Reklama

Reklama

Můj románek s manželstvím

(festivalový název)
  • angličtina My Love Affair with Marriage

Obsahy(1)

Zelma byla od dětství přesvědčena, že když se bude chovat jako spořádané děvče, určitě ji potká láska s velkým L; láska, která vyřeší všechny její problémy a dá jejímu životu smysl. Již první plaché interakce s opačným pohlavím však ukázaly, že realita je od romantických představ nepříjemně vzdálená. Signe Baumane, nezávislá lotyšská animátorka usazená v New Yorku, nahlíží genderové otázky a téma milostných vztahů i s nimi spojených očekávání s typickým, lehce ironickým nadhledem, s nímž se diváci mohli setkat už v jejím debutu Šutry v kapsách. To vše je okořeněno hudebními vsuvkami řeckého chóru či přiblížením neurochemických procesů v mozku. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (3)

rakosabasta 

všechny recenze uživatele

Vtipně zpracované, emancipační… a zároveň smutné, jestli to je stále téma dnes. Mnohem zajímavější by byl, kdyby existoval tak 25-30 let zpátky. ()

Thebedouin 

všechny recenze uživatele

KVIFF56. Překvapivý snímek, na který jsem zavítal jenom proto, že zde byla ještě volná místa, narozdíl od jiných filmů. Animace poměrně netradiční, ale zajímavá. Co se týče celého příběhu a díla, tak tady se jedná o chytrou, trošku feministickou, sondu do historicky zkostnatělého pohledu (čtěte tradičního) na postavení ženy v manželství. Chytře a vtipně napsané dialogy, příběh má poměrně dobrý spád a jasnou message, kterou chce sdělit, avšak dotýká se i poměrně rozsáhlého počtu témat souvisejících. Za mě 7/10 a žena PATŘÍ do kuchyně… pokud teda chce:) ()

Reklama

Reklama