Ta dívka z fotky

• USA Girl in the Picture
Trailer
Dokumentární / Krimi / Mysteriózní
USA, 2022, 101 min

U silnice zemře žena a zanechá po sobě syna a muže, který je údajně její manžel. Dokument o velké záhadě, která vám pořádně pocuchá nervy. (Netflix)

Trailer

EvilPhoEniX

Agent z behaviorálního řekl, že je to typické zneužívané dítě. Je smutné a neusmívá se. Netflix opět trefil do černého a servíruje smutný, zvratovitý a poutavý True Crime o únosu, vraždě, zneužívání, výměně identit a prostituci. Kdyby to byl film, tak by si většina lidí stěžovala na překombinovanost zvratů a děje, ale on je to dokument dle pravdivých událostí a jak je už známo nejsilnější příběhy píše samotná realita. Dokument je hezky natočen a moc hezky rozplétá mysterium kolem mrtvé ženy nalezené u silnice, kde se postupně dozvídáme, co byla vlastně zač a také muž, který je údajně její manžel. Zvratů je dost a jsou solidní, celou dobu panuje smutná, depresivní a mystery atmosféra a naštěstí má dokument jen štědrou 100 minutovou stopáž, což je pro mne vítané, protože 3 hodiny jak bývá zvykem bývá pro mne moc. Fanoušek true crimeů, ale i napínavých Thrillerů by tomu měl dát šanci. 8/10. ()

Dragoni

Všechna čest vyšetřovatelům a neutuchající touze objasnit příběh Sharon, neznámé mladé dívky, které zemřela roku 1990 za záhadných okolností. Po dlouhých, téměř 30ti letech (2017) byl případ a s ním i hrůzostrašný příběh Sharon objasněn, a to nejen díky agentům FBI, vyšetřovatelům policie či investigativnímu novináři, ale i síle internetu a sdílení i dostupnosti informací. Velmi silný, ale i velmi drsný příběh. ()

Djoker

Nejznámější kriminální případy svoje dokumenty už dávno dostaly, takže na scénu postupně přicházejí méně provařené kousky. Země neomezených možností jich má evidentně pěknou řádku a milovnicí true crime si tak můžou mlaskat. Záhada kolem jedné dívky z fotky určitě jen tak nezapadne, protože jde o neskutečně zamotaný a nechutný příběh o lidském utrpení. ()

*CARNIFEX*

Nemôžem poprieť, že je dokument v závere dojímavý, že je dejovo vzhľadom na zápletku pomerne originálny. No taktiež sa nemôžem ubrániť tomu, že je samotná atmosféra takmer počas celého snímku skôr melancholická, než thrillerovo strhujúco temná, ako by sa pri “True Crime” tvorbe tohto druhu vyslovene žiadalo. ()

nash.

Příběh, který je spíš smutný než atraktivní, a neuvěřitelný tak, že by jako scénář neobstál coby nevěrohodný. Objektivně spíš 4*. Ta jedna navíc je pro Suzanne. Za to, že nedostala šanci, za krásu a lásku, kterou rozdávala, ač sama žila v pekle. A za Michaela, kterého nemohla ochránit, ač ho milovala celým srdcem. ()