610 metrů nad zemí

Pro nejlepší kamarádky Becky (Grace Caroline Currey) a Hunter (Virginia Gardner) je život o překonávání strachu a překonávání hranic. Ale poté, co vylezou do výšky 610 metrů na vrchol opuštěné rádiové věže, ocitnou se v bezvýchodné situaci a nemají jak sestoupit dolů. Dovednosti Becky a Hunter, které jsou zkušené horolezkyně, budou podrobeny těžké zkoušce, když budou zoufale bojovat o přežití s přírodními živly, nedostatkem zásob a závratnými výškami. (mac000)

Hashirama

Byť se film nezřídka poddává béčkovým intencím a na poli zvratů a vývoje příběhu stojí na lehce vratkých základech (haha), které jsme viděli už mnohokrát v podobně koncipovaných filmech, výsledek je velmi užívací. Má to super flow, hezký holky, kamera, zvuk, výprava a celkový design věže efektně prodávají závraťovou atmosféru, a vám se z toho kymácejícího se hromosvodu potí i prdel. Pokud má člověk rád přímočaré, napínavé a efektní thrillery, u nichž mu / jí nevadí lehce přitažený skalp a letmé závany demence, není dále téměř co vytknout. 7/10 ()

gemi

Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na vysílací věž, co je tůůze špičatááá... Vynikající thriller, který má hloubku! A to doslova. Pořádnou. Jenom škoda toho startu! To si takhle dáte záležet na vertigo záběru se dvěma úplně osamělými, nejištěnými volnolezci asi sto metrů nad zemí, aby se hned v dalším záběru jen tak odnikud objevila další postava, která v předchozím záběru na celé stěně vůbec nikde nebyla. Krom toho, volnolezci jsou obyčejně vysekaní, šlachovití hubeňouři, ne prdelaté šťabajzny s nadváhou. Trošku to vypadá, že původně chtěli točit pornofilm, pak se změnil scénář, ale casting už nechali... ALE! Jakmile se šťabajzny rozhodnou vylézt na starý vysílač (což je chvilku po tom úplně zbytečném popovém startu), začne neskutečný thriller, který si užijí hlavně lidé trpící závratí. Naprosto kulervoucí záběry, ze kterých se mi tak zpotily nohy a ruce, že jsem si je musel jít uprostřed filmu umýt! Uff, je mi blbě a slibuju, že nepolezu na nic vyššího než štafle. ()

E lan

Super námět, akurátní délka a famózně děsivé zpracování atmosféry uvěznění ve výšce! Opravdu povedený film, napínavý od začátku do konce. ()

Equilita

600 metrová rádiová veža uprostred púšte a dve milovníčky adrenalínu. Záležitosť pre fanúšikov nervydrásajucich survival thrillerov par excelance. Výšok sa síce nebojím, ale pri výhľadoch, ktoré nám Scott Mann naservíroval, som zistila, že nie je výška ako výška. Tlaky 200 na 300 ma sprevádzali takmer počas celého filmu. Všetko vďaka množstvu pôsobivých záberov, ktoré absolútne dokonalo umocňovali úzkosť zo situácie, v ktorej sa hlavné hrdinky ocitli. Išla som do toho s malou dušičkou a vzišlo z toho pre mňa jedno z najväčších prekvapení za posledný čas. ()

Marty7CZ

Tvl, kravina ve všech směrech, ale byl sem z toho těžce vorosenej.... Takže to působilo přesně, jak mělo 👌👍, vejsky teda úplně moc nemusím a tohle bylo hodně neúprosný! 60% poctivejch ()

Najt

Tohle byla bomba jako sviňa. Mít to lepší konec, a ne zas takový, který je utípnutý jako řez cirkulárkou, tak dám plný počet. Zkrátka perfektně natočená záležitost, která je sice jednoduchá a dala by se odvyprávet jednou větou, ale dokáže přenést tak neskutečné pocity, až mě z toho bylo pomalu zle. Měl jsem pocit, jako bych tam lezl s nima. Kdo se bojí výšek, pro toho to bude horor a kdo ma z výšek respekt bude se cítit nepříjemně a to byl přesně můj případ. Výška jak poleno, problém a autentičnost a vznikne smrtící past, která místy evokuje závratě i vám přes obrazovkou. Škoda konce, tohle by si 5* zasloužilo. ()

