Otec & otec

Otec a otec

The ComDads

Komedie / Krimi

Francie, 1983, 92 min

Celkem zajímavý nápad. Jak využít nevhodné situace ve vlastní prospěch a udělat z toho vlastně takový netypický nápad na film. Dostal mě celkem konec při kterém řekne kluk o kterého celou dobu jde, že oba jsou jeho otcové, ale hlavně ať si to neříkají navzájem - každý si vyslechne to co chtěl a konec...Perfektní herci Depardieu a Richard.(22.11.2012)

No jo,úžasná komedie, úžasní tátové. Opět nostalgie, která pro mně má pořád to stejné kouzlo jako mělo když jsem to jako holka viděla poprvé,a to bude tak určitě 30 let zpátky. Tenkrát se mi ten Tristan strašně líbil a já chtěla bejt na místě tý holky. Tenkrát byl Gérard pro mně příšerná mlátička a hromotluk,ale dneska bych ho v tom filmu úplně sežrala,jak se mi líbí.A Pierre? Ten je ve všech svých komediích pořád stejný kopejtko a roztomilej rošťák.(18.12.2018)

Samo jméno režiséra Francise Vebera je zárukou kvalitního filmu. Zápletka je jednoduchá: mladý Tristan uteče z domova. Jeho otec je tak trochu nekňuba, a proto se iniciativy chopí matka, která po synových stopách vyšle své dva bývalé ctitele, jimž každému zvlášť namluví, že jde o jejich vlastního syna... A tak se rozehrává výtečná situační komedie s dvěma hvězdami francouzkého filmu v titulních rolích : Pierrem Richardem a Gérardem Depardieu.(1.12.2011)

Příjemná komedie o tom, jak to dopadá, když chce matka (půvabná Anny Duperey) nalézt zpět svého utečivšího pubertálního syna Tristana (Stéphane Bierry). A tak se uchyluje ke lži, aby na scénu dostala jeho dva domělé otce: sebevědomého a protřelého drsňáka, novináře Jeana Lucase (Gérard Depardieu) a přecitlivělého páchače sebevražd Francoise Pignona (Pierre Richard). U obou nově nabyté otcovství vyvolá rodičovský pud a hrdost, náhoda je dává dohromady a nastává pátrání, honění, mlácení, přemlouvání a přesvědčování. A to vše prošpikované honem nicejské mafie na Lucase a lidi na něj napojené. Nevšední hledání dopadne obzvláště na tři lidi: na majitele hotelu Riviera Raffarta (Maurice Barrier), který dostane nejednou přes ústa, ředitele casina Jeannota (Roland Blanche), který je zavražděn, a na skutečného otce Paula (Michel Aumont). Samozřejmě se dvojici povede vyrvat hocha ze špatné cesty a odměnou jim je pocit domělého otcovství a pocit štěstí. Míti potomky je zřejmě jeden z vrcholů našich bídných životů.(23.8.2010)

"Von mi dal hlavičku. Pánové, von mi dal hlavičku! Tak tys mi dal hlavičku. Uhhh. Dal mi ještě jednu, vidíte!" Scéna, která mě spolehlivě dostane vždycky a pak ještě ty hlody o bezva kytaře - kapela jako nová, když přijde Pignon poprvé mezi mládež do baru. Richard a Depardieu spolu sehráli pár filmů a vždycky to stálo za to. Otec a otec nejsou výjimkou a oba se sice drží svých archetypů potřeštěnce a drsňáka, ale perfektně to funguje. Ostatně jinak by to snad ani být nemohlo. K tomu skvělá hudba Vladimira Cosmy a poctivý dabing. Tohle nestárne...(12.6.2017)

• - Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskom meste Nice. (dyfur)

• - Vůz, kterým Jean Lucas (Gérard Depardieu) jezdil v průběhu filmu, byl BMW 528i z roku 1977. (xmy)