1 + 1 = 1...........Myslím, že z tejto témy sa dalo vyťažiť oveľa viac - hlavne "vďaka" scenáru, ktorý sa moc nevydaril - miestami nudil a niektoré časti ako keby som už videl v iných filmoch.......ale čo je zaujímavé, problém bol aj v hercoch - paradoxne, aj keď Murphy a De Niro odviedli svoj slušný štandard, ako dvojica sa spolu moc nehodia .(6.3.2009)

• Kingjiri

Vtipný momenty spočítáte na prstech jedný ruky a ještě vám s přehledem zbyde volnej prostředníček pro scénáristy. Totálně šablonovitá a klišoidní buddy komedie s několikrát viděnym příběhem alá pohodovej vs. mrzutej parťák, který k sobě nakonec najdou cestu a vyřešej životní případ. De Niro a Murphy jsou v hlavních rolích zbytečný, protože nemaj co hrát. De Niro se tváří znuděně/nasraně, Murphy se aspoň snaží dohánět co se dá svejma xichtama. Vyzved bych jenom koukatelný akční scény (závěrečná auto honička ve městě pěkná) a cameo Williama Shatnera v roli režiséra.(8.6.2014)

• hazaba

Dala bych tomu tři hvězdičky, kdyby Murphy tolik netlačil na pilu a v každém druhém/třetím záběru se nepitvořil. Film zachraňuje DeNiro, který dokáže zahrát snad všechno, aniž by u toho vypadal trapně. Celkově to není úplná ztráta času - v danou chvíli se člověk docela pobaví, ale viděla jsem lepší komedie, které v hlavě zůstanou déle.(7.12.2013)

Filmu ubírá na kráse pár věcí - místy trapnohumor, který donutí přepnout nebo nevnímat a trošku horší zápletka. Namachrovaný policajt co je víc herec než policajt, policajt s trochu drsnými praktikami tvoří dohromady sebevražednou dvojku. Pobavení na jedno shlédnutí. Upřímně - nejvíc jsem se smál u závěrečných zkažených scén. 60%(6.9.2012)

Velmi zábavná akční komedie, které nechybí svižný děj, dostatek sympatického humoru, trocha toho přijatelného klišé ani výborně natočené akční sekvence. Otrávený De Niro s (jak jinak než) ztřeštěným Murphym jsou až překvapivě dobrá (pochopitelně nesourodá) dvojka a Rene Russo jim to rozhodně nekazí. Velmi příjemné překvapení, štěstí, že jsem od toho skoro nic nečekal. :-) 70 %(6.2.2005)

• - Ve scéně, kdy je Trey (Eddie Murphy) na castingu a jeho nadřízený ho požádá o odznak, má Trey i popruh na vybavení. V momentě, kdy jej nadřízený upozorní na přidanou větu, Trey však již popruh nemá. V dalších scénách se pak objevuje opět s popruhem. (Sign)