15 minut

• Nový Zéland

Krimi / Thriller / Akční / Drama

USA / Německo, 2001, 116 min

• Pepinec

Kdo se může pochlubit tím, že na něj plivnul Robert De Niro, a to dokonce opakovaně? Patrně pouze náš Kája č. 47. K tomu ale fakt stačilo jen minut patnáct, tuhle délku kalhot by nikdo neunosil. Jasně, že jsem si všiml toho, s jakou satirou, ironií, sarkasmem a bez jakýchkoli zábran film pálí do amerických řad (ono tedy těžko si toho nevšimnout, když není o ničem jiném), ale co z toho? Kde byla nějaká akce, napětí, poutavý příběh nebo něco podobného? Ty dvě hvězdy jsou snad jen za konec, ten mě totiž jako jediný ze všeho alespoň pobavil, když už nic jiného. (Filmfest Hurghada 2012, 25/67)(29.12.2012)

Roden je bourák. Taktarov rovněž slušnej magor. Nicméně po hodně dobrým začátku už mi druhá půlka filmu tak super nepřišla, ale zase na druhou stranu kterýmu našemu herci se ještě někdy podaří ve filmu oddělat nějakou velkou hvězdu holýho údu. Na hraně mezi 3 a 4* Nakonec tomu asi víc sluší ta lepší trojka.65%(10.2.2018)

Než jsem to viděl, nedovedl jsem si představit, co kritici mysleli tím, že DeNiro jen přihrává Rodenovi. Ale teď to vím. DeNiro nejen že přihrává, ale on ani nehraje. Přišel mi celou dobu strašlivě topornej a spíš pozérskej, než aby předváděl něco jako hraní. Roden tu krásně ukázal, že svých patnáct minut dokáže opravdu využít. Toho parchanta zahrál bez nejmenších chybiček, opravdu hnusně. A doufám, že Andy Warholem každému prorokovaných patnáct minut slávy má teprve na začátku. Ale je škoda, že ho obsazujou jen do rolí psychoušů, protože by měl i na víc. Film je celkově spíš nudnej, ale tak poslední půlhodina je hodně zábavná a až na konec mě tam nic nenaštvalo. SPOILER - neviděli-li jste=>nečíst Ten konec je zbytečně klišovitej a podle obvyklýho rámce. Ale naopak zase, v kolika filmech tvůrci nechali zabít herce jako Robert ve druhé třetině? Navíc toho klaďáka, toho dobrýho, kterej ještě k tomu měl i osobní život a tak. To se obvykle nestává a už vůbec ne Robertovi. Možná i proto se mu do té postavy nepodařilo dát nic hlubšího, že si říkal, stejně zhebne.(30.4.2006)

Skvělé, nemám absolutně výhrady až na to, že je tento film opravdu pro silné nátury. Po snímku "Oběti a vrazi" jsem si myslel, že snad úchylnější roli Karel Roden natočit nemohl, mýlil jsem se - opak byl pravdou a mnohonásobně. Karel Roden tu opravdu exceluje a řekněme si na rovinu, Robert De Nuro tu hraje druhé housle. Zase jeden malý Čech dobývá Hollywood, bravo!(18.8.2009)

Thriller, který i přes svoje slabší momenty, spolehlivě do nadprůměru táhne trio De Niro, Burns a Karel Roden, pro kterého tahle role byla zlomová a rozhodně znamenala průlom v zámoří. Režisér John Herzfeld je televizní režisér, a tak moc nevymýšlel a jel na jistotu. A vychází mu to skvěle, protože umí načasovat okamžik, kdy přijít s něčím zajímavým. Určitě to není film bez chyb, ale vzhledem k tomu, že je zde i Roden, určitě stojí za vidění.(5.3.2009)

• - Postava Karla Rodena se jmenuje Emil Slovák, jak je možné vidět v pasu na začátku filmu a v závěrečných titulkách, ale ve filmu mu říkají Slezák. (alienad)

• - Film sa natáčal mimo Los Angeles aj v New Yorku. (Laslo)

• - Karel Roden jednou v rozhovoru uvedl, že jeho hereckým snem je zahrát si po boku Roberta De Nira. Tímto filmem se mu sen splnil a dokonce ve filmu hrál déle než jeho idol. (foxing)