Otec & otec

Otec a otec

The ComDads

Komedie / Krimi

Francie, 1983, 92 min

Tuhle dvojici našich oblíbených herců v jednom filmu jsme si nemohli nechat ujít a obzvlášť když to bylo v TV a žádná hloupost to nebyla. Nasmáli jsme se dost a už se těšíme na Uprchlíky, protože tento film je absolutní perla novějších francouzských komedii a na Uprchlíky nás prostě úplně nažhavil (doufám, že víte jak to myslíme:). Prostě skvělá komedie, kterou všem určitě doporučujeme. A scéna s roztrženým sakem je fakt výborná jedna z mnoha!!!! 75%(25.7.2018)

Humor založený na kontrastu dvou otců funguje velmi dobře, aktivní zloduši, kteří pronásledují ústřední dvojici, jsou též velmi zdařile provedení. Ani ten happy end nevyznívá pateticky, takže vlastně krásně zapadá do celkového rámce snímku. Jen místy jako by film ztrácel na tempu a docházel mu trošku dech.(12.5.2012)

,,Pignone, takova hlavicka ..... to chce techniku... " :) Skvela komedie tria Veber , Richard, Depardieu! Roztrzity, nesikovny a dobracky Francois Pignon a chlapacky, razny Jean Lucas.Vzdy me pobavi, jak Richard ve svych rolich Depardieua vytaci. Ja bych to nevydrzel :) Film je plny humoru, vtipnych gagu, i citu. Krasna hudba.(17.12.2009)

"Von mi dal hlavičku. Pánové, von mi dal hlavičku! Tak tys mi dal hlavičku. Uhhh. Dal mi ještě jednu, vidíte!" Scéna, která mě spolehlivě dostane vždycky a pak ještě ty hlody o bezva kytaře - kapela jako nová, když přijde Pignon poprvé mezi mládež do baru. Richard a Depardieu spolu sehráli pár filmů a vždycky to stálo za to. Otec a otec nejsou výjimkou a oba se sice drží svých archetypů potřeštěnce a drsňáka, ale perfektně to funguje. Ostatně jinak by to snad ani být nemohlo. K tomu skvělá hudba Vladimira Cosmy a poctivý dabing. Tohle nestárne...(12.6.2017)

Otec a otec asi nikto nebude pokladať za filmové veľdielo, a ja dvojnásobne nie. Pierre Richard aj s Gérardom Depardieuom sú u mňa na čiernej listine. Napriek tomu som sa počas filmu párkrát zasmial a pozrel som si ho v pohode, pretože Pierre Richarda tlmili v jeho nemotornosti a Gérarda Depardieua v jeho podobe s lokomotívou. Takže, ako som už spomenul v úvode, žiaden zázrak, ale na tri hviezdičky film dosiahol aj u mňa.(15.1.2015)

• - Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskom meste Nice. (dyfur)

• - Vůz, kterým Jean Lucas (Gérard Depardieu) jezdil v průběhu filmu, byl BMW 528i z roku 1977. (xmy)