Reklama

Reklama

V kruhu koruny - The Wars of the Roses (2016) (série)


Richard III (S02E03)

(epizoda)
Ukázka z filmu
Drama / Historický / Válečný
Velká Británie, 2016, 2 h 9 min

Obsahy(1)

Koně! Království za koně! Richard III. je renesanční historická hra s prvky tragédie, napsaná Williamem Shakespearem zhruba v roce 1591. Hlavní postava je vytvořena podle skutečného panovníka, Richarda III. Autor ovšem postavu z politických důvodů posunul do vyloženě negativní role. Hra zdaleka není historicky přesná, už vzhledem k dobově tendenčnímu pojetí ústřední postavy, nicméně fyzicky znetvořený a chorobně ctižádostivý Richard zůstává jedním z nejpůsobivějších Shakespearových portrétů zla. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (17)

plechulka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Richardů III. na divadle i ve filmu jsem viděla poměrně dost a tohle zpracování patří rozhodně k těm lepším, Nejvíc jsem ale ocenila kompletní serii V KRUHU KORUNY II, jejíž je samotný Richars třetím závěrečným dílem a díky předchozím dílům jsem si konečně trochu utřídila množství a motivace postav, které se na Vás z počátku hry vyhrnou (možná Britové v tom mají jasno ze školních lavic, ale troufám si tvrdit, že pro většinu Čechů jsou "osoby a obsazení" ve Válce růží dost neznámou). V tomto kontextu akcentovaná postava bývalé královny Markéty je naprosto logická. A k tomu, že je její představitelka černoška, jak je zde zmíněno: kolik bělochů hrálo a bude hrát mouřenína Othela a nikdo se nad tím nepozastavuje? ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A černošská královna, toho času ve vězení, to nakonec jako jediná všechno přežila... Totální nadšení, tentokrát už maximální. Dechberoucí one man show Benedicta Cumberbatche který hraje tak geniálně, že úplně všichni ostatní vedle něj působí jako nezkušení amatéři (což samozřejmě není pravda) a jeho výkon je ještě mrazivější a ještě ďábelštější, než v jeho rozjezdu ve druhé části Jindřicha VI: Famózně ďábelský arcipadouch, který se nebojí vůbec ničeho a pravděpodobně nejlepší herecký výkon, který jsem kdy viděl, to fakt nemá obdoby a všem doporučuju, protože na výkon hlavního představitele, který v tomhle filmu všechny své další role lehce zašlapává, opravdu nelze zapomenout, navíc když prakticky bourá čtvrtou stěnu. A jako bonus jsou i tady strhující monology a realistické a drsné, luxusně natočené bitvy. Prostě absolutně nejlepší díl a rozhodně můj nejlepší filmový zážitek od začátku tohohle roku. Jen mi tam strašně lezla na nervy ta příšerná (jakože fakt příšerná) černošská herečka. 100%. ()

Reklama

Arsenal83

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nechávam bez hodnotenia, lebo mi z libtardskej propagandy vybilo dych. Sophie Okonedo môže hrať čokoľvek z plantážnickej Ameriky alebo niečo o dejinách afrických ríš v Ghane či Kongu, ale prečo hrá kráľovnú Margaret z Anjou, plavovlasú francúzsku kráľovnú černoška mi nikto nevysvetlí. Dúfam, že v ďalšom filme o Martinovi Lutherovi Kingovi sa jeho roly podujme nejaký albínsky ryšavý Angličan. ()

Jinny 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Musím se přiznat, že tuhle hru, tedy tudorovskou propagandu, nemám vlastně nijak zvlášť ráda. Jednak kvůli tendenčnosti a jednak kvůli tomu, že rozhodnutí postav nejsou moc pochopitelná. Benedict je skvělý a over the top, kdokoliv další je proti němu vlastně průměrný. Málem bych mu přála, aby všechna ta moralistická hovádka převálcoval :D Jako zákončení nevyvážené trilogie je toto vlastně odpovídající. ()

Splasher 

všechny recenze uživatele

Četl jsem verzi Sládka a před půl rokem slyšel i oba díly s Adamírou. Cumberbatchův Richard není špatný, problém je již v samotné předloze, ve které je pro mě velmi nefunkční motivace některých postav. Překvapil prostor daný Markétě, kterou jsem před zhlédnutím této verze vnímal naprosto marginálně. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (2)

  • Představitel Richarda III. Benedict Cumberbatch, přednesl řeč na jeho pohřbu, po objevení Richardových ostatků v roce 2012. (Marvyk)

Reklama

Reklama