Na křídlech života (TV film)

• Itálie

Le ali della vita

Na krídlach orla

Itálie, 2000, 2x95 min

Stefano Reali

Paolo Benassi

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

Dostal som od priateľa film a poviem pravdu po letmom nazretí ma odrádzal jeho TV formát nájsť si 3 hodiny času na jeho zhliadnutie. Ale našťastie som začal pozerať a asi po 10 minútach som vedel, že je to film práve pre mňa. Postavy sú tu síce vykreslené čierno-bielo, ale u talianskych snímkov tohto žánru to tak býva. Film nás zavedie do malej cirkevnej školy, na sklonku roku 1957. Celý film je ukážkou toho, že človek sa musí vzoprieť akémukoľvek ponižovaniu a akejkoľvek zvrátenej predstave o žití v pokore. Nájdete si postavy, ktoré si obľúbite a naopak. A budete tŕpnuť pri rôznych situáciach ako dopadnú. Pochopíte, že orlíčatá síce musia raz vzlietnuť z hniezda, ale keď nie sú pripravené nemôžu prežiť. A tou prípravou je láska. Film je sprevádzaní krásnou hudbou a tá naj... zaznie na záver. A ako bolo povedané :" Odvážny ľudia musia vždy čeliť problémom" Rosana to dokázala snáď to povzbudí aj iných. Taká malá perlička - už konečne viem načo je ruženec- Inak podobný film s je The Magdalene Sisters je to síce z Írska 60 rokov a chovankyne sú staršie, ale výchovné metódy rovnaké.(10.8.2008)