Růžový měsíc

• angličtina Pink Moon

Když devětadvacetileté Iris její čtyřiasedmdesátiletý otec nečekaně oznámí, že už má života dost a chce zemřít, je nucena čelit naprosté absurditě situace. Donutí otce odpovědět na otázku, která je pro ni důležitá: „Proč?". Aniž by se jí dostalo uspokojivé odpovědi, nakonec najde způsob, jak se s otcovým posledním přáním vypořádat. (Cinemax)

yvona

Na dědka jsem měla zlost hned od začátku. Zatížil celou rodinu a stal se středem pozornosti na několik měsíců. Osobně bych mu na jeho oznámení navrhla, aby sebevraždu tedy neodkládal a šel do toho hned. Takhle pouze psychicky terorizoval okolí. ()

kolemjdouc odpad!

U mě ten chlap nijak nebodoval.Chce skončit i když je zdravý(co by za to spousta lidí dala!)a konfrontuje s tím svoje nejbližší. A prakticky se doslova masochisticky pase na tom, jak se s tou zprávou vyděšeně vypořádávají.Koho by to nevyděsilo,že?Něco jiného je,když někdo umírá na nějakou nemoc a něco jiného když někdo chce dobrovolně skončit a sehraje u toho divadlo.Pro všechny je to konec, tak jako tak! ()

Kinison

Otec (70+) oznámí při společné večeři svým dospělým dětem, že za chce za rok umřít/eutanáziovat (no reason, zdravý a vyrovnaný chlap) a že je to jeho rozhodnutí a hotovo, příběh o vyrovnání se s takovýmto rozhodnutím, zejména z pohledu dcery, která s tímto rozhodnutím nesouhlasí, usmíření, vyrovnání. Dlouho mě tak žádný film nezasáhnul a to i přesto, že jsem kvůli anglickému názvu netušil, že bude holandsky (ale za těch pár let už se v té řeči krapet orientuji). Komorní drama s krásnými "výlety" do Slovinska, dobře natočené, vše působilo naprosto přirozeně. Julia Akkermans je pro mě nová hvězda, je skvělá. Zakončené dlouho oneshot sekvencí, po které jsem se rozbrečel. ()