15 minut

15 minút

Krimi / Thriller / Akční / Drama

USA / Německo, 2001, 116 min

• Kaka

15 Minut se opravdu moc nevydařilo. Námět vypadal hodně slibně, ovšem to by to nesměl režisér John Herzfeld všechno zaplácnout svojí zbrklou a křečovitou režií, která se na filmu podepsala tak negativně, že i kdyby Robert De Niro a Karel Roden chodili třeba po stropě, stejně by to asi nepomohlo. Ty amatérské kamerové exhibice mě lezly po čase už neskutečně na nervy.(18.1.2005)

Robert De Niro a Edward Burns ve filmu s Karlem Rodenem, ač filmové plakáty hlásily opak, Roden hraje hlavní roli a zmíněné hollywoodské celebrity se svými výkony vedle něj jen tiše blednou.(28.10.2003)

Pro Karla Rodena zásadní film jenž se díky němu vryl americkému divákovi do paměti svým bezprostředním chováním...takového psychopata jsem dlouho neviděl. Pak se nemůžu divit, že zabije i Roberta de Nira, který hraje superpoldu, kterého mají všichni rádi. Pro mě jako Čecha je to film s mnoha nesrovnalostmi, ale budiž pro Rodena zlom, v USA film oblíbený tak proč to dál pitvat. Jinak bych filmu ještě vytknul délku která přesahuje bezmála dvě hodiny, ale zato akcí sršící a málokdy nudící i když dvě hodiny na akci jsou dvě hodiny... Jinak během této doby mě stihnul zaujmout ruský sympaťák Oleg, který hraje Rodenova parťáka (ano stále jsme bráni jako východ Evropy takže tu máme dvojku čech + rusák) a bylo mi ho nakonci docela líto i když dosáhnul toho co si vždy přál. --- Takže oni uhoří, ale přitom se milují? - No lidé mají jiné priority.(27.10.2006)

• AngelAngie

Nuda, nuda, nuda .. hm a ještě jednou nuda.(20.5.2008)

„Pripomínate mi moje šteňa. Šťalo mi na koberec, ale nechal som si ho.“ Komentár obsahuje spoilery. 15 MINÚT je zvláštny film. Hoci je Robert De Niro uvádzaný na prvom mieste, vlastne oňho vôbec nejde a v polovici zomrie (vôbec nie tak naturalisticky, ako sa hovorilo v čase uvedenia do kín). Hoci režisér používa násilie, zo surových scén nemrazí tak, ako mraziť malo/mohlo. Hoci je snímka plná satiry, scenárista volí na charakteristiku amerického národa prízemné slová (naivnosti typu „Zabi v Amerike človeka a staneš sa hviezdou“, čože??). Hoci sa to celé tvári ako buddy movie, o parťácky príbeh nejde už kvôli hore uvedenému (ťažko urobíte buddy movie, ak je jeden z buddy mŕtvy). A tak ďalej... Napriek tomu, aký čudný film to je, nejde (už kvôli atmosfére, pomerne nečakaným zvratom a Karlovi Rodenovi) o stratu času. Úplne.(9.12.2007)

• - Oleg Taktarov natočil všechno skutečně na domácí videokameru. (don corleone)

• - Karel Roden odmítal mluvit při zkouškách rusky na Olega Taktarova. Vysvětloval to tím, že má k tomuto jazyku odpor ještě ze školy. (don corleone)

• - Postava Karla Rodena se jmenuje Emil Slovák, jak je možné vidět v pasu na začátku filmu a v závěrečných titulkách, ale ve filmu mu říkají Slezák. (alienad)