Lovná zvěř

• USA Endangered
USA, 2022, 90 min (Alternativní 85 min)

Dokument o zranitelných a ohrožených novinářích, kteří se snaží odhalovat nekalé praktiky a korupci. (HBO Max)

Johnny.ARN odpad!

Toto bola bolesť dopozerať. Všetci viem, ako a pre koho pracujú, tak načo sa hrajú, že sú objektívni? Bijú ich? No a? Chcú senzácie, tak dostanú napiču. Smejú sa z nich? No a? Kolkým ľuďom ich mediálny linč zničil životy? Nesúcitim ani s jedným. ODPAD! ()

*CARNIFEX*

Zrejme nie je reálne, spracovať takýto dokument "objektívne" a s nadhľadom. V dnešnej dobe vidí občan takmer každého novinára za plagátom nejakej politickej strany, pričom jeho poslanie je vnímané viac propagandisticky. Koniec koncov, tento dokument je taktiež politický, pričom byť to tématicky venujúc sa problematike korupcie, bolo by to ďaleko lepšie, ako pojebaný Covid či LGBT, ktoré extrémne rozvracajú spoločnosť. Trump je zlý, Putin je zlý, chvála Bohu, že máme tých dobrosrdečných liberálov a ich myslenie, kedy budú 6 ročné deti rozhodovať o tom, či chcú byť mužom, alebo ženou. Škoda, že média nezverejňujú články o nešťastných transgenderoch, ktorí si na základe rozhodnutia v nezrelom veku, nakomplet zničili životy. Nech žije VORVOŇ s tromi bradami z Pezinka .. ()

Arsenal83 odpad!

Účelový dokument, ktorý tvrdí, ako strašne je ohrozená sloboda tlače, pritom 99% novinárov je dávno zapredaných, neinformujú, ale poskytujú informácie tak, aby formovali mienku a keď na nich nejaký politik zaútočí, okamžite ho onálepkujú. A potom vyskakujú s novinárskym preukazom: ja som novinár, ruky odo mňa preč, ja som chránená zver! V dokumente sa stretávame s tvrdením, že ľudia sú hlúpi, lebo veria informáciám na Facebooku či YouTube, a tak sa napríklad nechránia dostatočne pred covidom. Bolo však komické, ako novinárska slepica išla do brazílskeho slumu len preto, aby ukázala, že nikto nenosí rúška, no sama mala na sebe slnečné okuliare, rúško aj respirátor a vyzerala ako klaun. Nakoniec prešli dva roky a zrazu otočka, covid je chrípočka hovoria politici, čo na to zapredaná presstitútka hovorí dnes? Zameranie sa proti Trumpovi je už samozrejmosťou a dokument sa snaží poukázať na to, akí hlúpi sú voliči republikánov, že si dovoľujú spochybňovať výsledky volieb. No samozrejme, v Amerike je predsa všetko čisté a demokratické. Tak demokratické, že voliť môžu aj nebožtíci! Vyplakávanie nad protestom feministiek, ktoré otvorene šli do boja s policajtmi je čerešničkou na záver dokumentu. Keď hlupane idú na fízlov s kladivami, potom toto, čo dostali je nič. Mali im poriadne naložiť a ostrými. ()