poster

Otázka cti

 • Česko

  Útěk z pekla

 • Filipíny

  A Case of Honor

Válečný / Akční / Drama

Filipíny, 1988, 89 min

Režie:

Eddie Romero

Producenti:

Howard Grigsby

Střih:

Toto Natividad
(další profese)
 • Saxos
  *

  Film z doby, kdy si každý producent myslel, že když udělá jakýkoliv odvar z Johna Ramba, tak to bude trhák. Zde vznikla trapárna, která udělala dementy nejenom z šikmovočků a rusáckejch plukovníků, ale i ze zajatých vojáků a potěšitelek. Prý se říká "béčkovej film". Zde se přesvědčíte, že abeceda opravdu pokračuje dál. Miluji desetiminutový rozhovor saigoské ťápoty a pobožného seržanta USA Army v zapařené noční džungli. Asi ho dám ještě jednou.(17.4.2015)

 • MickeyStuma
  ***

  Snímek o útěku z vietnamského zajetí není žádným akčním bijákem, jak by se dalo z námětu očekávat. Příběh pouze sleduje dramatickou cestu džunglí pěti utečenců, kteří sebou mají i společnice z nevěstince. Viditelně se nejedná o nákladný počin. Přesto není k zahození hlavně děj. Dramatizace počítá s veškerými úskalími, jaké se dají v takovém prostředí vyskytnout. Celkové vyznění je tedy spíše dobrodružné a byť se již jedná o klasiku a zub času se pořádně zakousl, nedopadlo to zase až tak zle.(16.8.2014)

 • 5150
  *

  Chuck Norris a jeho série záchran američanů ve Vietnamu v NEZVĚSTNÍ V BOJI 1 - 3 stojí při vší úctě k tomuto akčnímu béčku o level výš. Hlavně co se akce a napětí týče. Tady to nakonec zachraňuje lepší druhá polovina filmu, ve které se konečně přestane jen mluvit a dojde taky na nějakou tu akci a finále s explozí několika budov. Hodnocení 1,5*.(29.12.2013)

 • Rakosnicek77
  *

  Tak tohle jistě aspiruje na účast ve Festivalu otrlého diváka a to z mnoha důvodů. Příběh hloupý až s prominutím debilní, hudba strašidelná, opkující se, jak zasekla deska v polovině filmu už značně otravná. "Herecké" výkony nulové a zápletka tak neuvěřitelná, že už vám děvka sestřelující helikoptéru M16 kterou viděla prvně v životě, oprava 100 let starého vraku letadla bez nářadí, včetně výměny vadných dílů, za dřevěné atd., tak to už ani nebudete řešit. Je to hovadina obřích rozměrů a já zase ztratil zbytečně 90 minut života. Jednu hvězdu za to, že je to film z Filipín :-) přivřu všechny tři oči.(18.3.2015)