Majitel nočního podniku, kněz, čínská mafie a andělé, kteří vše komplikují. Gérard DepardieuChristian Clavier v bláznivé akční francouzské komedii... Hlavní postava příběhu, majitel pařížského nočního podniku Antoine Carco, se vypraví do Hongkongu, aby odsud dopravil syna svého dávného přítele La Pince k jeho matce do Paříže. Nedělá to však nezištně, umírající La Pince mu slíbil dvacet procent ze čtyřiceti milionů, které ukradl bossovi mocných Triád, panu Mo. Antoine vyzvedne chlapce jménem Baoa a pod smyšlenou záminkou se mu ho podaří vnutit francouzskému knězi Tarainovi, který tu je s několika svými svěřenci, mladistvými delikventy, na výletě. Tajně ukryje cenné papíry v knězově diáři a na útěku před zabijáky Triády nastoupí do stejného letadla jako kněz, kterému se pak dalšími smyšlenkami pokouší vysvětlit, proč se tak náhle vrací do Francie. Sotva se mu však podaří svěřeného chlapce na pařížském letišti zbavit, objeví se v jeho autě anděl strážný, který je jeho dvojníkem a nabádá ho k nápravě. (Česká televize)

rikitiki

Taková ta ztřeštěná francouzská taškařice s výměnami, nečekanými střety, omyly a jedním roztomilým děckem. Vcelku klišé, dokud se na místě neobjeví jeden ďáblík a jeden andílek, což bujarou zábavu pošle do kopru, protože obě postavy jsou především hrozně otravné. Další mínus jsou archaické počítačové triky, které jsou vzhledem ke vzniku filmu pochopitelné, přesto dnes už téměř nedívatelné. Daly by se odpustit u dobrého filmu, u průměrného ne. Potěšila tak především krásná Eva Herzigová, která plnila dekorativní úlohu na jedničku. ()

choze

První třetina v Hongkongu by podle mě potřebovala zkrátit (celková stopáž je stejně poněkud přemrštěná), protože moc humoru nenabídne, ale jinak mám pro to překotné hongkongské tempo s brutálními časovými zkratkami (včetně HK závěrečných titulků s nepovedenými záběry), Poirého bizarní počítačové triky a fantastickou dvojku Depardieu a Clavier, slabost a tenhle guláš do sebe vždycky s chutí naházím. "PROMIŇTE MADAM, ALE TEN PÁN MĚ ROZRUŠIL TAK, ŽE UŽ NEMÁM NEJMENŠÍ CHUŤ POSLOUCHAT O VAŠICH UBOHÝCH KANCELÁŘSKÝCH PODRAZECH..." ()

B!shop

Vyborna a naprosto silena francouzska komedie, ktera mi ale misty pripadala jako americka. Na uvod par kecu a pak se to rozjede nehoraznym zpusobem a nezastavi se to az do zaverecnejch titulku. Samozrejme ne vsechny fory jsou smesne, ale prevaznou cast filmu jsem se bavil. Navic dvojka Depardieu - Clavier funguje skutecne vyborne a kdyz se do toho navic pridaj dva vymasteni andele tak to nema chybu. Ale lepsi mi prisel andel-Clavier, precejen pokusitel je lepsi nez nejakej co furt rika, ze by se mel chovat Depardie slusne. Triky nijak uchvatny nejsou, to natahovani andelu je docela spatny, ale celkove zas tak strasny nejsou. Navic vsechno je to tak sileny, ze netusite co pride dalsi minutu. Prestrelky, kozy, honicky, forky - vseho je tady spousta. A dedecek je fakt hustej. ()

gudaulin

Tehle druh expresívního humoru s prvky burlesky, na kterém postavil svou kariéru především Christian Clavier, mi jednoduše nesedí. Humor vychází také z parodování hongkongské akční školy, jenže to je opět něco, co nemusím. Ono zkušet parodovat s nadsázkou něco, co samo o sobě už fraškou je, je obtížné. Celá řada komických situací není dobře vypointovaná a ve filmu se najde spousta hluchých míst. Kladem je hvězdné obsazení a lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem se vůbec nezasmál, ale těch situací bylo pomálu. Nevyrovnaný film, který ztroskotal na slabším scénáři. Celkový dojem: 40 %. ()

Aluska88

Je zřejmě více než jasné, že Jean-Marie Poiré není schopen natočit klidnou a rozvážnou komedii:) Po Operaci Corned Beaf a Návštěvnících přihodil do svého šíleného mlýnku, kterým je vždy schopen úměrný základ svých filmů rozemlet na kousky, další naprosto bláznivé a nezastavitelné dílo. Christian Clavier oplývá neukojitelnou touhou po bláznivých eskapádách a pro tentokrát do nich zatáhl i Gérarda Depardieu. Od začátku do konce se na Vás bude valit nekonečná smršť šílených gagů a scének za doprovodu stejně laděných dialogů. Je to taková síla, že vydržet celých 110 minut se stejně nažhavenou pozorností snad ani nejde. Úderná síla tohoto filmu je tak mocná, že vás po chvíli možná zcela vyčerpá, a ke konci už nebudu mít sílu ani na to, vnímat závěrečné titulky:) ()

• Film sa svojím rozpočtom 16,2 milióna eur stal vo svojej dobe najdrahším filmom francúzskej kinematografie. (Raccoon.city)