Střet protikladů ranař-notorický smolař bezchybně funguje a divák se náramně baví. Něco je slabší (scéna s alergickou reakcí, scéna s gorilou), ale závěr s ulomenou lávkou je naprosto geniální.(21.4.2003)

Film založený na takřka geniálním nápadu, kdy se má člověk v podstatě jen díky náhodě dostat na kloub záhadě. Nápad není IMHO tak úplně využitý, ale herecké výkony to vynahrazují. Nejzajímavější částí snímku byla pro mě ta, kdy si Depardieu&Richard své charaktery v podstatě prohodí... ;-) Nápadité, Francisi...(27.9.2003)

Ústřední nápad - že se děj bude postupně odvíjet na základě smolných a zcela náhodných událostí – nabízel neuvěřitelné množství ztřeštěných „roztržitých“ vtipů. Ale ve skutečnosti se film táhne unylým tempem. Navíc je většina vtipů založena na situačním humoru, kdy někdo o něco zakopne, nebo do něčeho narazí, což většinou nefunguje. 65% Zajímavý komentář: pshimi(13.8.2005)

Kdybych si já měl vybrat s kým pojedu pátrat po zmizelé osobě do vzdálené země, neváhal bych ani chvilinku. Vybral bych si Francise Vebera, Pierra Richarda a Gérarda Depardieu. Právě oni by byli tou nejlepší zárukou, krásného dobrodružství a stálé pohody plné smíchu. Vlastně by mě nic nechybělo, možná jen naprosto kouzelná hudba Vladimíra Cosmy.(9.4.2007)

Ve srovnání s americkým plytkým remakem naprosto bezchybné. Tentokrát se ještě dost snaží i Depardieu, ale na Richarda rozhodně nemá - "Neublížil jste si?" - jako reakce na Pierrův "harakiri" útok.(13.8.2005)

• hirnlego

Nesnášim, nesnášim, nesnášim ho! Ale dyť já vim, je to jen role. Chudák Kampána.(4.12.2009)

Jenom pohledy obou protagonistů by utáhly celý film. Bez debat nejlepší Richard, nejlepší film Francise Vebera a dodnes můj nejoblíbenější francouzský film.(29.7.2005)

Dalsi z komedii Francise Vebera, ktera sazi na rozdil dvou hlavnich postav. Depardieu je tu opet za drsnaka, navic je mladej a hubenej a Richard je tu opet za chudacka, ale snazi se ze sebe delat drsnaka, coz mu moc nejde, ale je to vtipny. Zapletka je asi nejpropracovanejsi z filmu, kde vystupujou tyhle dva herci a komickejch momentu je tady taky spousta, ale porad mi tu k uplne spokojenosti neco chybi.(14.8.2005)

Ehm..zajímavé. Snímek starý už přes dvacet let a já ho viděl dnes 03.12. 09 zcela poprvé a vůbec jsem toho nelitoval...Krásné dobrodružství, nechybí samozřejmě typicky francouzský humor, vtipné scény (noční klub, tekutý písek, řvoucí domorodec), žádná lacinost, prostě kvalitní nestárnoucí zábava, které dominují především dva přední francouzští komici par excellence Gérard Depardieu a Pierre Richard poprvé spolu. Později následoval třeba ještě film "Otec a otec" z roku 83' a pak za tři roky báječní "Uprchlíci", zřejmě úplně jejich nejlepší společný film této zdánlivě velmi nesourodé (smolař+drsňák), ale o to více působivé komické dvojice. Některé scény a vůbec to zdánlivě protikladné spojení mi hodně připomínalo taktéž úžasnou dvojici Depardieu+Reno z filmu "Drž hubu"...(4.12.2009)

Skvělé spojení ikon francouzské kinematografie "smolaře" Pierra Richarda a "ranaře" Gérarda Depardieua. Na Uprchlíky to nemá, ale rozhodně se pobavíte skvěle. Bohužel ne všechny scény fungovaly tak jak měly, jinak by to bylo za jasných pět.....(1.10.2007)

Solidní, ale dost nevyrovnaná komedie, kde mezi spoustou skvělých fórů trčí hodně vaty. Pierre Richard se s Depardieuem skvěle doplňují.(24.4.2006)

"Cvičím bojové sporty - judo, aikido, karate. Naučil jsem se tam sebekontrole. Nadají mi do volů a já nic. Neperu se a odejdu." Správně Perrine, nenech si nic líbit. Perrin je prostě dokonalý. Já jsem ve svém životě potkal hodně kreténů, ale Perrinovi se málokterý z nich mohl rovnat. Tady prostě platí Murphyho zákon: "Co se může pokazit, to se pokazí." A za to, že je to neskutečně vtipné, může hádejte kdo? ... Samozřejmě "detektiv" Perrin. Už jsem s ním po Marii pátral mnohokrát, ale jestli se zase ztratí a já budu někde poblíž, tak rozhodně nebudu přepínat na jiný kanál.(28.1.2019)

První ze tří vydařených komediálních spoluprací Richarda, Depardieua a Vebera (který má na kontě i nejlepší belmondovky MUŽ Z ACAPULCA a BEZVA FINTA). S odstupem času už to pro mě není taková pecka jako v pubertě, kdy jsem to sjížděl pořád dokola, ale dvojka ranař Depardieu/smolař Richard nemá chybu a svou opakovanou návštěvou baru, postřelením toho prvního ("TO JE VůL!"), hospitalizovaným řvoucím domorodcem a dalšími nezapomenutelnými smůlovatými gagy stále pobaví.(3.12.2009)

-"V tomhle kraji nejsou pohyblivé písky hlášeny!" -"Tak přišel čas je nahlásit."(3.12.2009)

Osvědčená dvojice Gepardieu-Richard funguje neustále. Byť to není taková švanda k popukání, jakou byli "Uprchlíci" či "Otec a otec", stále ještě jsou Frantíci daleko vepředu, co se komedií týče.(30.9.2005)

