When Time Got Louder

• USA When Time Got Louder

Abbie (Willow Shields) je mladá žena, ktorá po prvý raz zažíva nezávislosť, keď odchádza na vysokú školu. Tu zároveň objavuje svoju sexualitu, keď si začne románik so spolužiačkou Karly (Ava Capri). Stále ju však trápi potreba pomôcť svojim rodičom Markovi (Lochlyn Munro) a Tish (Elizabeth Mitchell), pretože tí ostali teraz sami na jej autistického brata Kaydena (Jonathan Simao). (Arsenal83)

Aljak

Filmov o autisme už máme viacero, akurát tu sa do toho primiešala aj zápletka o coming oute a rodičoch. Vo svojej podstate je to po scenáristickej stránke dobré a pestré, ale absolútne som nepochopil jedno: prečo sa Abbie, ktorá je tak strašne naviazaná na svoju rodinu, odsťahuje na druhý koniec USA? Ale asi preto, aby mohla mať pocit viny a aby sa dej mal na čom odvíjať. Inak, nechápem ako je možné, že keď Kaydena napadli v autobuse plnom cestujúcich, tak sa všetci len tak tupo prizerali... Bolo tu viacero nelogickosti, ale celkovo to ušlo - na 2* ()

Arsenal83 odpad!

Ako dosiahneš, aby tvoj film bol nekritizovateľný? Dáš tam hučiaceho autistu s monštruóznym hlasom, takže síce on sa chytá za hlavu, ale sadu ibalginu potrebuje divák. No a aby to bolo úplne nepriechodné, tak dáme tam aj lesbickú romancu, hoci pocitovo nebol gender vždy jasne identifikovateľný. A cez to nejde vlak - hendikepovaní sa nekritizujú! A aby bolo jasné, aká skazená je spoločnosť, tak dáme tam scénu, ako autistu normálne v autobuse mlátia, skopú, týrajú, lebo to sa bežne stáva. Ešteže kanadskí autobusári majú všetky gombíky pohromade a po príchode polície okamžite otvárajú všetky dvere, aby zločinci mohli zutekať 😅 ()