Překvapivě výborná francouzská bláznivá komedie . Scénář sice není nějaký ojedinělý , ale postačující a Depardieu je výborný ( Clavier jen mizerně přehrává a občas je až trapný - ale také mu to docela kazí Alexej Pyško v dabingu) . Dále filmu pomáhá příjemné zpracování a výborná hudba . Obrovské překvapení a film , ke kterému se ještě budu vracet ! Akorát druhá polovina film pohřbívá a kdyby byl o 15 minut delší , dal bych nižší hodnocení , takže nakonec 70% , ale stejně velmi dobrá komedie !(28.8.2013)

Je zřejmě více než jasné, že Jean-Marie Poiré není schopen natočit klidnou a rozvážnou komedii:) Po Operaci Corned Beaf a Návštěvnících přihodil do svého šíleného mlýnku, kterým je vždy schopen úměrný základ svých filmů rozemlet na kousky, další naprosto bláznivé a nezastavitelné dílo. Christian Clavier oplývá neukojitelnou touhou po bláznivých eskapádách a pro tentokrát do nich zatáhl i Gérarda Depardieu. Od začátku do konce se na Vás bude valit nekonečná smršť šílených gagů a scének za doprovodu stejně laděných dialogů. Je to taková síla, že vydržet celých 110 minut se stejně nažhavenou pozorností snad ani nejde. Úderná síla tohoto filmu je tak mocná, že vás po chvíli možná zcela vyčerpá, a ke konci už nebudu mít sílu ani na to, vnímat závěrečné titulky:)(18.9.2011)

Svižná akční komedie přesně tak, jak to umějí jen Francouzi. Gérard Depardieu opět v roli tvrďáka ve dvojici nikoliv s Pierrem Richardem, ale tentokrát s neméně komediálně zdatným Christianem Clavierem. Ne, roztržitého ňoumu tu opravdu nehraje. Oba už měli za sebou úspěšný snímek ´Návštěvníci´ a jak již dnes víme, v následujících letech společně natočili nejen pokračování, ale i komiksové příběhy o Asterixovi. V tomto snímku je v centru dění malý čínský chlapec, balík cenných papírů, kněz, čínská mafie a andělé. Tohle všechno tvůrci hbitě smíchali dohromady a vznikla taškařice, která je odvyprávěna rychlostí kulometu. Vlivem rychlého střihu a střídání scén se stačí jen na chviličku ohlédnout a divák v ději okamžitě ztratí nit. Dynamiku to má úžasnou. Akční scény v hongkongském stylu komediálnost neruší. Naopak jej dokonce výborně doplňují. Snímek jako celek prostě funguje. Jean-Marie Poirév v podstatě ve své režijní tvorbě dělá to samé co Francis Veber, jen daleko živějším dojmem. Jestli se z toho stane komediální klasika se v budoucnu uvidí. Potenciál na to má.(1.12.2017)

Tak tohle byla nekontrolovatelná jízda! Typická francouzská akční komedie, která nás vtáhne do děje a naše bránice mají na téměř dvě hodiny vystaráno. Neodolatelné duo francouzských komiků Depardieu, Clavier nám opět dokazují, že když se spolu potkají o srandu je postaráno. Upřímně nedokážu si tento film představit právě bez zmiňovaných herců, jelikož jsou to právě oni, kdo tuto komedii táhnou. Film nás ze začátku přivítá v rušném Hongkongu, kde se nám vytvoří zápletka, kterou musejí hlavní hrdinové vyřešit ve slunné Francii. Upřímně začátek ve stylu asijských akčních filmů mě poměrně vyděsil, ale po nasednutí do letadla a přesunutí děje do Francie nám začíná nekontrolovatelná zábava v podání zmíněných herců. Hlavní podíl na tom má zjevení se strážních andělů, kterého si každý ze zmiňovaných herců zahraje sám. Vyskytne se nám proto nevídaná příležitost v jeden moment vidět dvojnásobné duo Depardieu, Clavier. Vtipných momentů a scének najdeme ve filmu jako hub po dešti, film tedy rychle ubíhá a nuda jde stranou. Konec filmu je sice trochu předvídatelný a v porovnání s celkovým průběhem slabší, nicméně to nemění nic na tom, že je tento film parádní komedie, která pobaví i po opětovném shlédnutí. Svůj podíl na oblíbenosti bezpochyby nese i dokonalý dabing. Moje hodnocení 80%(16.4.2012)

První třetina v Hongkongu by podle mě potřebovala zkrátit (celková stopáž je stejně poněkud přemrštěná), protože moc humoru nenabídne, ale jinak mám pro to překotné hongkongské tempo s brutálními časovými zkratkami (včetně HK závěrečných titulků s nepovedenými záběry), Poirého bizarní počítačové triky a fantastickou dvojku Depardieu a Clavier, slabost a tenhle guláš do sebe vždycky s chutí naházím. "PROMIŇTE MADAM, ALE TEN PÁN MĚ ROZRUŠIL TAK, ŽE UŽ NEMÁM NEJMENŠÍ CHUŤ POSLOUCHAT O VAŠICH UBOHÝCH KANCELÁŘSKÝCH PODRAZECH..."(18.5.2007)