poster

Marvinův pokoj

 • USA

  Marvin's Room

 • Slovensko

  Marvinova izba

Drama / Komedie

USA, 1996, 98 min

 • Agatha
  ****

  Velmi dojemný a pro diváka neytpický a dobře podaný snímek s výborným hereckým obsazením. Náročná role Diane Keaton vynesla až k nominaci na Oscara, ke kterému měla jen pár krůčků. Zajímavá je i tak trochu záporná role Meryl Streep a postava doktora Roberta De Nira. I Leonardo DiCaprio svou roli zahrál velmi energeticky a působil skutečně nesympaticky a protivně. Laskavý film, plný emocí, naděje a zklamání...(7.10.2007)

 • filmmovier
  ****

  Komorní drama o dvou odcizených sestrách, z nichž jedna je těžce nemocná a potřebuje darovat kostní dřeň. Marvinův pokoj scenáristicky sice trošku drhne, ale Meryl a Leo byli jako vždy naprosto fantastičtí, stejně jako Robert De Niro a Diane Keaton. Tenhle film o hledání cesty k druhým je ale docela fajn a občas umí i správně zahrát na emoce. Slabší čtyřhvězda. 75%.(24.1.2020)

 • Mrkvič
  ****

  Meryl Streep ani Diane Keaton jsem nikdy nemusel, ale Meryl tu zahrála výborně vylízanou krávu, a druhá zase snad svou nejlepší roli vůbec. Jiank je to výborný příběh o rodinné lásce, o životě a smrti. Dokonce jsem si přál i to úmrtí na konci, ikdyž by to bylo dost jednoduché ždímání slz. Jenže by to doprovázel lehký úsměv za sžití s postavama a jejich sžitím se mezi sebou.(26.1.2011)

 • Chrustyn
  ***

  Docela slušné ale nikoliv vynikající drama silně hrající na city. Film má řadu známých herců ale nejvíce mi sedl herecký výkon Diane Keaton, která mi ze všech zúčastněných přišla nejcivilnější a nejvěrohodnější. Meryl Streep mi ve své roli moc nesedla, DiCaprio zde hodně přehrává a De Niro dostal velice málo prostoru. Celkově se však jedná o povedený film, který nenudí ale není v něm nic hodné zapamatování.(31.7.2008)

 • Maynard.
  **

  Sladkohořký nebo hořkosladký film? Asi ani jedno. Možná sem si měl nechat puštěný nový Tři mušketýry, to byla sice hrozná píppčovina, ale aspoň se u toho člověk zasmál. Tenhle kousek mi vůbec nesednul, vlastně vůbec ničím. Leo nedostal vůbec prostor k tomu zahrát teenegerovskýho pošuka, na plátně byl fakt málo. No, Diane Keaton, ta mě spíš štval než, že bych z ní byl odvařenej. De Niro tam byl taky málo. Trochu sem to sice čekal, ale myslel sem, že se mi tenhle film budu líbit víc. Je to prostě zbytečně smutný a divně veselý.(2.5.2016)