Kopyto je asi nejvážnější komedie, jakou jsem kdy viděla:) Potenciál filmu v sobě skrýval nekonečné možnosti, jak by se dalo zapracovat na takovém smolaři. Těch bláznivých gagů, co by se dalo vymyslet... Snímek mi přišel spíše jako drama, v němž se najde pár vtipných scén. Chemie mezi Pierrem Richardem a Gérardem Depardieu je elektrizující a ti dva spolu táhnou celý film kupředu. Ale od spojení velikánů francouzského filmu a Francise Vebera jsem čekala pořádnou porci zábavy a dokonale vymyšlených gagů. A zatím jsem dostala (pře)vážně zpracovaný příběh s několika humornými scénami, které spíše vyvolají jemný úsměv na tváři, než abyste se váleli smíchy pod zemi. Scéna s pohyblivými písky je geniální. But... so what? Ne každá francouzská komedie musí být třeskutě bláznivá, ne?:)(4.6.2017)

Roztržitý smolař Pierre spolu s tehdy velkým fešákem Gérardem se pouští do detektivního pátrání po zmizelé dívce kdesi v džungli. Zaručená zábava, milá, příjemná. A ta hudba! ... jako celek stoprocentní pohlazení na duši. Tohle já mám moc ráda. Tuhle francouzskou pohodovou klasiku s mými oblíbenými herci.(13.4.2014)

Skvělá komedie skvěle sehrané dvojice Pierre Richard a Gérard Depardieu. Skvělý nápad je také velkým plusem filmu. Když si k tomu připočtete skvělé herecké výkony, režii, krásnou hudbu Vladimira Cosmy a bezvadný konec s lávkou, dostanete oddechovou zábavnou komedii, kterou v mém hodnocení od pěti hvězdiček dělí jen pár ne moc povedených scén.(12.8.2005)

• NinadeL

Neotesaná variace na téma Pierre Richard / Gérard Depardieu.(12.3.2009)

Noo joo, Pierre Richard a Gérard Depardieu pospolu, jak to asi mohlo dopadnout, že:-) Typická bláznivina, i když ne až tak bláznivá, ale rozhodně jedna z těch bláznivějších, se mi zde jevila velice zábavně. Shoda obrovských náhod, podivuhodností a nešikovností postavy F.Perrina, nenechala můj úsměv v odpočinku a řádně s ním zacvičila. A vše naštěstí v rozumné míře:-) Ach ta stará francouzská komedie, to je zlatý důl...(28.4.2011)

Rozhodně nejlepší film s Pierrem Richardem. I když s popíjejícím až chlastajícím Depardieum nejspíš nebyla vůbec snadná spolupráce, ti dva se k sobě perfektně hodili a Francis Veber dokázal jejich talenty s nápaditostí jemu vlastní skvěle využít. V Kopytu je spousta scén, při nichž úplně pokaždé zakřičím smíchy. Ta s gorilou (která až podezřele velkému množství lidí naopak vtipná nepřipadá) je jen jednou z nich.(3.12.2009)

Komedie o smůle aneb vše zlé je nakonec k něčemu dobré. Bohužel tato komedie se v mém hodnocení nemůže rovnat dvojici Otec a otec - Uprchlíci, které stojí o něco výše než tento kousek.(22.12.2008)

"Žil som dosť fádne, než som vás spoznal..." Richard a Depardieu ako skvelá dvojka, ktorá si to o pár rokov neskôr zopakovala v trochu lepšom prevedení - v komédii Utečenci. Zabodovali aj tu a dá sa povedať, že im to tu ide len o málo horšie ako v Utečencoch. Richarda som videl prvý krát v roli drsňáka , ale smoliarom ostáva naďalej. Dvojica súkromných detektívov slušne pobaví a ako komédia celkom ujde. Po filme som začal rozmýšľať o zmene povolania. "Práca detektíva je ťažká, ale pestrá..." 70%.(1.11.2015)

No to je prostě on.....:-))) Hvězdná komedie o smolaři a jedna z nejlepších Richardových..(17.7.2007)

Notorický smolař v podání Pierra Richarda ve mě vyvolává záchvaty smíchu. Gerard Depardieu ho skvěle doplňuje v roli drsného hromotluka. Velice vtipná komedie, která je o pět tříd výš,než její americký remake, který zavání trapností!(11.2.2006)

Marie Bensová letadlem určitě přiletěla, ale pak se doslova vypařila. Všichni profesionální čmuchalové pak s přehledem ztratili její stopu už na letišti. Marie je totiž nenápadná dívka, která nedokáže překročit žádnou z překážek, které ji zlomyslný osud staví do cesty. Obyčejný člověka tyto překážky obvykle lehce zdolá, aniž by si jich všiml a proto musí být na její stopu nasazen někdo, kdo si při výběru z hromady židlí neomylně sedne na tu poškozenou - Francois Perrin. Perrin je od začátku pátrání neomylně fackován osudem po stopě zmizelé dívky a má velké štěstí, že po jeho boku stojí ostřílený detektiv Campana, který sice nechápe, jakým způsobem se pomatený Perrin zavěsil na vychladlou stopu, ale alespoň ho při jeho šílených exhibicích neustále vytahuje z maléru.(12.12.2009)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +Depardieu a Richard jsou úžasní, zábavné, chytré, vůbec ne trapné -gagy nejsou tak úderné, že by jste se smíchy váleli po podlaze/// Takovéto filmy se už dens netočí. Měl jsem chuť na nějakou starší klasiku, ale to, že mě bude tak bavit jsem opravdu nečekal. Výborné situace, perfektní dialogy, herecky naprosto skvostně zahrané. Mám chuť se na to hned podívat znovu, nebo dát si další jejich společný film. Jestli se chcete dobře bavit, sáhněte po tomhle filmu./// Celkem 82%/// Mimochodem tohle je můj 1500tý kometář .-)(7.4.2010)

Spojení nešikovného úředníka nosícího smůlu a ostříleného drsného detektiva v jeden pátrací tým, je kombinace, která si přímo říká o humorné situace. Sestava Pierre Richard – Depardieu, je sázkou najisto, navíc pod režijní taktovkou Francise Vebera, klasika francouzské komedie. Film přesto nedostál mému očekáváním. Například OTEC A OTEC, je jistě lepším filmem. Nejlepší hláška: „Mám tanec v krvi.“ 67%(27.3.2012)

Moc pekna hudba od Vladimira Cosmy. A vubec dokonala komedie.(22.2.2007)

To Francisi Veberovi vděčíme za to, že spolu svedl dohromady prima dvojku Pierre Richard & Gérard Depardieu. Jejich společných služeb pak využil ještě dvakrát a pokaždé velmi úspěšně. Tahle komedie je na rozjezd. Největší smolař na světě má pomoci vypátrat serioznímu soukromému detektivovi unesenou dceru bohatého průmyslníka, která trpí rovněž syndromem notorického smolaře. A když beze stopy zmizela kdesi v Mexiku, je Francois Perrin jediným vodítkem k zachycení její stopy. Námět originální, až téměř absurdní. Richard skvělý potrhlík a Depardieu skvělý drsňák. Oba herecky válí, film umí pracovat s gagy, ačkoliv jsou vesměs na jedno brdo a spadají svým opakováním kolem Richardova smolařství do omletého stereotypu i příležitostné naivity, ale výsledek je sympatický. U dalších společných filmů s nimi jsem se bavil více, protože mně přišly propracovanější v návaznosti akce na humor a naopak. Na rozjezd je to dobré, ale konec dost odflákli. 60%(19.12.2011)

• WANDRWALL

Myslel jsem, bláhově, že tyhle komedie s P.R., jsou pro mě utajenými perlami. Ale kdepak. ÚroveŇ je mnohem nižší, než u jeho hlavní sady filmů, pro kterého ho mám rád.(7.8.2010)

• nascendi

Nemám problém dať Kopytu iba dve hviezdičky, aj keď ostanú osamotené medzi ostatnými hodnoteniami. Na humore Pierra Richarda som sa dobre zasmial iba keď som videl prvý film s ním. Potom to už bolo iba opakovanie, ktoré vyvolalo u mňa nanajvýš pousmiatie. Kopyto nebolo výnimkou. Ústredná dvojica mi pripomenula iné dvojice vo verziách filmu Drž hubu!, novinkou bola iba prenosnosť schopnosti prinášať smolu. Pokojne by som sa bez tohto filmu zaobišiel.(20.4.2014)

Nejpovedenější film s dvojicí Richard a Depardieu, který je opět založen na zdůraznění protikladných postav, ale tentokrát je vybaven notnou dávkou přímočarého humoru.(26.5.2012)

Jeden z mála filmů kde mi přišel Gerard Depardieu i sympatický... - 21. 6. 2011 - 50%(24.6.2011)

Několik scén naprosto božích (třeba jak se propadá Pierre do písku nebo ta v baru a mnoho dalších). Celkově tomu ale chybí tempo. Rána deštníkem byla o dost svižnější a kadence humoru byla skoro smrtelná. Tady je to pozvolnější, a humor občas vázne (co ta gorila nebo to opuchnutí po bodnutí???), ale pořád je to natolik skvělá komedie, abych ji doporučil všem a ohodnotil 80 procenty. PS: Skvělá hudba(27.5.2015)

IMHO nejlepší film s Richardem. Ale kde by byl potrhlý Richard bez Depardieua, který mě celý film rozesmíval až k slzám jenom tím, jak na Richarda koukal. V životě bych neřekl, jak může být vtipný jenom samotný pohled beze slov.(13.8.2005)

Klasická francouzská crazy komedie, kterou táhne hlavně Pierre Richard jako osudem prokletý smolař. A protože pro Richarda mám slabost, jiná volba než 5X nepřichází do úvahy.(16.7.2007)

Asi nejlepší film s Pierrem Richardem, kterého tu výborně doplňuje Depardieu. Pokud nejste přátelé nucených groteskních gagů, pak 1) s tímhle filmem můžete mít problémy 2) budete se víc smát Gérardovi, který tu ze všeho nejvíc hraje pohledem. Jenomže ona nucenost (která je často ve filmech na obtíž a dokáže zabít každý vtip) je tu skvěle obhájena úvodním motivem, Perrin je totiž rodilý smolař! Výborný námět, atraktivní prostředí, skvělé herectví, pasující hudba a hodně povedený dabing (ČT, 1995: Petr Oliva, Pavel Soukup, vynikající Lubomír Lipský).(26.5.2012)

Viděl sem už mnoho lepších rišárdovek, ale Kopyto se taky nemá za co stydět a navíc jej ozvláštnuje skvělý Depardieu.(3.12.2009)

Trošku pomalejší rozjezd dua Richard-Depardieu, ale pořád prvotřídní zábava. Oba mistři si totiž zkrátka umí vyhodit z kopýtka.(7.10.2009)

Nápad je určite vynikajúci, casting je geniálny, len scenár je skôr priemerný. Nejedná sa až o tak bláznivú komédiu, ako sa môže na prvý pohľad zdať a nakoniec je to aj v tomto pohodovom tempe lepšie. Ku slovu sa dostáva aj niečo ako dráma a čo sa týka násilia, nezostaneme iba pri bitkách. Pointou je fakt, že k cieľu sa pár dostáva náhodami, spôsobovanými Richardovou nemotornosťou. Hviezda navyše za nostalgické spomienky z dávnej minulosti, keď som film videl s rodičmi. Asi to bolo ešte za komoušov.(5.10.2015)

Celou dobu jsem se musel smát tomu, s jaký klidem Perrin snáší všechny ty naschvály, které mu osud přihrává rovnou do ksichtu. Jako by se nic nedělo, nehody se přeci stávají...(21.3.2009)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 27.2.2016, réžia českého znenia (ČT 1995) = MARIE FRONKOVÁ - Prvé spojenie dua Richard - Depardieu ešte mierne drhlo a režisér Veber ho do dokonalosti vyladil až v dvoch neskorších snímkach, známych aj z našich kín. (29.2.2016)(29.2.2016)

