Marvinův pokoj

Marvin's Room

Marvinova izba

Drama / Komedie

USA, 1996, 98 min

Marvinova izba je film stavajúci svoje predpoklady na úspech v očiach divákov predovšetkým hviezdnym hereckým obsadením a vážnou témou príbehu a v týchto smeroch sa mu to samozrejme darí. Meryl Streep a Diane Keaton ako dve sestry sú vynikajúce, vychádzajúca hviezda Leonardo Di Caprio predviedla rovnako kvalitný a uveriteľný výkon a túto trojicu v jednej z vedľajších úloh skvele doplnil Robert De Niro. Na druhej strane je však inak skvelá myšlienka príbehu podaná pomerne statickým a neatraktívnym tempom pre diváka, k čomu sa navyše pridružili aj diery v scenári, ktoré sa kompetentní neúspešne snažili zaplátať občasnými komediálnymi výstupmi. Navyše po vyše 90 minútach filmu väčšina ľudí čaká aspoň záver s poriadnou gradáciou, s niečím, čo by filmu dodalo akúsi jedinečnosť. Z potenciálne vynikajúcej drámy sa tak napokon vykľul len priemerný film ozvláštnený len skvelými hereckými výkonmi. (60%)(30.9.2012)

• Jordan

tento film sa mi nepáčil, táto dráma i keď oplývala známymi menami a naozaj dobrými hereckými výkonmi (aj keď pre zmenu sa mi ten DiCapriov vôbec ale vôbec nepáčil, čo u mňa nebýva zvykom), no mne sa na to pozeralo zle, pri niektorých scénach som prepínal, nejako ma to nebralo, aj napriek komornej nálade a rozohratej citlivej téme rodiny a choroby a tak . . . prišlo mi to ako dosť veľké klišé.(8.5.2006)

Koupila jsem si kdysi tento film na levném dvd díky hvězdnému obsazení a slibnému dramatickému obsahu, který mě vždy jakýmsi způsobem zaujme. Nemýlila jsem se s tím, že je to kvalita. Líbí se mi takové filmy, které zarputile do diváka necpou to, že jsou dokonalé a jedinečné.. Ale ukazují život takový, jaký je. Je to mnohem lepší než lecjaká vyumělkovaná situace plná různých nemožných zvratů..Vytkla bych tomu jedině pomalý rozjezd děje...Není to úplná špička ale nenásilnou formou ukazuje, že i z maličkostí může mít člověk velkou radost, protože takoví nemocní lidé jsou(většinou)-užívají si života dokud jim ještě nějáký zbývá a my ostatní bychom to měli dělat také. Osud nakonec rodinu svedl dohormady a to je na tom to krásné. Síla lidského srdce-pouta mezi blízými i tyto city z nás dělají lidi...(28.4.2012)

Rodinný film, který má svůj šarm, vtip i hloubku..vcelku jednoduchá zápletka bez překvapivého konce působí přirozeně a na nic si nehraje..nechce si diváka koupit ani ohromit..hlášky u doktora s pomocníkem Bobem lehce pobaví, hádky mezi sestrami lehce rozhodí..kvalitní obsazení- doktor DeNiro, zlosyn DiCaprio a sestry Streep a Keaton..co žádat víc?(19.5.2007)

Napísal by som, že tento film je určený skôr pre ženy. Meryl Streep zahrala skvele rolu Lee. Zaujímavý dej. Myslím, že to je ukážka pre všetkých ľudí, pretože toto sa môže stať každému a nie každý má skvelé príbuzenské vzťahy. Potom už záleží na človeku, či sa obetuje alebo bude sobec. Lee rozhodne neodsudzujem za jej prvotné správanie. Je to ťažké sa obetovať na celý život. Leonardo DiCaprio veľmi nevynikal, i keď hral dobre. Hodnotím celkovo priemerne.(22.1.2015)