Výborně jsem se u toho bavil, dlouho jsem neviděl film, u kterého bych se tak nasmál. Trochu mi to pokazil ten uspěchaný konec. Ještě Mitchovi dozařizují cool kvartýr a po dvou třech dalších scénách finito. Vadil mi i ten odklon od komedie k ryzímu akčňáku. Ale i ten měl z mého pohledu hvězdné parametry, na scénu s rozstříleným střešním bazénem hned tak nezapomenu. Nic jsem o tom nevěděl, nic jsem od toho nečekal, o to příjemnější to pro mě bylo překvapení.(1.1.2016)

• kingik

Zkušený a uznávaný kriminalista Mitch preston, kterého ztvárnil Robert De Niro, je zcela oddaný své práci a upřímně nenávidí dotěrné televizní kamery. Černošský policajt Trey Sellars, hraje ho Eddie Murphy, je naopak bezvýznamný pochůzkář, který touží po mediální slávě a pravidelně se zůčastnuje konkurzů na filmové a televizní role. Jednoho večera zahlédne Trey v baru Mitche. Všimne si, že je ozbrojený a stane se svědkem toho, jak vchází s jistým mužem a taškou do obchodu naproti. Tuší zločin, vysílačkou přivolá posily a pustí se do sledování podezřelých mužů. Ti mezitím převezmou od černošského dealera heroin. Obchod však přeruší helikoptéry televizní stanice, která odposlechne policejní vysílačky. Ve skladě se strhne divoká přestřelka, ve které dealer zraní Mitchova partáka. Tato akce má nečekané důsledky, když televizní producentka přesvědčí nadřízené, aby natočili novou originální reality show o práci policie s Mitchem v hlavní roli. Mitch je proti tomu, ale účast dostane rozkazem a producenti všude nainstalují skryté kamery a show múže začít. Zpočátku se tato komedie tváří, že se vyhne všem zaběhaným klišé, ale pak se spustí doslova lavina klišoidnosti a z filmu mně začalo být trapně, protože vyjma originálního nápadu udělat policejní službu jako reality show, zde není nic zajímavého a překvapivého, až na výborně hrajícího Williama Shatnera, který vytrvale borce De Nira a Murphyho s chutí přehrává. Prostě nápady v této komedii dojdou moc brzy a vše je tu nechutně předvídatelné a konec naprosto trapný. 40%(1.3.2009)

• GilEstel

Tak tohle už je doba, kdy Eddie Murphy nezadržitelně padá z vrcholů své bývalé slávy. Ačkoli role zlobivého policisty je mu šitá na míru a má jí několikrát odzkoušenou, zde je protivný víc než vtipný. Ani snaha o osvědčený kontrast dvou hlavních postav nezafungovala. Rádobyvtipné výměny názorů působí škrceně. Vypadá to, že ta De Nirova mrzutost a podrážděnost ani nebyla hraná. Spíš je z toho cítit ryzí bezradnost. Škoda, že herec jeho formátu se nechal svázat do něčeho takového. Zdá se, že tento paskvil je dílem marketingového plánu a nereálných očekávání kohosi v pozadí produkce. Vzniklá slátanina je tak stejně nemožná jako ta reality show, kterou ve filmu natáčejí......jakže se to jmenovalo?.....Jo už vím....Showtime! 35%(8.9.2016)

• jondzavid

2 1/2. Showtime je typický buddy movie - problémom u mňa bolo, že mi nesedela chémia medzi De Nirom a Murphym. Tie 2* si zaslúži Robert De Niro, ktorého výkon je aj jediným kladom filmu. Eddie Murphy hrá po 20 či 30 raz tú istú postavu a žiaľ 48 hrs alebo bh cop to boli iné časy. Neustála sebarecyklácia už nudí a réžia a scenár sú tiež bez nápadu (aj keď zopár vtipných hlášok sa nájde). Jackiemu a Chrisovi to pred týždňom svedčalo lepšie v Rush Hour 2, preto sa prikláňam k lepším **.(6.2.2005)

Typický střed. Mezi oběma herci to funguje bezvadně, René Ruso je neuvěřitelně otravná, záporák je ubohý a scénář tragický(největší problém filmu!) Na druhou stranu je to poměrně vtipné a hlášky fungují, proto nevidím důvod proč to zatracovat. Raději sednu, vezmu chipsy a budu se bavit. Co vy na to?(24.2.2007)

• - Ve scéně, kdy je Trey (Eddie Murphy) na castingu a jeho nadřízený ho požádá o odznak, má Trey i popruh na vybavení. V momentě, kdy jej nadřízený upozorní na přidanou větu, Trey však již popruh nemá. V dalších scénách se pak objevuje opět s popruhem. (Sign)