Člověk by ani neřekl, jak to může Depardieuovi a Richardovi společně tak skvěle fungovat. Ti dva jsou od sebe po všech stránkách natolik vzdáleni, že se někde v té dáli schází a přesně do sebe zapadají. Nejvíc mě na filmu pobavil fakt, že v něm vystupuje postava, která je ještě smolařštější, než takřka všechny podobné Richardovy role dohromady. A právě podobný smolař Richard ji má nalézt. Dvojitou návštěvu kasina jsem ztrávil s málem roztrženou hubou, stejně tak vězeňské prohození charakterů nebo tekutý písek.....(12.6.2011)

Tak tentokrát mi Pierre sedl.. Dobrá dvojce, vtipy tak akorát.(23.11.2012)

Co to zase děláte? Propadám se ... A proč? To vážně nevím :D ... co víc dodat ;) Přišel čas je nahlásit.(10.5.2012)

• Tommassi3

"Dělám si smrťáka a místo kafe rána proudem !! Pecka !!" ;)(5.10.2015)

Někdy víc úsměvný než bláznivý film.(30.10.2007)

Na jednu stranu potrhlé a bláznivé (čti - ukrutně vtipné) a na druhou stranu ohromně milé. Pro mě velké překvapení - a samozřejmě nádherná titulní skladba Vladimira Cosmy dává závěrečné scéně skoro až dojemný rozměr.(2.11.2011)

A to jsem měla štěstí !!! Po "Cestě do lesa" do byla úplná lázeň, bytˇ stará 33 filmových let. Bavila jsem se tak, jak už dlouho ne, byť jsem v těch 70/80 letech nijak pro Pierra Richarda nehorovala. Ale po té příšerné nudě to byla sranda do nebe volající. V době slávy herce Richarda u nás, jsem ho moc nemusela, protože byly na výběr daleko kvalitnější filmy (i když velice zřídka). Pokud jste to neviděli, vřele doporučuji, přejde vás okamžitě "blbá nálada".(14.4.2014)

Velmi příjemná a svěží francouzská komedie, při které si člověk skvěle odpočine. Depardieu a Richard vytvořili perfektní dvojici. Charaktery postav hercům přesně sedly. Velice dobře promyšlené. Nešlo vůbec o nic přehnaně šíleného a to mi absolutně vyhovovalo.(26.5.2012)

Pierre Richard a Gerald Depardieu v hlavních rolích v detektivní komedii? Upřímně, vůbec mi ty dva nešly do sebe i když oba (především Richarda) mám rád. Ale je to něco úplně podobného jako u Bourvila a Louise de Funese, jsou oba úplně jiní herci a tak jim to skvěle klape. A já našel svůj další filmový kult který budu milovat, protože Kopyto je unikatní film a ani na chvíli jsem jim Campanovi a Perrinovi nepřestal držet palce. K tomu kouzelná letní hudba Cosmy, a já si toto dobrodružství zamiloval.(21.7.2015)

Pohodová komedie s originálním a vtipným námětem. Pierre Richarde ze sebe tentokrát nedělá blbečka, ale má prostě jen smůlu :) Ač ho nemám příliš v oblibě tímhle filmem si mě získal. Drsnák v podání Depardiera taky super, zvlášt scéna s opakovanou návštěvou nočního klubu...(14.8.2005)

Výborný film se skvělým P.Richardem v hlavní rolí , který si opravdu tuto roli musel užít.U filmu jsem se velice dobře bavila.Nejlepší scéna byla s vosou v letadle.(8.4.2007)

Moje nejoblíbenější komedie s touhle dvojkou.(2.1.2010)

Richard stále srší skvělým vtipem a Depardieu mu skvěle sekunduje!! Jen zatracená škoda místy hodně trapných momentů a toho nepatřičného konce!!(5.12.2009)

Originál je každopádně lepší nežli americká kopie "Samé štěstí" z roku 1991, přesto nemá tu správnou šťávu, aby si zasloužil nějaké výrazně kladné hodnocení.(3.12.2009)

Ale jo, povedena a vtipna dvojice. Mohlo to byt akcnejsi, ale humorne to je.(28.9.2018)

Filmy s Pierrem Richardem já moc rád. Jsou to dobré komedie. Na uvolnění a pobavení nejlepší volba, a tak jsem po tomhle sáhnul. Ještě ke všemu když v hlavní roli s Pierrem hraje Gérard Depardieu. Gérard coby tvrdý vyšetřovatel a Pierre jako úředník, kterého smůla nikdy neopouští. Dobrá dvojka, dobrý film.(9.3.2009)

Skvělá komedie s exceletními herci: Richard,Depardieur. Ovšem musím sem také podotknout některé výborné scény: nafukující se Perrin a řvaví pacien.(17.8.2005)

Komedie, ubírající se spíše cestou drobných nápadů než třeskutých gagů a těžící z nejlepších hereckých let ústřední dvojice.(13.4.2014)

Moje oblíbená komedie z dětství. Viděno po x-té a opět jsem se smála (pohyblivé písky, vosa, gorila...). Skvělý Richard a Depardieu... "Žil jsem dost fádně než jsem Vás potkal, Perrine."(26.5.2016)

Kopyto je bezesporu vrcholem spolupráce Richard a Depardieu. Založit scénář na tom, že totální ztroskotanec svou neschopností může jako jediný najít ztracenou dceru generálního ředitele, je prostě geniální- a především hodný krále situačních komedií- Francise Vebera. Jen zoufalec Francois Perrin dokáže vyprodukovat řetězec náhod, který se shoduje s řetězcem náhod, které potkaly hledanou dceru. Depardieu, který této teorii primárně nevěří, již po prvních nehodách začíná chápat situaci, chrání Perrina, který se neustále zraňuje a otlouká. Na konci už se začíná i Perrina bát.....100%(5.11.2011)

Jedním slovem...skvělé. Richard a Depardieu se výborně doplňují.(6.6.2007)