DavidWebb

Medzi survival žánrovkami si Fall svoje miesto síce nájde, ale... Po technickej stránke je flik zmáknutý slušne a nutno dodať, že nápad uviaznuť na 600 metrov vysokej veži (ehm, v podstate stožiari) na placke o veľkosti satelitného taniera je takisto originálny ako aj šialený. Celý vtip ako pripútať diváka k obrazovke je v zásade postavený na zobrazovaní scén, ktoré majú vyvolať závrať z výšky (mimochodom pôsobivo nasnímané) a rejžovi sa rovnako podarilo donútiť ma premýšľať nad tým, či by som sa snažil zletieť dole na chrbte supa, konečne sa už naučil tibetskú levitáciu, urobil si z lana opasok okolo stĺpa alebo si odovzdane skočil hlavičku frajersky smerom dohora s roztiahnutými rukami. Čo naopak na filme zamrzí je motivácia oboch devušiek prečo sa vyštverať na vrchol rozpadajúceho sa a hrdzavého stožiara, výber herečiek do hlavných polí, a niekoľko scén, ktoré si slušne požičiavajú nápady z o triedu lepšieho Smrtiaceho prílivu. Záver ma trochu zaskočil, dokážem si predstaviť skrátenie strednej časti filmu aj o 15 minút a naopak priliať olej do ohňa v záverečnej fáze záchrany, kde to mohol rejža posunúť až na kraj žánrového šialenstva a podľa spôsobu spracovania by to kľudne vydalo za 4 možno až 5 hviezd... Bol som rozhodnutý dať lepšie 3 hviezdy, ale sere pes, bavil som sa. ()

celticek

Čekal jsem totální provar, ale dalo se to vydržet. Nemám rád výšky, takže nějaké to napětí jsem zažil, protože něco takového bych v životě neabsolvoval:) Zápletka snad jednodušší ani být nemůže. Klasický milostný trojúhelník. No a ten se dá po smrtícím pádu mužského elementu vyřešit jen tak, že se vyleze na hodně vysoký vysílač. Blbý nápad. Ale řešení zapeklité situace se snaží holky vyřešit celkem logicky, což se dnes často nevidí. A už vůbec ne v reálném životě. Takže palec nahoru, ikdyž určité věci lze lehce odvodit dopředu. ()

dkas

Velmi intenzivní zážitek! Je to sice jen taková žánrovka, která nepřepíše dějiny, ale natočené je to skvěle. Místy se člověku může dělat trochu (možná i víc) nevolno, takže několik logických nesmyslů přejde mávnutím rukou. Mělo to spád, výbornou hudbu, byl tam slušný zvrat, já bych na to teda rozhodně nelez! ()

ANTYCHRYST

Říkal jsem si ..to bude zase trapný 2 holky a nějakej stožár..omyl!! Tohle bylo sakra dobrý..z minima vytezeno maximum..Skvělé nasnimane..mám strach z vejšek a při sledování jsem měl co dělat udržet zrak na obrazovce...chvílemi jsem si připadal jako bych tam lezl s nimi..80% ()

Clark_Kent

Přiznám se, že i mě by se zamotala kebule tam nahoře. Vlastně i docela napínavý a svým způsobem i šokující. Je ovšem zajímavý, že v dnešní usmrkaný době, kvůli svým sledovatelům vylezeš vstříc takovému nebezpečí. ()

RAFT

Film se povedl.Dobrý děj.Už ztěch výšek mě je šoufl.Herečky dobrý. Fall asi nebude pro každého komu vadí výšky .60% ()

Cooller

skvělá práce, vyborně až skvostně zachycené trauma, které diváka doslova a do písmene pohltí. Holky jsou nejen relativně pěkne, ale překvapivě dost inteligentní, spolu s nima jsem vymyšlel jak se dostat dolu a co zkusit dalšího, scenař a prace kamery naprosto exkluzivní. Vytkl bych jen asi ty bojove sceny se supy, to se mi zdalo až moc přehnané, ale hodnocení musim nechat skutečně zaslouženě takto vysoko, protože takove napětí jsem už skutečně dlouho u filmu necitil. ()

noizcore

Naprosto nečekená strhující jízda, přestože se většina filmu odehrává asi na 2 metrech čtverečních. Velmi oceňuji minimalistické filmy, které naplno získají mou plnou pozornost. Když se k tomu přidá konstantní pocit mírného napětí, (ne tak mírné) závratě a dva povedené twisty, nemám co vytknout. ()

alba

Ak pri pozeraní tohto filmu vypnete logické zmýšľanie a zabudnete na zákony fyziky, tak si môžete užiť krásny výhľad z výšky na krajinu. No škoda, že scenáristi nevedia vymyslieť nič originálnejšie na ten čas, keď niekde niekto stroskotá, ale ako cez kopirák stále to isté. ()

Vanchovi

Perfektný príklad ako sa dá paradne natočiť aj film s jednoduchým dejom. Brutálny zážitok, ak nemáte radi výšky. Po filme som mal chuť ísť niekde von a postaviť sa na zem a to som to pozeral v byte iba na druhom poschodí. Viem si predstaviť, že v kine by to bol ešte väčší brutál. ()

departed

"It's okay. Are you okay? Yeah I'm okay. Okay. Okay." Mě tyhle jednoduchý náměty odehrávající se na jednom místě baví. Jde z toho vytěžit pak maximum, protože se soustředíme výhradně na herecký výkony (okay? okay! okay.) a napětí, který v nás každá ubytá minuta vyvolává. Každý z nás si hned vzpomene na Phone Booth, Frozen (2010) nebo Buried Alive a jaký skvělý kousky to byly! Tyhle jednohubky, který nestojí moc peněz kolikrát dokážou vyždímat daleko víc než kdejaký miliardový blockbustery. Vsadím se, že většina z mužské populace si po skončení filmu odskočila na Phub, že? ;3 ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování