poster

Bílý medvědí král

 • Norsko

  Kvitebjørn kong Valemon

 • Německo

  Der Eisbärkönig

 • Slovensko

  Medvedí kráľ

 • USA

  Polar Bear King, The

Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

Norsko / Švédsko / Německo, 1991, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kajas
  ***

  Pro nás Čechy trochu jiný typ pohádky. Cesta princezny za osvobozením své lásky je zajímavá, místy poměrně temná. Jinak pěkná podívaná, kterou jsem si v dětství velmi oblíbila.(19.3.2008)

 • lilina133
  *

  Tento film ma nalákal svojim DVD obalom, keď som ho uvidela potešila som sa.Pozrem si peknú rozprávku...Potom som si prečítala obsah....To nemôže byť zlé, povedala som si.... Prišla som domov a pustila si s očakávaním túto rozprávku. Po piatich minútach moja nálada postupne začala klesať, ale nevzdávala som sa, čakala som, že snáď sa to zmení...Po polhodine som sa chytala za hlavu a pýtala som sa samej seba, čo sa to predo mnou odohráva....Po hodine ma už bolela hlava od zlosti a rozhorčenia a len som čakala, kedy už príde koniec....To sa mi pri rozprávke ešte nestalo a pri filmoch sa mi to stalo len párkrát...Musím uznať pokaziť tak dobrý námet, z čoho mohla byť naozaj perfektná (alebo aspoň priemerná) rozprávka, to sa podarí málokomu...Ale toľko nezmyselnosti, absurdnosti, hrozných dialógov a ešte aj nesympatických hercov, tak to je už aj na mňa priveľa...Myslím, že ani deti tu nemá čo veľmi zaujať. Či ten umelý medveď??Tak to hádam nie....(11.11.2007)

 • Orlau32
  ****

  Typická severská pohádka. My jsme zvyklí na pohádky se zámky u nás v Čechách a na Moravě a jiný styl pohádek. Ale toto je pohádka ze severských krajin (Norsko, Švédsko) a tam je jiné pojetí pohádek. Přesto je to velmi pěkný film, zajímavý, prostě jiný. Vůbec nepochopím, jak může tuto pohádku někdo oznámkovat jedinou hvězdičkou ! Princezna byla krásná, dokonce i zlá čarodějnice byla krásná žena (Ale i u nás známe krásnou čarodějnici - macechu ve Sněhurce). Jelikož se pohádky povětšinou filmují pro děti, pak se na to musíme dívat i dětskýma očima a to si myslím, že tam bylo i dost dobrodružství, aby to děti vnímaly pozitivně. Pohádku mohu s čistým svědomím doporučit pro relax i dospělým.(22.3.2008)

 • Terva
  ****

  V království zvaném Letní říše si pohledný princ Valemon odmítne vzít za manželku zlou čarodějnici.... Úplně stejné jako - Bylo, nebylo......v severské atmosféře.(5.7.2011)

 • Zmiu
  ****

  První polovina příběhu se mi líbila mnohem víc, konec byl trochu přitažený za vlasy, ale i tak je to milá pohádka. Pro ty, co nechápou a hází odpady, tak motiv prokletí v medvěda je docela známý ze severských pověstí. Koho by to zajímalo, taková pasáž se vyskytuje v sáze o Hrólfu krakim. Čarodějnice promění prince v medvěda, a ten se v noci proměňuje zpět v prince, aby mohl být se svou milou. Ale k osvobození nedojde, narozdíl od pohádek, ságy bývají krutější.(31.12.2006)