poster

Banda, která neuměla pořádně střílet

 • USA

  The Gang That Couldn't Shoot Straight

Komedie / Krimi

USA, 1971, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Colonist
  ***

  Komedie, která neuměla pořádně pobavit. Ale ne, to bych jí křivdil. Některé komediální momenty jsou brilantní (gangsteři, kteří si při pronásledování sundají před kaluží boty, pohřby, shození mrtvoly z mostu), mnohé naopak vůbec vtipné nejsou. Největší podíl na vině má herecké obsazení. Herci mi vůbec nesedli, ani jako komici, ani jako mafiáni ("Big Momma" se zařadila na můj seznam nejotravnějších filmových postav). Téměř bezchybný byl jen Robert De Niro, ale ne proto, že je to De Niro, ale protože jeho postava Taliána, který šlohne všechno, co mu přijde pod ruku, byla celkem vtipná. Vtipný byl i minutový výstup Burta Younga (Paulie z Rockyho). Scénář byl slabší, až na těch pár dobrých fórů se z něj nic víc vymačkat nedalo. Zejména děj tedy hodně skřípe - i na komedii. The Gang That Couldn't Shoot Straight je lehce podprůměrná komedie na jedno zhlédnutí, která zaujme jen díky De Nirovi a těm několika povedeným vtipům...(27.12.2010)

 • strougy
  ****

  Příjemná komedie o neschopných gangsterech a jejich pokusech zabít šéfa Baccalu. Už animované úvodní titulky mně příjemně navnadily a scény jako nepovedený cyklistický závod, opakující se pohřby po krásně zpackaných atentátech a hlavně spousta povedených hlášek mi udržely příjemnou náladu až do konce. Škoda, že i přes účast obecně oblíbeného De Nira se jedná o tak málo známý film, rozhodně totiž za vidění stojí.(10.4.2009)

 • zaseprd
  *****

  Proneste ještě jednu modlitbu. Modlitbu, která zní: Všichni, kteří nenávidí Baccalu, nechť dostanou rakovinu. Škoda, že jsem tento film sledoval v autobuse a nemohl tak naplno popustit uzdu svým bránicím. Naprosto skvělá hláškující komedie o mafiánech, gangsterech a jim podobných živlech, místy geniální parodie. De Niro už tenkrát byl k nakousnutí. Nejsem gay, ale s Robíkem bych se klidně líbal. Jsem unešen a do týdne koukám znova.(4.1.2009)

 • Mahalik
  ****

  Mám to asi takhle: na brigádě mi klimbala hlava, a když už nevydržela nápor únavy, slítla na stůl a vydala dunivej zvuk. Místo toho, abych se staral, zda-li mě nevyhoděj, vzpomněl jsem si, jak to strašně dlouhá doba, co jsem viděl film s Robertem De Nirem- mým kdysy (ale, co povídám, i teď) nejoblíbenějším hercem, filmovým tátou a neuvěřitelným magorem. Banda, která nikdy, ale fakticky nikdy neuměla pořádně střílet, jediné co dovedla bylo navzájem se postřílet, poslouchat rady Velké matky Ferrari a vydávat zvuky, které měli být asi dialegtem "italských mafianos", je neuvěřitelným překvapením pro člověka, který si myslel, že snímky o italech už nemají, co nabídnout. Robert De Niro v roli mladého kněze/zloděje, je pro film ohromnej přínos, protože pochybuju, že bych se k něčemu takovému někdy dostal, nebýt jeho přítomnosti. Spád to má a vtip taky, takže žádný cukrbliky a koukněte na to...(12.7.2009)

 • Jablek
  ***

  Jak jsem byl namlsanej místníma oslavnýma komentama, tak jsem teďka zklamanej...Největší problém vidim v tom, že i přesto, že se film tváří jako komedie, tak je tu zbytečný kvantum vážnosti...a člověka to strašně mate. Jinak jestli tady byla ňáká kultovní scéna se lvem, tak já jsem jí asi přehlídnul :/(30.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace