Otec & otec

Otec a otec

The ComDads

Komedie / Krimi

Francie, 1983, 92 min

Když se sejde dobrý komediální režisér (Veber), skvělý a oduševnělý komik a herec (Richard), talentovaný hudební skladatel (Cosma), nemůže z toho vzniknout špatný film, obzvláště, přidá-li se k nim Depardieu. Na první pohled to na humorem dštící komedii nevypadá, ale ty vtípky vždycky vykouknou zpoza rohu, než vám jejich pointa (nebo vůbec to, že šlo o vtip) dojde, už se na obrazovce děje úplně něco jiného a tak se mnohdy zasmějete při jiné situaci. Což považuji za skvělou věc. Duo Richard-Depardieu možná až překvapivě docela sedí. Hezký, milý, humorný film. Ne tak ztřeštěný, jak by se od filmu s Richardem dale čekat, ale i to je z jedné strany dobře. Všeho moc škodí.(28.3.2011)

Tuhle dvojici našich oblíbených herců v jednom filmu jsme si nemohli nechat ujít a obzvlášť když to bylo v TV a žádná hloupost to nebyla. Nasmáli jsme se dost a už se těšíme na Uprchlíky, protože tento film je absolutní perla novějších francouzských komedii a na Uprchlíky nás prostě úplně nažhavil (doufám, že víte jak to myslíme:). Prostě skvělá komedie, kterou všem určitě doporučujeme. A scéna s roztrženým sakem je fakt výborná jedna z mnoha!!!! 75%(25.7.2018)

nostalgické -4* lehká oddechová francouzská komedie pro všechny generace, která je i po těch letech stále zárukou dobré zábavy. Ve srovnání s dnešními komediemi je to nadstandard. Navíc po natočení amerického remaku musím zvednout na 4*. Hlavní herecké duo jede na plné obrátky stejně jako v Uprchlících. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](25.7.2018)

Jeden z nejklasičtějších a nejpovedenějších snímků s Pierrem Richardem a Gerardem Depardieuem v hlavních rolích. Závěrečná scéna kde "otcům" syn oznamuje kdo je ten "pravý" je pro mne vrcholem filmu. Ta dojetí obou jsou opravdu k popukání :D ... - Viděno 4x cca + 17. 12. 2009 + 24. 6. 2011 - 70%(26.6.2011)

• duklak2

Přesně týden před Vánocemi vysílali na CT tento film. Byl jsem na ubytovně. Večer byla šílená nuda. Zapínám televizi a zrovna začal tento snímek. Podle mnohých super. Po zhlédnutí jsem nevěřil vlastním očím. Byla to totální a nemístná blbost. Určitě je to tím, že Pierre mě k srdci opravdu nepřirostl. Jeho humor mě nechutná a já můžu děkovat bohu, že hořčice mi nikdy do nosu stoupat nebude:-) Určitě se ptáte. Za co dává tu jednu hvězdu, když tak kritizuje? Odpovídám na rovinu. Dávám ji jen proto, abych se tu mezi těmi pěti hvězdami necítil tak trapně.(3.6.2010)

• - Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskom meste Nice. (dyfur)

• - Vůz, kterým Jean Lucas (Gérard Depardieu) jezdil v průběhu filmu, byl BMW 528i z roku 1977. (xmy)