Aby Rebeka Baylissová vyplnila poslední přání zesnulé matky, vypravila se na venkov za dědečkem, kterého nikdy neviděla, neboť matka se s rodinou před léty rozešla. Navzdory tomu přijal starý pán vnučku vlídně. V jeho domě bydlí také Rebečina teta Molly se synem Eliotem. Přechodně tam pobývá i Joss Gardner, který panu Baylissovi restauruje nábytek. Rebeka se k němu zpočátku chová nevraživě, její pocity se však postupně mění v přátelství - a časem přerostou v cosi ještě hlubšího. Molly a Eliot se ale obávají, že by dědeček mohl změnit závěť ve prospěch nově přivandrovalé příbuzné, a vymýšlejí, jak takové nebezpečí odvrátit. Rozhodnou se, že nejlepší bude, když si Eliot získá lásku své sestřenice. Pokud by se s ní oženil, měl by dědictví zajištěno hned ze dvou stran (oficiální text distributora)

Ashar

Rebeka přesto, že měla šíleně zmalovanou pusu, také stojí za zmínku.Celý film stojí za zmínku. Samozřejmě Rosamunde opět nezklamala. Romantika, zápletka, krásné prostředí a hezcí lidé. A hlavně láska vítězí! Už jsem si myslel, že se děj odehraje na Ibize, ale nakonec se vše zase přesunulo do starého nám známého Cornwallu. Když nechtěla Rebeka jednoho příbuzného, myslím Eliota, kterého prokoukla, podlehla nakonec druhému příbuznému Jossovi, to aby geny a majetek zůstaly v rodině. A pak z takových rodin vznikají kinderhajzli s anglickým rodokmenem, geneticky pokřivení lordi, zdegenerovaní jak pekingští pinčli. ()