Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vesper001
  *****

  Přestože je to drsná krimi, kde se červenou a inhumací nešetří, jde se do ní snadno zamilovat, protože ten příběh je o lásce. Partnerské, rodičovské i lásce k povolání. Filmu vévodí vynikající Yves Montand, old dog with old tricks, s dokonalým kmotrovským výrazem; hlavním rušivým elementem jeho manželské a koňské idylky je mladý Gérard Depardieu, jemuž role agresivního tupouna taky sedne jako ulitá. Zápletku navíc komplikují policajti, kteří sami mají tolik másla na hlavě, že by stačilo na sušenky pro celou Paříž. Děj je nepředvídatelný, ale přehledný, hudba Philippa Sarda jemná a bez přídavku patosu a pointa… tahle zbraň prostě míří přímo na srdce.(13.5.2013)

 • dopitak
  ***

  Montand, Depardieu, Deneuve, Galabru, a přesto je to hovadina! Tedy, námět by ušel, ale atmosféra tohohle filmu není ani surovosyrová, ani žádná. Připomíná to komisaře Moulina, hodně se tam děje, a filmu chybí opravdu pozitivní hrdina (Montand to není). Není to napínavé. No zkrátka tenhle film do staré fr. školy řadit nebudu.(12.10.2019)

 • Snorlax
  *****

  Námět jako kdyby vypadl z pera José Giovanniho, Corneau se pokusil snímku dát téměř Melvillovskou pomalost, což sice nevyšlo na 100%, ale chybělo tomu málo. Pomalejší rozjezd je kompenzován téměř zběsilým tempem závěru. Jen je škoda, že tou dobou již nežil François de Roubaix, jeho hudba by k filmu seděla určitě mnohem lépe. Hovořit o výkonu Montanda snad ani nemá cenu, že byl vynikající, zde zmínili mnozí jiní. Ale ráda bych vyzdvihla práci Michela Galabru, který podal svůj snad životní výkon, byť jeho komisař rozhodně nebyl hlavní postavou příběhu.(13.4.2013)

 • Kimon
  ****

  Pravá řemeslná francouzská filmařina z konce minulého století. Taková, jaká se dnes už bohužel netočí tak často. Vysokou hodnotu tohoto snímku umocňují známé herecké veličiny v čele s hercem a zpěvákem Yves Montandem, Gérardem Depardieu a s neméně známou a populární francouzskou herečkou Catherine Deneuve. U této kriminálky se rozhodně nudit nebudete.(3.5.2009)

 • mortak
  ***

  Přece jen zoufalá snaha scénaristů dodat příběhu hloubku, i když tam není, přidává filmu na zdlouhavosti. Expozice trvá hodinu, a mnohé scénaristické zvraty jsou hodně chtěné. Zahrané a natočené skvěle, ale ta všechna "hlubinná" psychologie do francouzského polaru prostě nehodí. Nejvíce je vyprázdněnost scénáře vidět na postavě C. Deneuve, po které se žáda jediné - krása (a kamera ji miluje). Depardieu je prostě magor a Montand často využívá svůj pověstný psí pohled. Zkrátit nejméně o půl hodiny a byl by to výborný polar, takto jen solidní práce.(23.4.2012)