Otec & otec

Otec a otec

The ComDads

Komedie / Krimi

Francie, 1983, 92 min

Druhá v řadě z trojice snímků ve spolupráci Veber, Richard, Depardieu. A je to další výtvor který nestárne a stále i po tolika letech dokáže pobavit. Oba představitelé tu ztvárnili to, co jim jde nejlépe. Depardieu tvrďáka, který nemá k ráně daleko, a Richard ztřeštěnce a smolaře. Oba jsou zneužiti ženou, která s oběma měla kdysi vztah, k nalezení jejich údajného společného syna. Když zjistí, že ten údajný syn je jedna a tatáž osoba, spojí své síly a pustí se do pátrání společně. Zápletka je originální, dobrodružná i zábavná. Povedená klasika, která si zaslouží své místo.(11.7.2014)

Celkem zajímavý nápad. Jak využít nevhodné situace ve vlastní prospěch a udělat z toho vlastně takový netypický nápad na film. Dostal mě celkem konec při kterém řekne kluk o kterého celou dobu jde, že oba jsou jeho otcové, ale hlavně ať si to neříkají navzájem - každý si vyslechne to co chtěl a konec...Perfektní herci Depardieu a Richard.(22.11.2012)

"Von mi dal hlavičku. Pánové, von mi dal hlavičku! Tak tys mi dal hlavičku. Uhhh. Dal mi ještě jednu, vidíte!" Scéna, která mě spolehlivě dostane vždycky a pak ještě ty hlody o bezva kytaře - kapela jako nová, když přijde Pignon poprvé mezi mládež do baru. Richard a Depardieu spolu sehráli pár filmů a vždycky to stálo za to. Otec a otec nejsou výjimkou a oba se sice drží svých archetypů potřeštěnce a drsňáka, ale perfektně to funguje. Ostatně jinak by to snad ani být nemohlo. K tomu skvělá hudba Vladimira Cosmy a poctivý dabing. Tohle nestárne...(12.6.2017)

Parádní francouzská komedie, která oplývá vynikajícím humorem v podobě nejrůznějších srandovních scének a hlášek. Kromě humoru mě zaujala taky špetka akce a pár krimi prvků, které zde nebyly taky na škodu. Film má originální zápletku a tím pádem i skvělý děj. Líbilo si mi dohadování mezi oběma potenciálního otci, kdo je vlastně tím pravým. Nejvíc se mi však líbila velmi originální pointa ke konci filmu.(11.6.2012)

Snít o tom, že můj otec je Pierre Richard a můj otec je Gérard Depardieu nemůže být bráno, po skončení tohoto mile komediálního příběhu, jako neúcta ke skutečným biologickým rodičům. Podlehnout toitž citlivě vystavěnému humoru Francise Vebera, upřimným očím Pierre Richarda a přirozenosti Gérarda Depardieuho za podpory další hudební geniality Vladímra Cosmy je přece tak snadné .(3.11.2007)

• - Vůz, kterým Jean Lucas (Gérard Depardieu) jezdil v průběhu filmu, byl BMW 528i z roku 1977. (xmy)

• - Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskom meste Nice. (dyfur)