poster

Vzala jsem si mrtvého muže

 • USA

  Mrs. Winterbourne

 • Slovensko

  Vzala som si mŕtveho muža

 • Slovensko

  Pani Winterbournová

Komedie / Romantický

USA, 1996, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • monolog
  ***

  Taková průměrná, nijak moc vyčnívající romantická komedie, jakých se natočily stovky. Dost mi připomíná film Zatímco jsi spal a to jak zápletkou, tak i finálním rozuzlením a vlastně i typem postav. Jenže zářivost nebo humornost se po brzké době vytratí a zůstane spíš domáckost a už nic jiného. Mohl to být skvělý film, kdyby do scénáře dostali víc humoru a nadsázky, kdyby víc propracovali psychiku postav a to hlavně dost nelogický chování mnoha zúčastněných (Fraserovo zamilování se, nelogický myšlenkový posun Shirley MacLaine, když se dozví pravdu o snaše-nesnaše). Jinak je to taková sobotně odpolední pohodovka, klasická krmná romantická břečka, již jedině povznáší Shirley on her own a zdatně jí v tom asistuje Miguel Sandoval jako majordomus. Ani jeden z ústředního páru ale nemá takový náboj, takovou jiskru, abyste jim skutečně ze srdce fandili.(28.1.2007)

 • freddy
  ***

  Tohle byla zajímavá komedie se zajímavým nápadem. Ano, byla to pohodová komedie, dokázala chvílemi i pobavit a svůj cíl jednoznačně splnila. Navíc je zde pohodový Brendan Fraser, který tomu filmu dodává na zajímavosti. Tahle komedie byla určitě záživná, neustále se něco dělo, děj měl hlavu a patu a závěrečné rozuzlení překvapilo, potěšilo a pobavilo zároveň, a to se cení. Ale přece jen to z mého pohledu nestačí na více nežli tři hvězdičky, protože v této komedii nebylo nic, co by mne překvapilo, prostě zde nebylo nic navíc, díky čemu bych si měl film výrazněji zapamatovat nebo co by mě po něm donutilo znovu sáhnout a pustit si ho. Takže je to čistý průměr.(2.8.2008)

 • wictoria
  ****

  Ten, kdo zná Zatímco jsi spal tak dobře jako já si jistě všiml podobnosti mezi těmito filmy, které byly natočeny rok po sobě. Skoro to vypadá, jako scénárista měl myšlenku a k ní dvě verze, mezi kterými se nemohl rozhodnout tak se to natočily obě :-D Ovšem v obou filmech si mě získali představitele zpočátku zaujatého posléze zamilovaného bratra, teda Bill Pullman i Brendan Fraser. A za Brandona dávám u tohoto filmu ** (když tam hrál 2 role;))(19.6.2008)

 • Slarque
  **

  Tenhle film je sice založen na zajímavém nápadu, ale při jeho sledování jsem si říkal, že scénář samotný je poněkud odfláknutý (a tím nemyslím jen fakt, že proměna Brendana Frasera z namyšleného snoba do zamilovaného slušňáka proběhla tak rychle, že nedávala žádný smysl). Jinak jediné světlejší momenty představovala dvojice Shirley MacLaine a Brendan Fraser. Ricki Lane v hlavní roli vedle nich vypadala přinejlepším hodně nezajímavě, a to její role měla docela slušný potenciál.(26.2.2005)

 • golfista
  ****

  Richard Benjamin je jako doma v tvorbě pohodových filmů, které mají jediný cíl - pobavit. Velmi příjemná komedie s výborným scénářem o záměně budoucích maminek po srážce vlaků. Conie Doyle se nechtěně dostává do zámožné rodiny, ve které nachází štěstí i rodinu. V roli tchýně výborná Shirley MacLaine.(2.3.2003)

 • - Shirley MacLaine soutěžila o cenu Golden Satellite v kategorii nejlepší výkon herečky ve filmu, komedii nebo muzikálu. (Terva)

 • - Film byl finanční propadák. Z rozpočtu 25 000 000 amerických dolarů se za osm promítacích týdnů vrátilo jen 10 000 000 amerických dolarů. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Torontu v kanadské provincii Ontario. (Terva)