Kate a Jack jsou ctižádostiví právníci a ani jeden z nich nehodlá prohrát vzájemný souboj. Jak je možné, že se dva takoví rivalové do sebe zamilují? Britský právní systém je bizarní svět sám o sobě a pro autora, který jej dobře zná a dokáže jeho absurdních stránek využít, je ideálním prostředím pro komediální zápletku. Je to svět, kam ženy jen tak neproniknou - má své nepsané starobylé tradice, archaický způsob vyjadřování i specifický druh humoru. Je prostě skrz naskrz anglický! Romantická komedie odehrávající se v Londýně nás tedy přivádí k soudu, kde proti sobě stojí Kate a Jack. Nejprve jako znesváření protivníci, ale jak případ nabírá obrátky, graduje i jejich vzájemný vztah. (HBO Europe)

sarianna

Nejprve se toto dílko zdálo být docela příjemnou romantickou komedií, která potěší a je docela vtipná. Bohužel poměrně rychle jsem byla vyvedena z omylu. Vtipy byly každou minutou trapnější a trapnější a i kdyby se herecký ansámbl přerazil, tak z toho dobrej film neudělá. Zejména Jamese Fraina mi bylo vyloženě líto, protože se fakt snažil. Natascha McElhone se taky snažila, ale to už bylo trochu slabší. Její postava právničky Kate oscilovala mezi upjatostí a ztřeštěností a zejména ta ztřeštěnost jí vyloženě nesedla, a zdálo se mi, že prostě neví, jak se svou postavou popasovat (což se jí ani moc nedivím). Parker Posey mi přišla vyloveně otřesná,ale těžko říct, jestli to byla její chyba a nebo to někomu přišlo jako dobrý nápad. Tento film doporučuju pouze fanynkám Jamese Fraina, protože se tam poměrně často vyskytuje obnažený. ()