Slimáci

Španělsko / USA, 1988, 92 min

Juan Piquer Simón

Juan Piquer Simón
  • sedm.1

A rovnou tvrdim,že nebýt dvou povedených gore efektů,dám rovnou bez rozmýšlení odpad!Kultovní zvířecí horor?Ani náhodou.Šílené béčko,kde je špatné úplně všechno.Děj,herci,režisér,scénář,prostě totální nuda,bez krve,bez atmosféry,jedna velká příšernost.Ovšem jednu věc jsem si z této ubohosti odnesl a jde o větu jedné z postav,kterou bych zde rád odcitoval,neboť naprosto vystihuje mé rozpoložení z tohoto braku."Cože?Zmutovaní slimáci?A co přijde příště?Dementní cvrček?Nebo snad šílený komár?".Již nikdy více!(29.11.2009)

• Martin741

Ze som uz videl kvantum hororov. A aj fauna, ktora vrazdila, bola zaujimava : slony, krokodily, psy, macky, levy, netopiere, osy, vcely, mravce, cervy /Tremors/ .... no a tu sa reziser Juan Piquer Simón rozhodol, ze vrazdit budu slimaky Ja snad dodam uz len ....... LOL. Odporucam vsak vsetkym faundom hororu dat do googlu temu "Lions of Njombe" - to bol masaker a marne cakam, ci niekto natoci aj tuto tematiku. K filmu : 11 %(14.3.2013)

• wosho

Viděno před mnoha lety, v dětství. Pamatuji si hnus, brutalitu a napětí. Ale jak jsem napsal, viděl jsem to asi tak ve 12. lety, tak nevím, co bych na to říkal dnes.///// A taky jsem to nedávno viděl znovu a velice mě to zklamalo. Hrozná režie, béčkovitý scénář v tom nejhorším možným smyslu. A výkony herců?? Hrůza. Jediným podařeným co tady je, jsou gore efekty.(12.10.2009)

Po delší době jsem se znovu pustil do slimáků a musím říci, že předchozí nadšení poněkud opadlo (snížil jsem hodnocení o jednu hvězdu). Pár skvělých gore efektů (nezapomenutelná exploze očních bulv s gejzírem parazitů) a napínavých scének je doplněno zbytečně velkým množstvím nezáživné vaty. Dialogy ani nezmiňuji, u hororů se dají bláboly i tolerovat, pokud je přebíjí akce, efekty, napětí... Zábavnější je tak pro mne Slimák z roku 2006. Slimáci vznikli podle knižní předlohy Shauna Hutsona - ta je opravdu drsná, nechutná a pěkně zvrhlá - pro odolné žaludky. Škoda, že film je nakonec poměrně krotký...(16.11.2014)

"Starosto, máme kanalizaci plnou zmutovaných slimáků. Musíte okamžitě jednat!... Jo a nejsem blázen" Krásná vzpomínka na osmdesátá léta, kdy horory byly půvabně pitomé... můj Bože lidožraví slimáci, taková blbost..., ale má to své kouzlo. Když sem byl malý vyprávěl mi kamarád , že na něj ten film zapůsobil proto, že v něm poprvé uviděl nahou ženu (sice jen od pasu nahoru, ale v deseti letech, za tuhého komunismu je to i tak El dorado)... Já měl v tu chvíli nad ním převahu... neboť sem pár měsíců před tím víděl prsa princezny Arabely ve snímku Smrt stopařek... A to je v kostce tak asi všechno o co snímek Slimáci Juana Piquera Simóna obohatil můž život...(18.12.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Shauna Hutsona. (Hans.)

• - Film bol zakázaný vo Fínsku, na Islande a v austrálskom štáte Queensland. (Paldiny)