poster

Otec & otec

 • český

  Otec a otec

 • francouzský

  Les compères

 • Francie

  The ComDads

  (Francie)
 • slovenský

  Otec a otec

 • anglický

  The ComDads

Komedie / Krimi

Francie, 1983, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ostravak30
  ***

  Já budu zde stručný, mám rád především P. R. a na neobvyklé spojení s G. D. jsem se docela těšil. Naproti klasickým Richardovým filmům postrádá tento opravdový humor. Něco málo se tam nachází, ale spojení tvrďáka a blba prostě nefunguje. Celý děj je chabý a vidím to spíše jako pokus dát dva vynikající francouzské herce 80. let dohromady. A ono to úplně nešlape. Ve filmu se navíc objevují první náznaky toho, jak Francie vypadala a že to nebyl úplně hezký pohled. Zkrátka šlo o lepší průměr, který zachraňoval především Pierre Richard.(2.12.2017)

 • P@\/EL
  *****

  Parádní francouzská komedie, která oplývá vynikajícím humorem v podobě nejrůznějších srandovních scének a hlášek. Kromě humoru mě zaujala taky špetka akce a pár krimi prvků, které zde nebyly taky na škodu. Film má originální zápletku a tím pádem i skvělý děj. Líbilo si mi dohadování mezi oběma potenciálního otci, kdo je vlastně tím pravým. Nejvíc se mi však líbila velmi originální pointa ke konci filmu.(11.6.2012)

 • eraserhead666
  *****

  Když se sejde dobrý komediální režisér (Veber), skvělý a oduševnělý komik a herec (Richard), talentovaný hudební skladatel (Cosma), nemůže z toho vzniknout špatný film, obzvláště, přidá-li se k nim Depardieu. Na první pohled to na humorem dštící komedii nevypadá, ale ty vtípky vždycky vykouknou zpoza rohu, než vám jejich pointa (nebo vůbec to, že šlo o vtip) dojde, už se na obrazovce děje úplně něco jiného a tak se mnohdy zasmějete při jiné situaci. Což považuji za skvělou věc. Duo Richard-Depardieu možná až překvapivě docela sedí. Hezký, milý, humorný film. Ne tak ztřeštěný, jak by se od filmu s Richardem dale čekat, ale i to je z jedné strany dobře. Všeho moc škodí.(28.3.2011)

 • Georgex
  *****

  Druhé společné dílo komediální dvojice Pierre Richard a Gérard Depardieu pod taktovkou Francise Vebera zaútočilo na moji bránici ještě o chlup více než předchozí snímek Kopyto. Opět jednoduchá zápletka dotažená k dokonalosti výběrem hlavních představitelů, kteří tento lehce kriminální příběh doslova táhnou, neskutečně to mezi nimi jiskří a hází jeden vtipný dialog za druhým. Moje hodnocení 80%.(8.12.2016)

 • heyda
  ****

  Hodně podobné filmu Uprchlíci, ale více jsem si užil právě Uprchlíky, kteří na mě více zapůsobili svoji lidskostí a navíc tam byla lepší hudba. Otec a otec je ale taky dobrý film, lehce komediální i lehce vážný, nicméně se skvělým koncem. Častým opakováním v televizi už se stal naprostou klasikou, ale víc jak na 75% to není. :)(31.5.2015)

 • - Vůz, kterým Jean Lucas (Gérard Depardieu) jezdil v průběhu filmu, byl BMW 528i z roku 1977. (xmy)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskom meste Nice. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace