Marvinův pokoj

Marvinova izba

Drama / Komedie

USA, 1996, 98 min

• Jordan

tento film sa mi nepáčil, táto dráma i keď oplývala známymi menami a naozaj dobrými hereckými výkonmi (aj keď pre zmenu sa mi ten DiCapriov vôbec ale vôbec nepáčil, čo u mňa nebýva zvykom), no mne sa na to pozeralo zle, pri niektorých scénach som prepínal, nejako ma to nebralo, aj napriek komornej nálade a rozohratej citlivej téme rodiny a choroby a tak . . . prišlo mi to ako dosť veľké klišé.(8.5.2006)

Když "hodná" sestra Diana Keaton dostane leukémii, tak za ní po 20 letech přijede druhá sestra Meryl Streep s jejími dvěma syny, aby jí darovala kostní dřeň. Ty se ovšem neshodují a tak na řadu přichází syni jejichž kostní dřeň se také neshoduje........ Slušné drama z rodinného prostředí, kterému spíše dominují hvězdní herci než samotný obsah filmu (tím film nechci nějak shazovat). Za vyzdvihnutí určitě stojí výkon Diany Keaton, která byla poprávu nominována na Oscara. Zdatně jí sekundují Meryl Streep, Leonardo DiCaprio a Robert DeNiro (i když ten si zde zahrál velmi málo).(16.12.2007)

Film nemůžu vynechat z jednoho prostého důvodu. Meryl Streep. A když v něm navíc hraje i další má oblíbenkyně - Diane Keaton, potom není co řešit. Ústřední problém je mi docela blízký, takže se s hrdinkami docela ztotožňuji. Líbí se mi, že ač se jedná o citlivé drama o vztazích v rodině, o jejích členech, kteří musí řešit spoustu zapeklitých situací, zároveň se člověk i zasměje. A ne nějak ironicky, ale opravdově, protože tvůrci dokázali nějaké scény udělat opravdu komické. Obě ústřední herečky podaly tradičné skvělé výkony. Meryl s cigaretou a celou jako nějakou jako poběhlici odvedle v ošuntělých hadrech jsem si doslova užívala. Ostatní herci mi nevadili, náhodou film hezky doplnili, abv to byla ta správná rodinka. Docela se mi to líbilo, zaujalo mě to. Sice se mnou necloumaly zase až tak velké emoce (jedno z kritérií velkého hodnocení u mě), ale i přesto to bylo fajn.(17.6.2013)

Překvapivě na tenhle film o umírání fungoval. Leo hraje vlastně dospělejší verzi Gilberta Crapea. Herecký velekoncert zde ovšem předvádí duo Meryl/Diane. Nikdy nechápu jak to ta Streepová dělá, že je v každé své roli milimetrově přesná. Robert De Niro jako producent si střihnul roličku doktůrka. Příjemně bolestivý film, který díky svým životním zkušenostem ocením asi trošku jinak než zde přítomná většina. 75%(17.3.2014)

Rodinný film, který má svůj šarm, vtip i hloubku..vcelku jednoduchá zápletka bez překvapivého konce působí přirozeně a na nic si nehraje..nechce si diváka koupit ani ohromit..hlášky u doktora s pomocníkem Bobem lehce pobaví, hádky mezi sestrami lehce rozhodí..kvalitní obsazení- doktor DeNiro, zlosyn DiCaprio a sestry Streep a Keaton..co žádat víc?(19.5.2007)