Otec & otec

Otec a otec

The ComDads

Komedie / Krimi

Francie, 1983, 92 min

Celkem zajímavý nápad. Jak využít nevhodné situace ve vlastní prospěch a udělat z toho vlastně takový netypický nápad na film. Dostal mě celkem konec při kterém řekne kluk o kterého celou dobu jde, že oba jsou jeho otcové, ale hlavně ať si to neříkají navzájem - každý si vyslechne to co chtěl a konec...Perfektní herci Depardieu a Richard.(22.11.2012)

Táto herecká konštalácia na mňa pôsobí doslova orgasticky.Podobne som si to užíval pri Gabinovi a Delonovi,hoci po umeleckej stránke sa to,samozrejme,nedá vôbec porovnávať.Depardieua milujem(ako herca,nie som gay)a Pierre Richard je pre mňa taký typický symbol novodobej francúzskej komédie s prvkami grotesky, na ktorú som dosť zaťažený.Bolo by naozaj dosť čudné,keby sa títo dvaja géniovia nestretli v spoločnom filme.Kĺudne ich mohlo byť viac.(11.1.2019)

Druhé společné dílo komediální dvojice Pierre Richard a Gérard Depardieu pod taktovkou Francise Vebera zaútočilo na moji bránici ještě o chlup více než předchozí snímek Kopyto. Opět jednoduchá zápletka dotažená k dokonalosti výběrem hlavních představitelů, kteří tento lehce kriminální příběh doslova táhnou, neskutečně to mezi nimi jiskří a hází jeden vtipný dialog za druhým. Moje hodnocení 80%.(8.12.2016)

Samo jméno režiséra Francise Vebera je zárukou kvalitního filmu. Zápletka je jednoduchá: mladý Tristan uteče z domova. Jeho otec je tak trochu nekňuba, a proto se iniciativy chopí matka, která po synových stopách vyšle své dva bývalé ctitele, jimž každému zvlášť namluví, že jde o jejich vlastního syna... A tak se rozehrává výtečná situační komedie s dvěma hvězdami francouzkého filmu v titulních rolích : Pierrem Richardem a Gérardem Depardieu.(1.12.2011)

Druhá v řadě z trojice snímků ve spolupráci Veber, Richard, Depardieu. A je to další výtvor který nestárne a stále i po tolika letech dokáže pobavit. Oba představitelé tu ztvárnili to, co jim jde nejlépe. Depardieu tvrďáka, který nemá k ráně daleko, a Richard ztřeštěnce a smolaře. Oba jsou zneužiti ženou, která s oběma měla kdysi vztah, k nalezení jejich údajného společného syna. Když zjistí, že ten údajný syn je jedna a tatáž osoba, spojí své síly a pustí se do pátrání společně. Zápletka je originální, dobrodružná i zábavná. Povedená klasika, která si zaslouží své místo.(11.7.2014)

• - Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskom meste Nice. (dyfur)

• - Vůz, kterým Jean Lucas (Gérard Depardieu) jezdil v průběhu filmu, byl BMW 528i z roku 1977. (xmy)