍 (14.06.2024) ()

andrii 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Soumračná sousoší, sodomie... Na sítnici (s)oka. Stěny, stíny, steny. Salutování kostýmní. Stimulantům sychravé p(r)ózy, scénám bez sluncí. Salonům stržených silonek, snězených sendvičů. Stezkou Shakespearů svérázných slastí. Sytý sumář solných soust, i dávno smytých míst. ()

Reklama

Reklama