Slizká smrt se plazí k nic netušícím obětem. V nenápadném americkém maloměstě se začínají množit případy záhadných úmrtí. Policie i lékaři jsou bezradní a jediný, kdo tuší hrozivou pravdu, je hygienik Mike Brady. Jenže jeho teorie o masožravých slimácích je úřady ignorována. Až do doby, kdy se ukáže, že mladík má pravdu a že za desítky brutálně zavražděných obyvatel města opravdu mohou zdánlivě neškodní černí slimáci. Ulice i domy jsou takřka přeplněné slizkými posly smrti a zdá se, že na záchranu nevinných je již příliš pozdě. (Řitka video)

Trailer 1

Viktooorka odpad!

utrpení tyhle mršky mít na zahradě.. a co teprve koukat na tenhle filmek.. podotýkám, že se mu nedají upřít jisté kvality.. to ano.. ale přesto nemůžu jinak.. jediné, co mě u toho filmu bavilo, jíst ten senzační chleba se šunkou a sýrem.. no co.. Slimáci tam taky hodovali.. měla jsem hlad též :-D [1. PFF Čakovická Be(´)čka] ()

obitus

Jeden ze zapomenutých skvostů porevolučního videa (spolu se Scorched Heat jej tuším vydala dnes již zaniklá společnost D-Alvin video). Příjemně pohodová atmosféra 80. let je umocněna nádherně naivníma trikama a nějakou tou kapkou krve. Škoda, ze autoři nedosáhli knižní brutality, ale i tak některé scény stoji za zapamatováni. Opravdu skvělý kus pro labužníky! ()

May

No paaani! Tak tohle je pro filmoveho fajnsmekra, ktery z celeho srdce miluje a uctiva stupidni beckove filmy, opravdova lahudka. Horrorem se tahle 'adaptace' nazyvat neda ani s nadsazkou a mirou alkoholu v krvi. Neco tak neuveritelne absurdniho si musi zamilovat kazdy /az na Kirke (:/. Gumuvi slimaci se zoubkama a spousta hloupych a nelogickych scen mohou mit za nasledek jen jedine - usmev od ucha k uchu a spoooustu nadseni z FILMOVEHO zazitku, ktery ma dlouhodoby ucinek. Miluju ten film a nemam rada nikoho, kdo se na nej byt jen krive podiva.. ()

J*A*S*M

Šílená ptákovina. Film, který kdysi znal snad každý (spolu s Aligátorem, Piraňou a dalšími béčky taková ta klasická sračkovitá kultovka), ale dneska je naopak docela zapomenutý. Jako devadesátiminutová exkurze do hororové minulosti je to ok, ale upřímně řečeno... zaplať pánbůh, že jsou osmdesátá léta dávno pryč. ()

tron

„Dole v kanáloch sú zmutované slimáky, musíme tam hodiť bombu.“ Toto je veta, ktorú nech zahráte s akokoľvek kamennou tvárou, stále na nej bude niečo podozrivé. SLIMÁKOV som ako dieťa nevidel, takže vo mne s odstupom desaťročí od vzniku nevyvolávajú žiadnu svojrázne hrejivú nostalgickú spomienku. Prvý raz som ich videl až v roku 2011, keď už som dávno nebol tínedžer. Pamätám si však aspoň na knižku, ktorú som ako malý čítal a bola riadne nechutná (v pamäti mi najviac uviazla pasáž so sexuálnou trojkou, na čo dieťa len tak nezabudne). Samotný film... čakal som väčšie béčko. A keď si pospomínam na všetky tie vraždiace osy, včely, mravce, medvede, slony, mačky a ja neviem, čo všetko ešte, musím uznať, že po technickej stránke si film dodnes udržuje pred divákom nepríjemný rešpekt (dnes by to boli tony počítačových efektov, vtedy ozajstné slimáky). Dokonca i po hereckej stránke mi to pripadalo tak, že niekomu záleží na postavách, čo je v slimačom horore dosť nečakané (rovnako prekvapivo seriózna hudba). A nepoznám iný film, v ktorom by bol detailný záber na hryzúceho slimáka. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Shauna Hutsona. (Hans.)
  • Film bol zakázaný vo Fínsku, na Islande a v austrálskom štáte Queensland. (Paldiny)