Otec & otec

Otec a otec

The ComDads

Komedie / Krimi

Francie, 1983, 92 min

Jeden z nejklasičtějších a nejpovedenějších snímků s Pierrem Richardem a Gerardem Depardieuem v hlavních rolích. Závěrečná scéna kde "otcům" syn oznamuje kdo je ten "pravý" je pro mne vrcholem filmu. Ta dojetí obou jsou opravdu k popukání :D ... - Viděno 4x cca + 17. 12. 2009 + 24. 6. 2011 - 70%(26.6.2011)

P.Richard byl genius, G.Depardieu mu zde pouze zdatne sekunduje. Naprosta klasika franc. komedie.(7.9.2003)

Opravdu výborný francouzský snímek s depresívním Pierre Richardem a ještě štíhlým bojovným Gérardem Depardieu - napůl komedie, napůl poučný film ze života. Dva typově zcela odlišní staří mládenci jsou totiž přinuceni svou dávnou milenkou pátrat po svém údajném synovi nyní pubescentovi na útěku z domova. Režisér Veber dokázal vytěžit maximum z tragikomických situací. Ukázka je ze scény v baru - "hlavička": http://www.youtube.com/watch?v=vXvoUT_7J2k(3.4.2010)

Prostřední z trojice snímků Francise Vebera s Dépardieuem a Richardem (ještě Kopyto a Uprchlíci). Oba hrají skvěle a film je plný opravdu vtipných scén. Vtipnost je většinou založená na rozdílnosti charakterů obou postav, hlavní zdrojem smíchu je pak především jako vždy smolařský Richard.(15.7.2003)

Docela příjemná francouzská komedie.(5.8.2005)

• - Vůz, kterým Jean Lucas (Gérard Depardieu) jezdil v průběhu filmu, byl BMW 528i z roku 1977. (xmy)

• - Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskom meste Nice. (dyfur)