Emil i Lönneberga (TV seriál)

• slovenský

Emil z Lönnebergy

Rodinný

Švédsko / Západní Německo, 1973, 13x26 min

Postrach Emil z dedinky o ktorej nikto nikdy nepočul. Jak som mu závidel tie hordy šibalstiev a ešte viac šikovné ruky pri vyrezávaní postavičiek po tom čo si odpykával trest v starej zaprášenej kôlničke. Tiež som chcel, ale po pár incidentoch radšej zostal pri zbieraní vojakov. Holt, talent sa (ne)dedí ...(1.9.2016)

Skoro som na Emila zabudol... ale bolo to take roztomile chlapca a vedel struhat postavicky na jedno zavretie ked vyviedol nieco a otec ho nahanal po celom dvore az kym sa nezavrel do kolnicky, ze sa nanho jednoducho fakt tazko zabuda :o) Vzdy som si ho rad pozrel a sledoval jeho huncustva, jeden zo serialov mojho detstva ;-))(8.5.2012)

Vyčíňanie Emila, jeho milá kôlnička a večne nahnevaný otec, ktorý ráta s každým öre, vyvoláva u mňa vždy príjemnú náladu. Jednotlivé príbehy tohto malého loptoša sú plné humorných situácii, ktoré väčšinou vystrojil on sám. Pamätná polievková misa na hlave a príchod k lekárovi boli ukážkou toho čo dokázal chlapec navystrájať a keď ju svojským spôsobom "dal dolu" jeho otec bol rozzúrený, ale po zistený, že to bolo lacnejšie riešenie bol šťastný. ............. .......... .............. ............ .................... ........ ..... ..... Humor: ***** Hudba: **** Vtiahnutie do deja:****(27.1.2009)

Je zaujímavé si niečo také ako Emila pozrieť po rokoch.. v detstve som tento seriál mala veľmi rada, no teraz som to už nevládala dopozerať... ale pesnička je stále parádna... Inak myslím, že nie len dnešné seriály pre deti na to nemajú, ale predsa je to len severská tvorba... už len kvôli tým všetkým bolnďákom :)(1.5.2011)

detstvo bez emila by nebolo detstvom..strasne mi ho bolo luto..ked jeho otec zjacal emiiiiiiiiil, bal som sa aj ja...a vzdy som bol potom zvedavy, co za postavicku tentoraz vystruha z toho dreva :)(30.12.2006)