• Pepinec

Kdo se může pochlubit tím, že na něj plivnul Robert De Niro, a to dokonce opakovaně? Patrně pouze náš Kája č. 47. K tomu ale fakt stačilo jen minut patnáct, tuhle délku kalhot by nikdo neunosil. Jasně, že jsem si všiml toho, s jakou satirou, ironií, sarkasmem a bez jakýchkoli zábran film pálí do amerických řad (ono tedy těžko si toho nevšimnout, když není o ničem jiném), ale co z toho? Kde byla nějaká akce, napětí, poutavý příběh nebo něco podobného? Ty dvě hvězdy jsou snad jen za konec, ten mě totiž jako jediný ze všeho alespoň pobavil, když už nic jiného. (Filmfest Hurghada 2012, 25/67)(29.12.2012)

Kterak náš slavný herec s výraznými rysy, Karel Roden v roli běsného, šíleného maníka, ukázkově přechcal jednu z největších světových hereckých hvězd, Bobbyho De Nira, coby snaživého detektiva. Ten hraje opět kvalitně, jako ostatně vždy, ale Roden tady opravdu poctivě válí. A to excelentně. Ani bych neřekla, že Robertovi zdatně sekunduje, pro mě jej zde i poměrně významně zastiňuje. Jinak příběh sám o sobě je ztvárněn spíše roztržitě s mírnými komediálními prvky, za doprovodu podobně laděné hudby. Má však spád, spoustu akce, působivého herectví a zábavných dialogů. "Přece mě nenecháš tady na stromě, přijde nějaká smažka a zakuchne mně", "Doufám, že nebudeme zdrhat, mám špatný kolena."(28.5.2010)

• maverick10

Tentokrat padla kruta avsak zaostala a nevzdelana ruka amiku i na nas. Vzdy to odnaseli prevazne rusove, balkanci, severokorejci, arabové ci mexikanci. Tentokrat si vyslapla arogantni malomestska hollywoodska pakaz i na maly stat v srdci Evropy (dle hUSA pry východ Evropy - no budme radi ze vubec tu Evropu trefili dobre). Opet dali svetu najevo, ze do jejich bozke kolebky "ne"svobody priplouvaji na voru - tentokrate z Čech (asi z naseho pobrezi) - pouze vrahove, zlodeji, kurvy a Viktor Kožený. No musim se priznat, ze jsem docela rad, ze ziju v semenisti terorismu a sifilitidy v malem statu hned vedle Moskvy.... Film byl jinak nekonzistentni smesici nadsazky a jakehosi akcniho krimi dramatu, kde chovani hrdinu zavanelo nelogickou ucelnosti a pripominalo spise nepovedenou crazy reality show, nez solidnim zanrovym filmem.(20.11.2014)

Ať si kdo chce co chce říká, já ten film mám rád, a to zhruba ze stejnejch důvodů jako Volný pád. Mám rád střet člověka s mediálním světem, reality s tím, v co se dá překroutit. Drobné WTF momenty ("pohřbívání má na Východě velký význam") kldně přejdu, když film zároveň nabízí tak pěkné scény jako Karla Rodena nevěřícně zírajícího na jakousi reality show, kde se otec omlouvá synovi, že spal s jeho manželkou. "You Americans are cowards. Without your money or rockets..."(3.10.2005)

Průměrný akční thriler, který stojí alespoň za to jedno shlédnutí. Největším lákadlem filmu jsou Robert De Niro a především pro nás, české fanoušky, skvělý Karel Roden, v roli šílence s dost legračním jménem Emil Slovák. Ten se mezi hollywoodskými herci vůbec neztratil, ba naopak, byl zde nejlepší - hrál velmi přesvědčivě a dost mě pobavil. Troufám si i tvrdit, že tu zastínil i De Nira! Přesvědčil nás nejen o svých hereckých kvalitách, ale také o tom, že role záporáků mu říkají opravdu hodně. Jinak příběh tu zrovna není silnou stránkou, ale jak jsem už zmínil, na to jedno podívání se to dá vydržet.(27.5.2007)

• - Karel Roden jednou v rozhovoru uvedl, že jeho hereckým snem je zahrát si po boku Roberta De Nira. Tímto filmem se mu sen splnil a dokonce ve filmu hrál déle než jeho idol. (foxing)

• - Trik, jak se dostat z kocoviny, kdy ponoříte hlavu do umyvadla plného vody s ledem, je prý metoda, kterou někteří policisté používají. De Niro na něj narazil, když si dělal soukromý průzkum mezi detektivy. (don corleone)

• - Ve scéně v baru, kde Emil (Karel Roden) otevírá balení Excedrinu a je natáčen na kameru, je v záběru kamery vidět na stole krabička cigaret české značky Mars. Lze také přečíst česky napsané upozornění na krabičce o škodlivosti kouření. (Mydlivoj)