Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Scénárista Stanley Caldwell píše scénář k filmu Garden of Flesh o šíleném masovém vrahovi, který topí své oběti v jezeře a jejich mrtvoly pak na dně aranžuje do podoby svérázné zahradní slavnosti. Stanley se na svou práci připravuje sice pečlivě, ovšem poněkud neobvykle. Skutečně unáší mladé ženy, několik dnů je studuje, a když o nich zjistí vše co potřebuje, tak jim přiváže ke kotníkům závaží a utopí je v blízkém jezeře. Každý den se pak potápí, aby na dně udržoval své panoptikum a zkontroloval, zda jsou všechna těla ve správné pozici a vybavena všemi potřebnými rekvizitami, jako jsou třeba sluneční brýle na očích. Nikdo, ani Stanleyho kamarády z firmy vyrábějící pro film speciální efekty, ani místního šerifa Boona Prestona vůbec nenapadne, že by něco nebylo v pořádku. Někteří jeho narážky dokonce berou jako podařené žerty, jako třeba jeho agentka Regan Kendrick, která naléhá, aby scénář rychle dokončil. Jenže tak dlouho Stanley pokouší osud, až na to doplatí. Stane se tak ve chvíli, kdy se vydá se svou dodávkou do města na lov a jeho další obětí se stane pohledná Mallory. Ta totiž není jen hezká, ale také silná a vzdorná. Přestože skončí spoutaná v tajné sklepní místnosti Stanleyho domu, rozhodně nehodlá prodat svou kůži lacino. Nepodaří se jí sice osvobodit, na to je Stanley příliš zkušený věznitel, osud jí však vypomůže náhodou. Ve stejnou dobu, kdy se Stanley rozhodne Mallory utopit, se totiž parta trikařů rozhodne pod vodou otestovat kamery a vybavení k chystanému natáčení. Když Stanley vyděšenou dívku strčí do vody, proplouvá shodou náhod parta filmařů přímo pod nimi. Muži jsou sice překvapeni, bleskově však zareagují, zbaví dívku pout a dopraví ji do bezpečí. Když zjistí o co jde, rozhodnou se připravit na vraha past. Vytvoří dokonalou repliku Mallory se skrytou kamerou v oku a umístí ji na dno jezera. Chtějí si tak počkat až se objeví vrah, aby upravil svou zahradu lidských těl, a dopadnout ho přímo při činu. Jenže situace vyvíjí trochu jinak než čekali. A Mallory je opět v nebezpečí života. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (13)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Televizní thriller se veze na poklidnosti a místy i zábavnosti. Scénář je s ohledem na televizní tvorbu napsán poměrně dobře. Hrůzy a lekaček se tu však dočkat nelze, takže nic pro fajnšmekry. TV obrazovce to však díky své atmosféře a plynulosti sluší. Prostě to není nervydrásající krvák, jakých se ve své době urodilo víc než dost. ()

noelcoward73 

všechny recenze uživatele

Na Srub u jezera jsem narazil spíše náhodou. Se zhlédnutím jsem ani chvilku neváhal, když jsem zjistil, že jednu z rolí má můj nejoblíbenější herec Michael Weatherly. Solidně natočené, zajímavý nápad se sériovým vrahem, vtipné momenty. V poslední třetině filmu jsem z některých záběrů poznal, že jsem film již viděl. Konec je trochu překvapivý. ()

Reklama

Galerie (7)

Reklama

Reklama