15 minut

• Nový Zéland

Krimi / Thriller / Akční / Drama

USA / Německo, 2001, 116 min

• maverick10

Tentokrat padla kruta avsak zaostala a nevzdelana ruka amiku i na nas. Vzdy to odnaseli prevazne rusove, balkanci, severokorejci, arabové ci mexikanci. Tentokrat si vyslapla arogantni malomestska hollywoodska pakaz i na maly stat v srdci Evropy (dle hUSA pry východ Evropy - no budme radi ze vubec tu Evropu trefili dobre). Opet dali svetu najevo, ze do jejich bozke kolebky "ne"svobody priplouvaji na voru - tentokrate z Čech (asi z naseho pobrezi) - pouze vrahove, zlodeji, kurvy a Viktor Kožený. No musim se priznat, ze jsem docela rad, ze ziju v semenisti terorismu a sifilitidy v malem statu hned vedle Moskvy.... Film byl jinak nekonzistentni smesici nadsazky a jakehosi akcniho krimi dramatu, kde chovani hrdinu zavanelo nelogickou ucelnosti a pripominalo spise nepovedenou crazy reality show, nez solidnim zanrovym filmem.(20.11.2014)

Kde nestíhají kriminalisté, tam nastupují hasiči. To má svou logiku, vždyť jsme v USA. A tam evidentně nejsou zvyklí na slovanské bombarďáky, kteří mají léta cviku se zneužíváním jakéhokoli systému. Emil s Olegem mne nicméně bavili, což se dá napsat i o bulvárním detektivovi Eddiem, ale hasičský hrdina Jordy tomu i se svou pitomou koncovkou dal celkem na frak. Je to škoda, protože ten film vůbec není tak špatný, jak si o tom vrabci na střeše léta povídali. Také musím vyjádřit jistou míru spokojenosti s tím, že český herec dostal možnost, aby svou kudlu seznámil s vnitřnostmi herecké superstar a o tom se většině zdejších hereckých es může jenom zdát. Takže velká gratulace.(15.4.2014)

Potemnělá, drsná a pesimistická thrilerově akční podívaná, ve které se Karel Roden předvedl jako totální magor, který společně s dalším ujetým Evropanem páchá vraždy v Americe. Natáčí to na kameru a pak to chtějí vydat a být slavný a bohatý. Jenže každé zlo má háček a tentokrát ani tito dva magoři nebudou výjimkou. Je to sice drsný, ale docela povedený snímek, který si bere na mušku především novináře.(20.7.2006)

• jojinecko

Robert de Niro je tu len do počtu a pre prilákanie divákov, scenár je jeden zlý vtip, všetko je tak otrasné že sa netreba ani rozpisovať...Jedna hviezdička LEN za Karla Rodena, inak je to katastrofa, pri ktorej som ledva vydržal do konca...Toto že má byť "o sile médií a schopnosti manipulovať spoločnosťou"? Ľudia nebláznite...:)(31.7.2006)

• SeBig

Hudba mi řezala bubínky + ten vyprcanej odpornej feeling milénia (vždycky poznám na oko, že to je film 2000-2001 podle toho stylu prostě vždycky), tenhle film si hraje na to jak je hrozně nahláškovanej, akční a prostě skvělej žejo... 90% ameriky ani neví, že existujeme, když slyší náš jazyk, tak slyší rusáky a když už někdo ví, tak si myslí, že jsme furt Československo (jenže oni mají svých hoven dost. já třeba taky nevim hlavní město Litvy a jakým jazykem tam mluví, tak co tady zas brečíte ubulánci).. takže tak. Roden ze sebe doluje maximum, ale stejně je furt průměrnej (poznáš taky z toho jakej velkej výkřik do tmy tahle role pro něj byla.. pak už ho obsazoval jen Del Toro a teď už po něm v zahraničí ani pes neštěkne), ta píčovina s natáčením a kamerou.. totální brak, připomínajíc tu českou sračku Samotáři.. příběh mě vůbec nezajíma, všichni mě akorát tak nudili a nad některýma scénama jsem protáčel panenky. Trapnost asi jako tady ty komentáře, kde 50% diváku srovnává Rodena s DeNirem a ty namachrovaný (sportovní) kecy, jak je náš herec lepší.. jojo to teď všichni víme, kdo je lepší že? Nicméně dám asi jako jedinej tady tu hvězdu za toho DENIRA :-))(16.2.2020)

• - Film sa natáčal mimo Los Angeles aj v New Yorku. (Laslo)

• - Imigrační úředník na začátku filmu je skutečný úředník, ne herec. (don corleone)

• - Edward Burns je na plátně přesně 15 minut. (don corleone)