Marvinův pokoj

Marvin's Room

Marvinova izba

Drama / Komedie

USA, 1996, 98 min

Já se často nechám strhnout jakoukoliv atmosférou a nalazuju se na podobnou frekvenci jako má film, ale když dostanu prostor, že se film i o vážným tématu nebere zas tak vážně, vydere se na povrch velice snadno mý cynický já, co se směje. A tady mě ještě popichovali - a já se smála, hodně. Mám ke stáří a životu fakt úctu, ale třeba s dědečkem to prostě udržet nešlo, a jsem vlastně trochu naštvaná, že mě donutili tohle znevážit. Dojáková hudba Rachel Portman spíš škodí tomuhle (na Hollywood a na téma: vážné nemoci) celkem s nadhledem a humorem zplozenýmu dílku. I když samozřejmě patos se taky najde, ale mohlo bejt dááleko hůř.(19.12.2010)

• Maynard.

Sladkohořký nebo hořkosladký film? Asi ani jedno. Možná sem si měl nechat puštěný nový Tři mušketýry, to byla sice hrozná píppčovina, ale aspoň se u toho člověk zasmál. Tenhle kousek mi vůbec nesednul, vlastně vůbec ničím. Leo nedostal vůbec prostor k tomu zahrát teenegerovskýho pošuka, na plátně byl fakt málo. No, Diane Keaton, ta mě spíš štval než, že bych z ní byl odvařenej. De Niro tam byl taky málo. Trochu sem to sice čekal, ale myslel sem, že se mi tenhle film budu líbit víc. Je to prostě zbytečně smutný a divně veselý.(2.5.2016)

Veľmi silná dráma, ktorá má aj cez všetkú vážnosť situácie vtipné chvíle, ktoré však neprekážajú. Zahrané je to dobre, obsadenie je hviezdne. Záver je trocha nedotiahnutý alebo seknutý, ešte zopár minút naviac by som to rozhodne vydržal aj keď pre mnohých to môže byť len kopec nudy a kecov, ale všetko má svoj zmysel. 75%(19.8.2008)

Překvapivě na tenhle film o umírání fungoval. Leo hraje vlastně dospělejší verzi Gilberta Crapea. Herecký velekoncert zde ovšem předvádí duo Meryl/Diane. Nikdy nechápu jak to ta Streepová dělá, že je v každé své roli milimetrově přesná. Robert De Niro jako producent si střihnul roličku doktůrka. Příjemně bolestivý film, který díky svým životním zkušenostem ocením asi trošku jinak než zde přítomná většina. 75%(17.3.2014)

Film utvrzující v tom, že láska je skutečně ten nejlepší lék na zjihlé srdce, bohužel ne na leukemii. Názorný příklad dvou sesterských protikladů, které mají společného pouze otce, kterému jedna zasvětila zbytek svého života, zatímco druhá ani neví, jak vypadá. Toto drama s lehkou dávkou vkusného humoru (protože se smíchem se v těchto situacích vše zvládá lépe), plné emocí a s nadstandardně kvalitními výkony všech seskupených herců mě nejen pohladilo po duši, ale donutilo mě se zamyslet nad mým vlastním sourozeneckým vztahem. Celkově 80%(5.6.2013)