Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Emil a Oleg, oba kriminálníci s bohatým trestním rejstříkem, přijíždějí do New Yorku zinkasovat svůj podíl na dávné loupeži. Když zjistí, že peníze už dávno zmizely v nenávratnu, stojí to jejich kumpána krk. I cynický newyorský detektiv Eddie Flemming je šokován brutalitou dvojnásobné vraždy a bezohledností, s níž se oba zločinci pokusili zahladit stopy obrovským požárem. Jediné, čeho se při pátrání může chytit, je informace o dívce, které se podařilo z bytu uprchnout. V nesourodé dvojici s mladým idealistickým vyšetřovatelem z hasičského sboru se pouští do hledání záhadné svědkyně. A musí postupovat rychle, protože o dívku mají z pochopitelných důvodů zájem i oba zabijáci. Jejich metody jsou oproti policejním mnohem drastičtější a záhy se tak roztáčí kolotoč hrůzných vražd, které Oleg natáčí ukradenou kamerou. V zemi, kde se televize v honbě za atraktivním materiálem nezastaví před ničím, se může stát mediální hvězdou i masový vrah. Stačí, když je efektně brutální a dostatečně inteligentní na to, aby předstíral blázna... (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (287)

Matty 

všechny recenze uživatele

Snaha o vytvoření pokračovatele Takových normálních zabijáků se zdrcla v křečovitou nudu, jenž z prachu zapomnění nepozvedává stále stejný Robert De Niro ani zoufale nevýrazný Edward Burns, nýbrž psychopatický Karel Roden, úspěšně do své slovanské hatmatilky pašující sem tam i nějaké to české slůvko. A jedna připomínka tvůrcům: Dafné vskutku není typicky české jméno. 60% Zajímavé komentáře:kleopatra, tron, genetique, Deverant ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Kdyby film končil o takových 15 minut dříve, byl by to šokující a strhující snímek:). Karel Roden je ve své roli vyšinutého psychopata perfektní, vedlejší roli hraje spíš Robert de Niro (i když producenti tvrdí opak:)). Příběh je opravdu zajímavý, netradiční co do obsahu i vizuální podoby. Mimochodem věděli jste, že představitel Olega Razgula je v reálu dvojnásobný mistr Ruska v sambo? (nepleťte si to s latinskoamerickou sambou, to by mohlo dopadnout opravdu nehezky:)) ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Amíkovi s od hambáče umaštěnou pusou by se z viděného mohlo zdát, že z Čech migrují do jeho země jen šlapky a vyšinutí zabijáci. Takhle to samozřejmě není, ale vysvětlujte to někomu, když Karel Roden je ve své roli tak přesvědčivý. Bohužel, je to to jediné, co je na této téměř parodii kvalitní. Přála bych mu lepší příležitosti. Zasloužil by si. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pro Karla Rodena zásadní film jenž se díky němu vryl americkému divákovi do paměti svým bezprostředním chováním...takového psychopata jsem dlouho neviděl. Pak se nemůžu divit, že zabije i Roberta de Nira, který hraje superpoldu, kterého mají všichni rádi. Pro mě jako Čecha je to film s mnoha nesrovnalostmi, ale budiž pro Rodena zlom, v USA film oblíbený tak proč to dál pitvat. Jinak bych filmu ještě vytknul délku která přesahuje bezmála dvě hodiny, ale zato akcí sršící a málokdy nudící i když dvě hodiny na akci jsou dvě hodiny... Jinak během této doby mě stihnul zaujmout ruský sympaťák Oleg, který hraje Rodenova parťáka (ano stále jsme bráni jako východ Evropy takže tu máme dvojku čech + rusák) a bylo mi ho nakonci docela líto i když dosáhnul toho co si vždy přál. --- Takže oni uhoří, ale přitom se milují? - No lidé mají jiné priority. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

15 minút je filmom v štýle Stonových Takých normálnych zabijakov. Jeho najväčším kladom je Čech Karel Roden, ktorý brilantným spôsobom stvárnil postavu vyšinutého neurotického vraha a kriminálnika, ktorý svoje problémy nerieši hlavou, ale nožom v ruke. A spolu s Olegom Taktarovom vytvorili práve dvojku typu Malory a Nickie zo spomenutej stoneovky. Ústrednú dvojicu hrdinov, ktorí sú síce odpornými živlami, no zároveň plnia úlohu ikôn, nositeľov a strojcov myšlienky snímky. Na rozdiel od Stonovho diela, kde i tí, na strane zákona, boli rovnakými "pošukmi" ako ústredná dvojica vrahov, v 15 minutách stoja v ich opozícii skutoční americkí hrdinovia s veľkým koltom a ešte väčším srdcom. Ich postavám držíme palce, tak ako je to pre naše divácke vnímanie podobných súbojov dobra so zlom prirodzené – a práve preto dostaneme nejednu facku, kritizujúcu práve tento konzumný a naivný, hollywoodskymi klišé rozmaznaný pohľad na vec. Amerika, "pravidlá" pre úspech v jej showbiznise a vôbec celý jej právny systém, to všetko je podľa filmu skazené a choré. To, čo snímke bráni stať sa niečím viac, než len štiplavým špendlíkom v zadku, je žánrová rozorvanosť a mierna vnútorná rozporuplnosť. Chvíľu sa zabávate na blbosti a naivite dvojice európskych imigrantov a následne ste šokovaní brutalitou, ktorá sa odohráva pod čepeľou noža jedného a pred kamerou druhého z nich. Neskôr si zamilujete De Nira pri romantických scénach s jeho snúbenicou a následne... uvidíte sami. Skrátka dosť nesúrodý mix protikladných emócií. Je otázne, či chcel Herzfeld svoj film pojať týmto spôsobom, alebo sa mu len režijné pojatie projektu vymklo z rúk. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (19)

  • Během závěrečných titulků následuje ještě jedna krátká scéna. (griph)
  • Trik, jak se dostat z kocoviny, kdy ponoříte hlavu do umyvadla plného vody s ledem, je prý metoda, kterou někteří policisté používají. De Niro na něj narazil, když si dělal soukromý průzkum mezi detektivy. (don corleone)
  • Karel Roden jednou v rozhovoru uvedl, že jeho hereckým snem je zahrát si po boku Roberta De Nira. Tímto filmem se mu sen splnil a dokonce ve filmu hrál déle než jeho idol. (foxing)

Reklama

Reklama