Druhy rezisersky pocin Francisa Vebera nie je az taky kult, ako sa tu mnohi tvaria. Pierre Richard /Jsem nesmely, ale lecim se, Roztrzity, Rana destnikem/ je sice vyborny komik narodeny pre komedialne roly, ale do detektivneho zanru sa nehodi a Gerard Depardieu /1492 - Dobyti raje, Kondomedie/ sa tuna vyslovene nehodi a komedialny talent nema. Ako v lahkom nadpriemere sa film udrzi, to jo, ale nejaky extra kult a skvela komedia? Neviem, neviem : 70 %(6.10.2015)

• Natabar

Tak se mi nějak při pohledu na zde se vyskytující komentáře zdá, že jsem asi koukal na úplně jiný film. Je pravda, že při zmínce jména Pierre Richard do extází neupadám, ale také se ani neopupím. Čili - řekl jsem si (poté, co mi bylo Kopyto doporučeno) - zkouknu a třeba to bude zábava. Popravdě - moc nebyla. Pousmál jsem se jen párkrát; de facto nejlepší vtípek je až na konci. Což je na komedii (natožpak francouzskou) zpropadeně málo. BTW - někdo by mohl Francisi Veberovi říct, že existuje i něco jako filmová hudba, a prý to většinou filmům pomáhá. V tomto snímku se jí nepochopitelně šetřilo - nutno říci - jen ke škodě. Některá (vtipná) místa by s vhodným podmazem bodovala o hvězdičku výš.(21.10.2008)

situační humor tohle fakt ne,Blondýn má aspoň nadsázku a sebeironii...(3.12.2009)

Tak tenhle film mě vždy velmi dobře pobaví a krásně naladí. Dvojice Francois Perrin (skvělý smolař Pierre Richard) a detektiv Campana (krásně drsný Gérard Depardiue) pátrají po zmizelé dceři Alexandra Benseho (Michel Robin) Marii (Corynne Charbit). A začíná velkolepá pouť Mexikem, kde je po stopě žene Perrinova smůla a Campanova dedukce a drsnost. Dostáváme se i do situace, kdy má Campano z Perrina strach, neboť smůla se na něj občas přenáší a jak podotkl, jeho život byl do té doby tak fádní. I když říkat tomu smůla je velmi ošidné, neboť nakonec díky němu dosáhnou svého cíle a při krátkém pobytu ve vězení to nebyl Perrin, kdo dostával zabrat. Navíc Perrin je vším tak zocelen, že mu vše přijde naprosto normální. Je to krásně hravá příjemná zábava.(19.8.2010)

Výborný fim. Nejde o žádnou prvoplánovou řehtačku, situační humor je na úrovni a herci naprosto skvělí. Já se bavil jako málokdy. 84% hvězdiček(26.5.2012)

Francis Veber ve své nejlepší formě a spojení mých dvou oblíbených komiků Pierra Richarda a Gérarda Depardieu zkrátka nemohlo dopadnout špatně. Chytrá komedie plná nešťastných příhod jednoho smolaře a jeho bodyguarda na cestě po Jižní Americe zkrátka nemohla být lépe obsazena, což dokazuje i americký remake, který není sice není špatný, ale postrádá kouzlo této nevšední komedie, která vykouzlí úsměv na rtu a celkovou pohodu, tak jako to umí pouze francouzské komedie. Moje hodnocení 75%.(8.12.2016)

Můj nejmilejší a nejoblíbenější film z dílny vynikajícího Francise Vebera.(13.10.2017)

Kopyto je komedie založená na dvou protikladech- racionálně logické chladnosti a smolařské a nešťastnické, leč bezstarostné, letoře. Když se k tomu přičtou jména jako Pierre Richard a Gérard Depardieu, a jejich opravdu brilantní výkony, tak to již slibuje řádnou podívanou. To vše se však ještě násobí velmi kvalitním scénářem, jež dává možnost rozproudit kolotoč zábavy nejrůznějších humorných a specifických situací, do kterých se dva hlavní hrdinové dostávají. Stejně tak i velmi dobře vybranou hudbou. Ve svém žánru se dle mého názoru jedná o špičku, a proto neokrádejte sami sebe, a rozhodně tento snímek shlédněte!:)(27.9.2008)

Líbí se mi to, že Perrin si jako smolař vůbec nepřipadá a naopak má tak vysoký ego, že to Campanovi prostě hlava nebere.(30.12.2008)

Veber je prostě jistota. Docela originální příběh, stavící humor jak na protikladech hlavních představitelů, tak vyobrazení všech těch neštastných náhod. Obojí šlape na jedničku, herci samozřejmě do svých rolí jako ulití. 4 a půl.(11.12.2009)

Chutné francouzské soustíčko. 73%.(11.12.2011)

Jeste stale dobry Richard a hubeny Depardieu ve slusne komedii, ktera se castecne odehrava v pralese. Pobavila scenka s opici. :)(29.11.2015)

Podle mě žádná sláva, film má pomalý tempo který ubíjí i docela vtipný pasáže a Pierre Richard je mi v tomhle filmu hodně nesympatickej.(13.11.2008)

Zabavna komedialni klasika plna francouzskych hvezd. Skvely soundtrack.(3.11.2014)

Smola prináša šťastie, také by mohlo byť heslo filmu. Druhým heslom je, že nič nemusí v scenári dávať zmysel, ale hlavná dvojica si s tým poradila perfektne a tak to vytiahli na slabší priemer. Náhodou sa dá dostať z Mexika do brazílskeho pralesa a párkrát som sa aj dobre zasmial, tak si to tie tri hviezdy zaslúži.(6.10.2015)

Příjemná komedie mistra Vebera s nesourodou dvojicí Richard - Depardieu. Richard je chudák mega smolař, který si to ani neuvědomuje a detektiv Depardieu je z něj na prášky. Je to vtipné, zábavné a oba protagonisti si úlohy rozdělili pěkně na půl, nikdo se nesnaží toho druhého vytlačit.(10.10.2015)

