15 minut

• Nový Zéland

Krimi / Thriller / Akční / Drama

USA / Německo, 2001, 116 min

• Kaka

15 Minut se opravdu moc nevydařilo. Námět vypadal hodně slibně, ovšem to by to nesměl režisér John Herzfeld všechno zaplácnout svojí zbrklou a křečovitou režií, která se na filmu podepsala tak negativně, že i kdyby Robert De Niro a Karel Roden chodili třeba po stropě, stejně by to asi nepomohlo. Ty amatérské kamerové exhibice mě lezly po čase už neskutečně na nervy.(18.1.2005)

• kleopatra

Amíkovi s od hambáče umaštěnou pusou by se z viděného mohlo zdát, že z Čech migrují do jeho země jen šlapky a vyšinutí zabijáci. Takhle to samozřejmě není, ale vysvětlujte to někomu, když Karel Roden je ve své roli tak přesvědčivý. Bohužel, je to to jediné, co je na této téměř parodii kvalitní. Přála bych mu lepší příležitosti. Zasloužil by si.(1.5.2006)

Film je bez jakýchkoli ústupků na 4 hvězdy. Rodenova (pravděpodobně) jediná příležitost naplivat DeNirovi do obličeje mu na můj vkus vyšla perfektně (kdo viděl pochopí) :) . Že však dokáže hrdě konkurovat herci jako DeNiro jsem fakt vážně netušil a velice mile mě to překvapilo. Kdysi jsem viděl tento film s českým dabingem a musím varovat všechny kdo se do toho chtějí pustit nebo už pustili, aby si film přehráli v originále, protože film je pak výrazně lepší. Teď se zase zpátky vrátím ke zdejšímu (pro mě totálně nepochopitelnému) hodnocení. Tipuju, že zde nejspíš všechny zdejší skalní vlastence (kteří si ruku k tělu přiloží jen tehdy když je MS v kokeji) nakrklo to mírné škatulkování ČR k východní Evpropě apod. No každopádně já se přes to krásně dokázal přenést, protože to tak nějak k tomu filmu patřilo a velice mě to naopak bavilo. Výborné herecké obsazení se správně načasovaným drsným humorem, skvělým záporákem a zvratem mě naservírovali skvělý a originální filmový zážitek.(1.5.2013)

Roden je bourák. Taktarov rovněž slušnej magor. Nicméně po hodně dobrým začátku už mi druhá půlka filmu tak super nepřišla, ale zase na druhou stranu kterýmu našemu herci se ještě někdy podaří ve filmu oddělat nějakou velkou hvězdu holýho údu. Na hraně mezi 3 a 4* Nakonec tomu asi víc sluší ta lepší trojka.65%(10.2.2018)

• kobejn

Ještě dnes si pamatuju, jak sem byl v šoku, když sem na tom v roce 01 byl v kině a viděl sem zabít De Nira a ještě takhle! Sice zabili jen jeho postavu, ale stejně, to se často nevidí, aby někdo takhle zabil - v tý době mýho nejoblíbenějšího herce. Narozdíl od všech, Roden mi přišel, že hraje strašně, příšerně špatně, blbě, že je to zkrátka do tý doby jeho nejhorší výkon, co kdy kde předvedl. Nudná, béčkově ubohá, mizerná role, kterou zahrál přesně tak blbě, jak je třeba takovou roli zahrát. Dnes, po 14 letech, zrovna to dávaj na nově, a koukám na to, mi to příde už všechno jedno. Film je to naprosto trapnej, nejtrapnější ze všeho je ta postava toho ruskýho pitomce s videokamerou, taková trapárna, jak se to snaží "něco vypovídat". Rádoby pokus o nějakou satiru. A je to jen nekonečně děsná pruda. Roden je neustále zpocenej a furt někoho kuchá a řeže, fakt jen pateticky trapný béčko, který se omylem místo videa dostalo do kin a tím začla trapná americká kariéra našeho vynikajícího herce. Na druhou stranu, vyzkoušel si kariéru v americe, budiž mu to přáno.Každopádně to nic nemění na tom, že tendle film je neskutečně otravnej a nejotravnější tam je ta dvojka kreténů z východu, je to trapný a debilní klišé, typicky americky pošahaná vize světa.(5.2.2015)

• - Postava Karla Rodena se jmenuje Emil Slovák, jak je možné vidět v pasu na začátku filmu a v závěrečných titulkách, ale ve filmu mu říkají Slezák. (alienad)

• - Oleg Taktarov natočil všechno skutečně na domácí videokameru. (don corleone)

• - Trik, jak se dostat z kocoviny, kdy ponoříte hlavu do umyvadla plného vody s ledem, je prý metoda, kterou někteří policisté používají. De Niro na něj narazil, když si dělal soukromý průzkum mezi detektivy. (don corleone)