Slimáci

Španělsko / USA, 1988, 92 min

Juan Piquer Simón

Juan Piquer Simón

Antonio Gimeno

Další klasika, kterou na nás vyvalil Filmag. Co na tom, že slimáci vypadají docela směšně, když zbytek filmu patří do těžkého nadprůměru. Tvůrci dokázali navodit velice příjemnou atmosféru za pomoci kvalitního hudebního doprovodu a spoustou krvavých scén. U zvířecích filmů se většinou moc vraždících scén nedočkáme, ale tady se na nás valila jedna lepší než druhá. Postelová scéna patří mezí nejlepší stejně jako ta z restaurace. Kdo má rád křečky, tak by se na tohle neměl raději dívat a vegetariáni či milovnící hlávkového salátu už vůbec ne.(5.4.2010)

• wosho

Viděno před mnoha lety, v dětství. Pamatuji si hnus, brutalitu a napětí. Ale jak jsem napsal, viděl jsem to asi tak ve 12. lety, tak nevím, co bych na to říkal dnes.///// A taky jsem to nedávno viděl znovu a velice mě to zklamalo. Hrozná režie, béčkovitý scénář v tom nejhorším možným smyslu. A výkony herců?? Hrůza. Jediným podařeným co tady je, jsou gore efekty.(12.10.2009)

Začala zahradkářská sezóna, tak proč si při té příležitosti nedat starou osmdesátkovou klasiku o malých slizkých žravých potvorách, které však mají mnohem větší apetit a nespokojí se jen tak s nějakou zeleninou, ale jdou rovnou po mase. Před mnoha lety to byla klasika, dnes už je to lehce sentimentální záležitost, ale pořád funkční.(19.3.2012)

V malém americkém městě se začnou objevovat nestvůrně zmasakrované zbytky mrtvol.Mladý hygienik čirou náhodou zjistí , že se v kanalizaci přemnožily tisíce agresivních slimáků.Jsou nesmírně krvežíznivý a napadají lidi.Další z řady "fujtajblových" snímečků.Nejlepší scéna je v restauraci,kde muži se rozletí hlava nebo samozřejmě milenecký pár hned z úvodu filmu.(8.10.2006)

No tak si to představte, zmutujou nám slimáci, narostou jim tesáky (teeeda ale ty máš pořádný zubiska) a jsou taaak zlí. Neuvěřitelně mazané a rychlé potvory, likvidující nic netušící obyvatele velkoměsta a je třeba nějaký řádný vědátor, který pochopí jak na ně a zlikviduje ty zmutované bestie. Dodnes naprosto nechápu, koho napadlo v době boomu vraždících zviřátek (pirani, aligátoři, chřestýši, včely atd.) obsadit do role krutého zabijáka, terorizující lidstvo, právě tuhle, pomalu lezoucí, salát ohryzávající nudnou a neškodnou potvůrku, ale nápad to byl geniální. Samozřejmě, že provedení je béčko jako prase, herci zapomněli hrát, děj drží pohromadě spíš náhodou, ale ten nápad...chápejte, slimáci....vraždící...není to skvělé? Je to skvělé! A pokud se podíváte na vraždící slimáky ještě dnes, obdržíte jednu explodující hlavu zdarma! Neváhejte a zapínejte! Nejsilnější scéna: záběr na slimáka, který rafne jako nasraný jezevčík. Kdo neuviděl, nepochopí(12.12.2012)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Shauna Hutsona. (Hans.)

• - Film bol zakázaný vo Fínsku, na Islande a v austrálskom štáte Queensland. (Paldiny)