Možná vůbec nejlepší z celé trilogie dvojky Gérard - Pierre. Další z důkazů, že jen Francie dokáže točit komedie, kde se snoubí bláznivý humor s roztomilostí příběhu. Prostě máte chuť nejen se smát, ale je Vám po hrdinech nostalgické smutno, ihned jak začnou titulky. To nikdo jiný neumí. Však se podívejte na remaky zpoza oceánu, v nichž veškeré kouzlo vyprchává. Kdybych měl určit, která filmografie mi dala nejvíce lásky skrze slzy smíchu, jednoznačně ta francouzská, a toto je jeden z jejích nejmilejších dárků. 90%(9.5.2017)

[7/1O] Zkuste také třeba: Otec a otec(8/10).(3.4.2007)

Veberovka pro relax viděna už čtyřikrát a nekončíme... Před spánkem se totiž pokochat roztomilým Richardem je k nezaplacení. Nebo možná není, ale v tomto případě by se ze mě stal židouš :)(5.6.2013)

• Stružák

Kopyto je možná tak trochu můj příběh, ale jinak u mě moc nefungovalo. Scény jsou na jedno brdo a vtipu taky moc nepobraly. Možná je film jenom už tak nějak přežitej, v osmdesátkách mohly tyhle vtipy možná krásně fungovat.(3.11.2017)

Úsměvná komedie při které se skoro v každém okamžiku válíte smíchy nad Richardovou neschpností. Richard a Depardieu jsou právem považováni za jednu z nejlepších hereckých dvojek v dějinách francouzského filmu. Oba herci, Richard ve své nemotornosti a Depardieu ve svém stylu vyjadřování, ze sebe vlastně tímhle filmem udělali dva vyníkající komiky.(29.2.2008)

Další vynikající komedie s drsňákem a smolařem. Holt tahle herecká dvojka (vlastně trojka, pokud počítám režiséra), fungovala vždycky.(19.12.2011)

Scéna v klubu je geniální. Jakmile začal Depardieu rozdávat hlavičky, dusil jsem se smíchy. Velká škoda že toho spolu s Richardem nenatočili víc.(6.6.2013)

"Když se kácí les, lítají třísky."(6.10.2015)

Na sobotní odpoledne se to hodí. Několik takřka geniálních nápadů, jen bohužel ke konci film zpomalil a nebylo to ono. A vtip s opicí byl úplně mimo. Ale Pierre i Gérard hrají skvěle a na ty drobné nedostatky dají plně zapomenout.(18.1.2014)

Tak zatím nejlepší komedie s Richardem, kterou jsem viděl. Mám rád ten dobrodružný příběh, který je vtipný v každé scéně. Také je tu skvělá příležitost vidět Gérarda Deparieu v jeho mladších letech. Musím taky říct, že role vyštřovatele a drsňáka mu sedí velmi dobře. Např. ta scéna v tom baru poprvé a podruhé byla úplně boží. :) Kopyto předčilo moje očekávání.(16.7.2013)

..scéna s gorilou mě málem zabila :D(19.12.2011)

Těžko dnes najít komedii, u které bych se takto od srdce zasmál, jako u tohodle a jemu podobných filmových pokladů z minulých let.(27.1.2013)

Skvelá komédia ktorá nikdy nezostárne...(27.5.2018)

Když hraje někde Pierre Richard, tak je jasné, kam se bude dílko ubírat. Tahle komedie je navíc založena na protikladu obou hlavních představitelů.(7.2.2003)

• Hapretor

Gorila byla vyloženě trapárna. Jak je tento film spíše trapný, tak pak Uprchlíci jsou vtipní. Toto bych znova vidět nechtěl.(20.3.2012)

Film z doby, kdy jedna scéna za druhou následovaly přímočarou linii, z doby, kdy komedie byly tvořeny vtipnými scénami a jednoduchou zápletkou a kdy se člověk mohl smát jednotlivým situacím, osobnostem daných postav a tím sám sobě...(29.5.2012)

Gérard Depardieu a Pierre Richard poprvé.(18.10.2016)

Další ze skvělých komedií s roztržitým Pierrem Richardem, kterému sekunduje mladičký Gerard Depardieu. Kopyto sice nedosahuje kvality třeba Velkého blondýna nebo Hračky, přesto je to lepší průměr toho co P.R. natočil...navíc má výborný soundtrack - od Vladimira Cosmy tuším.(20.3.2007)

Pro me jedna z nejlepsich komedii s P.Richardem. Ta dvojce spolu s Depardieuem fungovala! Scena se solnickou v letistnim bufetu, Richardova roztrzitost, facka pri rozhaneni koure...tohle komedialni mistrovstvi me privedlo k slzam smichu! Gerard tady cely film skvele sekunduje. Ano, zase ta stara, dobra francouzska komedie! Rikam to porad :)(3.12.2009)

Francouzká klasika stejně dobrá jako ta naše česká, Pierre Richard jeden z mých oblíbených hereckých komiků mi tu připomíná našeho Luďka Sobotu s tím rozdílem, že měl u sebe stejně zkušeného bouřliváka někdy taky komika Gérarda Depardieu, který byl pro film velký přínos.(4.12.2009)

Skvělá komedie, která nemá chybu.(24.3.2011)

Veberova druhá nejlepší komedie, kde proti sobě postavil dva nesourodé charaktery v podání Richarda a Depardieu (popravdě asi jeho třetí vůbec nejlepší komedie hned po Hračce a Uprchlících). Richard je tady opravdu nemehlo a kopyto jak se patří a Depardieu z něho právem nemůže.(17.5.2011)

Minimálně do poloviny naprostý komediální masakr. Ke konci to již trochu zpomaluje, ale pořád jsou zde nezapomenutlné scény (vězení, apod.). Nejvíc mne ale dostala scéna na letišti, jak si Richard propíchl brčkem málem nos anebo, jak dal Depardiemu pohlavek, když rozptyloval dým z cigarety. Prostě paráda.(1.8.2011)

Herci parádní to ano, ale vtipných situacích zde bylo pomálu, když neberu narážení do různých objektů.(11.11.2011)

Další komedie, kde se spolu setkají Pierre Richard a Gérard Depardieu. Průměrná, lehká komedie - nic víc, nic míň.(1.1.2012)

