„Pripomínate mi moje šteňa. Šťalo mi na koberec, ale nechal som si ho.“ Komentár obsahuje spoilery. 15 MINÚT je zvláštny film. Hoci je Robert De Niro uvádzaný na prvom mieste, vlastne oňho vôbec nejde a v polovici zomrie (vôbec nie tak naturalisticky, ako sa hovorilo v čase uvedenia do kín). Hoci režisér používa násilie, zo surových scén nemrazí tak, ako mraziť malo/mohlo. Hoci je snímka plná satiry, scenárista volí na charakteristiku amerického národa prízemné slová (naivnosti typu „Zabi v Amerike človeka a staneš sa hviezdou“, čože??). Hoci sa to celé tvári ako buddy movie, o parťácky príbeh nejde už kvôli hore uvedenému (ťažko urobíte buddy movie, ak je jeden z buddy mŕtvy). A tak ďalej... Napriek tomu, aký čudný film to je, nejde (už kvôli atmosfére, pomerne nečakaným zvratom a Karlovi Rodenovi) o stratu času. Úplne.(9.12.2007)

Jeden z filmů, kde jsem fandil záporákům. Těžko říct, jestli za to může Karel Roden nebo ten způsob, jakým jsou detektivové prezentováni...... hasič je prostě nesympatickej vocas a De Niro ... mno jsem rád, že ho zabili. Akorát ten konec pro mě jinak docela koukatelnej film shazuje do koše blbostí... kdyby alespoň zabil tu reportérku nebo toho hasiče, ale ono se blbovi nestane nic... prostě shit(18.2.2013)

Karel Roden ako zákerný zabijak, ktorého pri vraždách kolega stále natáča videokamerou. Pásku chcú predať za drahé doláre a na súde dokázať, že sú blázni, v blázinci dokázať, že sú zdraví, a keďže v USA nemôžu byť dvakrát súdení za ten istý zločin... Film tak trochu ukazuje aj chorú americkú spoločnosť a východoeurópanov ako gaunerov - zabijakov, prinajlepšom prostitútky. Karel Roden, fajčiaci Mars-ky vystupuje ako Čech paradoxne pod menom Slovák a občas prehodí aj vetu - dve po česky. Vo filme možno zaregistrovať aj Slovenku s "typicky" slovenským menom Daphne Handlová. Okrem veľmi divnej, stále poskakujúcej, kamery divokých farebných efektov a poriadnej dávky násilia, ktoré priamo neukazujú, môžme vidieť aj odpornosť novinárov, ktorým o pravdu vôbec nejde. Ide im o senzácie za každú cenu (a nielen tým americkým). Karel Roden sa opäť predstavil v zápornej role a pravdepodobne je už v Hollywoode zaškatuľkovaný, takže môže očakávať len ďalšie a ďalšie "bezcharakterné" úlohy.(24.3.2004)

Kdyby film končil o takových 15 minut dříve, byl by to šokující a strhující snímek:). Karel Roden je ve své roli vyšinutého psychopata perfektní, vedlejší roli hraje spíš Robert de Niro (i když producenti tvrdí opak:)). Příběh je opravdu zajímavý, netradiční co do obsahu i vizuální podoby. Mimochodem věděli jste, že představitel Olega Razgula je v reálu dvojnásobný mistr Ruska v sambo? (nepleťte si to s latinskoamerickou sambou, to by mohlo dopadnout opravdu nehezky:))(26.1.2003)

Tomu rikam prvni poradne dobyti hradu zvany Hollywood nasim hercem! Roden neni skvely, on je naprosto neuveritelny. Jde z nej strach a hlavne hraje o tridu lepe nez bozsky Niro, ktereho miluji. A ten druhy na plakate? Nejakej Burns, ten je mimo uplne. V podstate tuctova policejni story, ale ten nas ji povysuje nekam vys. A navic ta satisfakce - Niro dostane na prdel od Cecha! :)(26.7.2002)

• - Irský malíř Graham Knuttel dostal za svůj obraz 50 tisíc liber, ve filmu ho pak zničili. (don corleone)

• - Karel Roden jednou v rozhovoru uvedl, že jeho hereckým snem je zahrát si po boku Roberta De Nira. Tímto filmem se mu sen splnil a dokonce ve filmu hrál déle než jeho idol. (foxing)

• - Oleg Taktarov natočil všechno skutečně na domácí videokameru. (don corleone)