Margyt - Série 2 (1979) (série)

Alva si zatančí a zase budou Vánoce (S02E04)

(epizoda)
  • Švédsko Alva dansar och det blir jul igen

Místní smetánka pořádá charitativní podzimní ples, na který se vypraví celá rodina Engströmových. Jde s nimi i Alva, což se ani trochu nelíbí starostově ženě. Alva je smutná, během večera vůbec netančila. To se změní ve chvíli, kdy do sálu vejde kominík a vyzve Alvu k tanci. Přicházejí Vánoce a Margyt s Lisabet se dočkají další malé sestřičky. (Kri-kri)

Kri-kri

Má nejoblíbenější epizoda, pochopitelně díky scéně z plesu. Strašně mě baví, jak starostce postupně zamrzá úsměv. Nejdřív proto, že Engströmovi sebou vzali Alvu, pak jí Lisabet shozením židle přerušila zpěv a ještě si provokativně stoupla před ni a odsekla skvělou hláškou o šatníku.:) Otec Jonas je správně ironický: "Chudí dnes budou mít nádherný večer, tak na chudobu." Zpěv starostky okomentoval, že je čas na procházku v parku. A nakonec scéna, kdy Alva tancuje s kominíkem, všichni snobové znechuceně opouštějí parket a kapela i přes zákaz starostky hraje dál jen pro ty dva. Několik posledních scén dílu zahrnuje opět vánoční tématika, skvělé zakončení nádherného seriálu. 100% ()