Klasická Richardova parketa. Některé gagy jsou podařené, jiné méně. Ve většině jeho ostatních filmů jsem se ale bavil mnohem víc a ani charismatický Depardieu neposouvá hranici kvality o stupínek výš.(26.5.2012)

"Žil jsem dost fádně než jsem vás potkal, Perrine." Nejlepší Richardova komedie... 4,5*(16.11.2008)

Není to úplně na 100%, ale pěkné 4.5 hvězdičky jistě. Francis Veber mě opět nezklamal. Nudná pasáž, a kde to vázlo bylo vždy v tom klubu. Ale jinak příjemná komedie, několikrát jsem se smál opravdu nahlas...(13.4.2014)

Absolutně nejlepší Richard, navíc doplněný o ranaře Depardieu. Jedna hláška střídá druhou a bránice si neoddechne ani na chvilku. Naprostá esence Richardovských smolařů a potrhloušů zasazená do akčního děje hledání jeho ženského protějšku. Nejlepší scény: letiště s vozíkem, rozhovor v letadle, návrat do baru, vězení, včela... Prostě všechno. Plná palba...(8.11.2015)

• Extrakritik

50%(4.9.2018)

Mimořádně zábavná podívaná. Přiznejme si, že (alespoň ve filmech) cizí neštěstí potěší.(11.8.2005)

Nemecky nazov: Der Hornochse und sein Zugpferd(16.9.2007)

* Pierre Richard (Perrin, ktorý nemal v živote vždy šťastie) * Gerard Depardieu (Campana, ktorý dáva prednosť logickým záverom) * smola, smola & smola *(16.3.2010)

Vydařená komedie s herci Richard a Depardiue, která se mě líbila.(29.6.2012)

Pierre Richard bol pre takéto úlohy ako stvorený. A dvojica s Depardieu bol výborný ťah. Milá komédia, plná trapasov a humorných okamžikov.(6.12.2014)

Komediální protikladná dvojice nemá chybu. Chce se to pak podívat na Drž hubu, kde se role mění. Ale už bez Piera.(6.9.2008)

Celo úsměvný film, který několikráte pořádně provětral moji bránici.(23.9.2009)

Film postavený na jen na smůle hlavního hrdiny a jeho patáliích by byl pravděpodobně pěkný propadák, ne ovšem je - li představitelem hlavního hrdiny Pierre Richard. Celkem svižná komedie byla už ke konci taky trochu utahaná, ale stále poskytuje příjemnou zábavu. Při závěreční scéně jsem se otřepal hrůzou: Proboha jestli se dají hohromady budou trávit svůj život neustále v obvazech....(13.12.2009)

Oba herci podali dobrý výkon. Originální je i ústřední myšlenka filmu tzn. že jeden smolař přitahuje druhého. Ale scénář bohužel pokulhává. Velkou část filmu tak vyplňuje situační humor kde Richard do nečeho naráží nebo někam padá. A to je škoda. ---== 68% ==--- (26.5.2012)

"V tomhle kraji nejsou tekuté písky hlášeny." a postupně propadající se Pierre Richard "Tak přišel čas je nahlásit.".....:) Takhle to dopadne, když si notorický smolař Pierre Richard vyrazí na výšlap. do přírody...:) ....Tahle super oddychová komedie patří k těm nejlepším kouskům od Pierra, kterého podporuje typově přesný drsňák Gerard Depardieu - a štíhlý!!! Krásný skoro až romantický konec podtrhuje zážitek z tohoto příjemného výletu do Mexika. Výborné výkony pánů Olivy a Soukupa v dabingu.(14.4.2014)

80%(14.4.2014)

Bravurně natočený snímeček s již menší obvyklou dávkou smolařství hlavního protagonisty. Film slouží čistě k pobavení, není třeba v něm hledat jakékoliv složitosti. Prostě si sedněte a bavte se. Mohu jen doporučit. 8856/8947///*** a půl(2.5.2014)

Tuhle komedii prostě miluju. Nádherně potrhlej Pierre a takovej smolař, že to snad ani není možný! Možná je to blbina, ale vždycky se u ní směju:-).(9.8.2009)

Na tomto filmu mi vadí průhledný situační humor. Myslela jsem si, že se zasměju, ale bohužel jsem celou dobu marně čekala a na konci zbylo pouhé konstatování: "To byla ale blbost!" Proč jsem vydržela až do konce? Zvědavost, co bude dál a pak taky pěkné obrazy dvou bloudících lidí mexickou krajinou. A také příjemný výkon Gérarda Depardieua. Bohužel panu Pierre Richardovi ne a ne přijít na chuť.(3.12.2009)

Osvědčená taktika moula a ranař zafungovala. dvojce mých oblíbenců Richard a Depardieu to sehrála ve veselém kvapíkovém tempu.(23.7.2012)

Mmm mega výtlem jsem z toho měl,velmi vtipný scény,výkon pierra richarda naprosto mistrovskej, supr komedie(5.10.2015)

• a0001

Pozrieť tento film po zhruba 20rokoch a zistiť, že sa vkus a náročnosť úplne menia. Ten film je neskutočne trápny a nudný a debilný. Pritom nápad, scenár výborné..(27.2.2016)

Tak tohle bylo bezva tihle dva se měli potkat už dříve!!(28.8.2017)

• Káčule

Tenhle film hodnotit nebudu,protože Richarda vysloveně nesnáším(10.4.2007)

Ve své době zcela průměrná francouzská komedie. Dnes, v době digitálního filmového braku, excelentní podívaná postavená na hereckém koncertu hlavních hrdinů, doprovázená skvostnými tóny ústřední melodie. Pierre Richard je jako smolař prostě nenahraditelný, což potvrzuje tragická úroveň pozdějších amerických remaků. Původně jsem dal 4*, ale nedávno jsem film viděl v kině a nemohu jinak, než za plných 5*(21.2.2008)

• catr

Víc k pláči než k smíchu.(3.12.2009)

