• tron
  **

  Otrasne hysterická akčná buddy komédie v hongkonskom duchu. Chcelo sa mi kričať. Claviera som mal chuť hodiť do nádrže s haseným vápnom a Depardieuovi som odpustil nakoniec len preto, že je to NÁŠ Gérard. Inak sa ale na to dá pozerať len s vypätím všetkých síl. Rozhodne to nie je film pre každého a Poiré je...(19.12.2004)

 • Mol
  *****

  Jestli se jde zamilovat do nějakýho filmu, tak tohle je fakt moje láska. Viděl jsem ho milionkrát a cpal jsem ho i přítelkyni, která u něj usnula. Film je hláškama nasypanej, jak šrot v korytě u prasat a duo Depardieu a Clavier má takový kouzlo, že to nemá ani Saxána pod sukní. Rychlej střih všem těm gegům dodává na síle a některý scénky jsou na umření. Frantíci komedie uměj.(13.2.2007)

 • gudaulin
  **

  Tehle druh expresívního humoru s prvky burlesky, na kterém postavil svou kariéru především Christian Clavier, mi jednoduše nesedí. Humor vychází také z parodování hongkongské akční školy, jenže to je opět něco, co nemusím. Ono zkušet parodovat s nadsázkou něco, co samo o sobě už fraškou je, je obtížné. Celá řada komických situací není dobře vypointovaná a ve filmu se najde spousta hluchých míst. Kladem je hvězdné obsazení a lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem se vůbec nezasmál, ale těch situací bylo pomálu. Nevyrovnaný film, který ztroskotal na slabším scénáři. Celkový dojem: 40 %.(19.5.2008)

 • energo
  ****

  Začíná to jako akční film, ale komedie je to jako vyšitá. Duo Depardieu a Clavier nezklamali, právě naopak. Nenudil jsem se ani chvíli. Je tam množství hlášek a gagů, tak jak to umí jen oni. Ve druhé části filmu, když hrají dvojroli se to ještě posílilo. Film má netypicky zběsilé tempo, jedna scénka se valí za druhou, vše je dynamicky střižené a je tam i mnoho honiček a akčních soubojů.(6.1.2017)

 • choze
  ****

  První třetina v Hongkongu by podle mě potřebovala zkrátit (celková stopáž je stejně poněkud přemrštěná), protože moc humoru nenabídne, ale jinak mám pro to překotné hongkongské tempo s brutálními časovými zkratkami (včetně HK závěrečných titulků s nepovedenými záběry), Poirého bizarní počítačové triky a fantastickou dvojku Depardieu a Clavier, slabost a tenhle guláš do sebe vždycky s chutí naházím. "PROMIŇTE MADAM, ALE TEN PÁN MĚ ROZRUŠIL TAK, ŽE UŽ NEMÁM NEJMENŠÍ CHUŤ POSLOUCHAT O VAŠICH UBOHÝCH KANCELÁŘSKÝCH PODRAZECH..."(18.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace