poster

Piráti na Albertině

 • Švédsko

  Tjorven och Mysak

Rodinný

Švédsko, 1966, 95 min

 • tragos
  ****

  Konečně jsem tady na ČSFD našel tyhle staré dětské filmy o jedné "normální" rodince žijící kdesi na venkově u moře (díky okounovi a uživateli jménem "stv ..."). Byly celkem čtyři, všechny od režiséra Olle Hellboma, a všechny jsem je jako dítě žral :-) Akce Mojžíš, Svatba s překážkami, Piráti na Albertině, Ztroskotání na ostrově => "Svědectví barevného ostrova".(10.11.2007)

 • Flego
  ****

  Dvorný režisér spisovateľky Astrid Lindgrenovej Olle Hellbom spracoval do filmovej podoby azda všetky jej knižky a urobil to tým najlepším spôsobom akým sa dalo. Filmy majú nádherný detský svet, dobre odpozorovanú rétoriku, milú zápletku a vtip. U nás bežali všetky štyri filmy pod cyklom Svedectvo farebného ostrova. Prvý film bol Akcia Mojžiš, druhý Svadba s prekážkami, tento je tretí v poradí a nasleduje Stroskotanie na ostrove.(12.8.2017)

 • Lish84
  ***

  Bohužel slabší díl. První dvě třetiny sledujeme hrátky dětí a dospělých na piráty na staré lodi, na zbývající cca půlhodinu se přesouváme do zpět vesnice a řeší se mj. ztracené hodinky. Akci Mojžíš táhla zápletka s tuleněm, Svatbu s překážkami zase malá Skrållan. Výraznější zápletka tentokrát chybí a dovádění Skrållan už působí lehce ohraně. Sice jde stále o fajn film, ale takové kouzlo jako předchozí dva díly zcela nemá.(4.1.2009)

 • Bernhardiner
  ***

  Hned v prvním zaběru se objeví bernardýn, díky čemuž má tento snímek u mě jedno velké plus. Přiznávám, že jsem neviděl předchozí dva díly, nicméně nejedná o nic zvláštního, spíše se mi zdá, že celý ten děj je vyvařen z vody. Pár dobrých nápadů by se tam však našlo. Naivita zde teče proudem, na druhou stranu si ale myslím, že dětem do deseti let by to mohlo bohatě stačit. Film jsem zhlédl s českým dabingem, který tomu snímku rozhodně moc nepomáhá. 70%(5.2.2014)

 • xargos
  *****

  Pamatoval jsem si z dětství tenhle seriál, netušil, kolik to má dílů, ani jak se to jmenuje, ale od počátku jsem hrál na klavír ústřední melodii a zpíval text o vráně, která "volala pusťte mě hned a toho rána holka malá spatřila svět..." Až později jsem zjistil literární předlohu a nedávno i zdroj těhle kouzelných filmů. Tohle funguje v každé době. Je ale znát, jak děti neobklopené tolik civilizací (ba i dospělí) mají větší fantazii a schopnost hrát si. Nejen z nostalgie plný počet hvězd i pro Astrid Lindgren - smekám, veliké díky!(19.9.2010)

 • - Film získal roku 1967 na Dětském filmovém festivalu v Moskvě "Speciální cenu pedagogické akademie". (Terva)