Jedna z mých nej.komedii.Vše neskutečně dobře zapadá,gagy vás i poněkolikátém zhlédnutí rozesmějí. Nevím proč právě proto nedat 5 hvězd.Někde jsem se tady dočetl o americkém remaku.Za oceánem se fakt už musely zbláznit,vždyt líp to udělat nejde.(3.12.2009)

Viděl jsem podruhé 26.1.11 a musím dát 5*. Smál jsem se téměř neustále od začátku až do konce. Herecké výkony obou hlavních hrdinů, stejně jako režie vynikající. Příjemná hudba Vladimira Cosmy. 90%.(27.1.2011)

Toto je prosím absolutní vytahovák ze špatné nálady a jiných chmur, výše už stojí pouze Blbec k večeři, též od Francise. Toho si chladím u ledu a pouštím při velkých problémech. Jana vždycky čeká na scénu s bodnutím od včely, tady se Pierre Richard dotknul hvězd. Já osobně se vyžívám při sérii gagů v mexickém hotelu."Šla by úplně s každým, jenom s vámi ne"(15.7.2011)

Naprosto nenahraditelná legendární dvojice potrhlého a bezprostředního smolaře Perrina a seriózního detektiva Campana. Devadesát jedna minut opravdového pobavení, po kterých mi nezbývá než popadnout dech a utřít si slzy smíchu.(19.1.2012)

Takový klasická komedie s Pierrem té doby. Nic převratného, občas se člověk zasměje, ale jinak nic, co by extra zaujalo. Slabší 3*.(11.6.2012)

Další z francouzských komedií, které si pouštím už posté, ani se nehnu a užívám si. Fungující herecká dvojice blbečka s borcem, super sled gagů (přesolené jídlo), vynikající hudba Vladimíra Cosmy (mého oblíbeného), nemám co dodat, Francouzi holt to s mojí bránicí umí.. Co to děláte? -Já se propadám!- Ale tady nejsou žádné pohyblivé písky hlášeny!(25.3.2014)

Tohle spojení Depardieu-Richard šlape jako stroj a divák se příjemně baví. Jistě by se našlo pár věcí, které mohly být více dotažené, ale i tak se k tomu snímku člověk rád po čase vrátí...(17.6.2014)

Moje nejoblíbenější francouzská komedie. Skvělé výkony, skvělý námět i režie, vše podbarevené dokonalou hudbou. Téma se musí dotkout každého, i toho, kdo náhodu neuznává.(23.9.2015)

Super film. Hlavní roli skvěle zahrál Toňa Klabalůj!!(5.10.2015)

Richard a Depardieu, ani jednoho nemám rád, ale tenhle film je výjimka.(14.10.2017)

Dva velikání francouzského filmu se sešli ve výborné komedii. Dávám pět hvězd,Více komentáře netřeba, protože tihle dva jsou zárukou dobré podívané vždycky. A Pierra si jinde než v těchto komediích neodvedu ani představit.(18.12.2018)

Chtěl jsem dát ***, ale za scénu, jak Perrina unáší gorila, musím přidat ještě jednu... :-)(4.12.2009)

naprostá a nesmrtelná bomba po tak dlouhé době jsem se pořád musel smát.(1.10.2010)

Dalsia vynikajuca komedia.(30.9.2011)

Co funguje víc: dedukční logyka a zdravý rozum nebo náhoda a smůla přeměněná ve štěstí?(11.2.2012)

Když se dvojice komiků a perfektních herců sejde v jednom filmu, nemůže to dopadnout špatně. Všechny Hollywoodský komedie nechávají daleko za sebou. A pokud jste opravdovými fanoušky této dvojice, tak vřele doporučuju Uprchlíky.(7.4.2012)

Pro mě je tohle nejzábavnější film s dvojkou Depardieu, Richard. Spousta úžasných a vtipných nápadů. Smůla je mrcha a krásným (i hudebně) závěrem. 92%.(31.8.2012)

Možná i trošku dobrodružný až detektivka. Ale jinak srandovní komedie. Pierre tam zase hrál skvělou postavu. Výborný ale na 100 procent to není.(25.10.2012)

Prvý, trošku slabší film z trilógie, dnes už klasických komédií, tria Richard - Depardieu - Veber, ktorý pre túto trojicu poslúžil skôr, ako úvodná "oťukávačka".(28.12.2013)

• Carney

Velice snadno předvídatelné.(22.4.2014)

Nie zlé, ale to tempo je príliš pomalé...(8.2.2015)

Normálně, když jedna postava postřelí druhou, je to docela trága. Když to ovšem předvedou Pierre Richard a Gérard Depardieu, můžete se potrhat smíchy.(5.5.2017)

Celkem vtipné a vždy se na to rád podívám, ale je chybou scénáristů, že dali do jihoamerického deštného pralesa kobru monoklovou a gorilu, protože ty žijí pouze v Africe.....(13.10.2017)

Příběh vlastně není žádný zázrak, ale je to fakt prdel :)(14.10.2017)

Francúzi sú v komédiách najlepší, to som vedel. ale po tomto? sú dokonalí. divadlo. skutočná komédia. v živote som nevidel lepšieho depardieho ako v tomto. to isté platí aj pre piéra. nečakal som, že ma to tak bude baviť, ale splakal som sa. dokonalý bonbónik na nedeľu.(11.11.2018)

Velmi příjemná komedie o smolaři, který hledá ztracenou smolařku.(17.11.2018)

Skvělá komedie se spoustou obyčejného nenáročného humoru. Tato dvojice opravdu sedí. Pierre Richard coby celoživotní smolař,který při každé situaci šlápne vedle,nebo se mu něco přihodí,podává zde mimořádný výkon. Navíc jeho vzhled se k těmto rolím náramně hodí. Depardieu jakožto pohledný chlap na úrovni,vystupující jako realista,který řeší problémy,vycházející z logiky,nemůže smolaře pochopit a bere ho velmi s nádsázkou. Film,který má příběh jako ze života. Psychologie je někdy hodně pravdivá,a někdy i ten smolař může nakonec dosáhnout víc,než ten který se považuje za lepšího...(14.9.2019)