PROMIŇTE MADAM, ALE TEN PÁN MĚ ROZRUŠIL TAK, ŽE UŽ NEMÁM NEJMENŠÍ CHUŤ POSLOUCHAT O VAŠICH UBOHÝCH KANCELÁŘSKÝCH PODRAZECH... Další jedinečná francouzská devadesátková komedie, tentokrát s dvojicí Depardieu - Clavier (skvělý a netradiční dabing Soukup - Pyško). Typické fantasmagorické efekty a buranský humor přítomen. Snad jen té srandy je trošku méně...(29.4.2013)

Jedna z nejlepších francouzských komedií 90. let. Clavier a Depardieu jsou skvělá dvojka - malý pan farář a obrovitý majitel nočního podniku - klasický základ pro dobrou komedii. Navíc jejich hlášky jsou nezapomenutelné - a v tom je pro našince trochu problém - chce to vidět ve francouzštině. Dost věcí jsou jen těžko přeložitelné slovní hříčky. A pak je tam i dost odkazů na francouzské reálie. Nenechte si ujít závěrečné titulky. "Nebreptej, Gérarde!"(16.2.2004)

Tak tohle byla nekontrolovatelná jízda! Typická francouzská akční komedie, která nás vtáhne do děje a naše bránice mají na téměř dvě hodiny vystaráno. Neodolatelné duo francouzských komiků Depardieu, Clavier nám opět dokazují, že když se spolu potkají o srandu je postaráno. Upřímně nedokážu si tento film představit právě bez zmiňovaných herců, jelikož jsou to právě oni, kdo tuto komedii táhnou. Film nás ze začátku přivítá v rušném Hongkongu, kde se nám vytvoří zápletka, kterou musejí hlavní hrdinové vyřešit ve slunné Francii. Upřímně začátek ve stylu asijských akčních filmů mě poměrně vyděsil, ale po nasednutí do letadla a přesunutí děje do Francie nám začíná nekontrolovatelná zábava v podání zmíněných herců. Hlavní podíl na tom má zjevení se strážních andělů, kterého si každý ze zmiňovaných herců zahraje sám. Vyskytne se nám proto nevídaná příležitost v jeden moment vidět dvojnásobné duo Depardieu, Clavier. Vtipných momentů a scének najdeme ve filmu jako hub po dešti, film tedy rychle ubíhá a nuda jde stranou. Konec filmu je sice trochu předvídatelný a v porovnání s celkovým průběhem slabší, nicméně to nemění nic na tom, že je tento film parádní komedie, která pobaví i po opětovném shlédnutí. Svůj podíl na oblíbenosti bezpochyby nese i dokonalý dabing. Moje hodnocení 80%(16.4.2012)

Vyborna a naprosto silena francouzska komedie, ktera mi ale misty pripadala jako americka. Na uvod par kecu a pak se to rozjede nehoraznym zpusobem a nezastavi se to az do zaverecnejch titulku. Samozrejme ne vsechny fory jsou smesne, ale prevaznou cast filmu jsem se bavil. Navic dvojka Depardieu - Clavier funguje skutecne vyborne a kdyz se do toho navic pridaj dva vymasteni andele tak to nema chybu. Ale lepsi mi prisel andel-Clavier, precejen pokusitel je lepsi nez nejakej co furt rika, ze by se mel chovat Depardie slusne. Triky nijak uchvatny nejsou, to natahovani andelu je docela spatny, ale celkove zas tak strasny nejsou. Navic vsechno je to tak sileny, ze netusite co pride dalsi minutu. Prestrelky, kozy, honicky, forky - vseho je tady spousta. A dedecek je fakt hustej.(27.6.2005)

Francouzi v Hong Kongu. O tom, jak dostat z Hong Kongu 300.000 dolarů. Pamatujete na film Otec a otec? S přimhouřením všech očí se dá příběh připodobnit aspoň ze začátku do doby, než se objeví ti tzv. andělé. Taková trochu šílená akční komedie s nádechem první poloviny devadesátek. Nutno dodat, že Gérard Depardieu je skvělý, za to Christian Clavier je dost strašný a absolutně nezábavný.(4.7.2014)