Orli nad Londýnem

Battle Command

Drama / Válečný

Itálie / Francie / Španělsko, 1969, 115 min

• flanker.27

Naprostý a totální odpad. Úplně mimo. Akce, reálie, všechno špatně. A ta výměna spitfirů a messerschmittů - no comment.(11.8.2006)

• Big Bear

Jen málokdy jsem byl tak v šoku a tak plný rozporuplných dojmů z tohoto filmu. Jako perfekcionalista co má rád ve válečných filmech jen dobové stroje, výzbroj, uniformy bych tomu měl napařit odpad. Na stranu druhou musím tentokráte vyjímečně u Italů uznat jakousi snahu a ocenit výpravu. Některé scény byly srovnatelné se slavnými válečnými velkofilmy. Napři nahromaděná technika a vojáci na plážích Dunkirk (nebýt těch sopek na obzoru za loděmi :-) to byl Vesuv? :-))! Noční nálety na Londýn také ušly i noční nálety na Německo. Potěšilo i nasazení historické techniky co se týče vozidel - Chevrolety, bedfordy... Samozřejmě ty Pattony na začátku a hlavně RAF létající na stodevítkách... Úplně mně dostala ta česká vlaječka (byť obrácená) na jednom mesounu RAF! :-)))) Spity s hákáči na ocasech také stály za to... Sám špionážně akční příběh nebyl špatný a herci hráli příjemně. Film jsem viděl s dabingem studia Barrandov a to bylo tedy opravdu něco. Pod asi 4 hlasy našich herců bylo slyšet angličtinu... Mohl bych tu vyjmenovat stovky blbostí, ale mohl bych tu jmenovat i řadu věcí slušných a tak vyjímčně nebudu kruťas a dám za dvě vojenské propustky pro vstup na radarovou stanici. * *(7.8.2016)

• rt12

Takový nedodělaný, roztříštěný děj, který nezaujme.(25.5.2014)

• majo25

Môj prvý makaroni kombat a dopadol presne tak, aké som mal od neho očakávania. Žiadne alebo minimum dramatických situácií, nevýrazné postavy aj jednoduchší humor. Občas chaos, ako keby scenár písali na poslednú chvíľu. Vojenské akcie pritom nie sú vyslovene zlé, všemožné výbuchy a osteľovania sú štandartne slušné, aj keď občas nedotiahnuté, resp. narýchlo ukončené. V sumáre čistý priemer, ako napovedá aj tunajšie hodnotenie.(21.12.2018)

Myslím, že jsem tenhle film viděl někdy před dvaceti lety a tenkrát se mi velice líbil. Když jsem ho viděl dnes, tak mi sice nepřišel kdovíjak dobrý, ale nebylo to ani špatné. Až dnes si člověk řekne, že měli Italové docela koule na to, natočit tenhle film ve stejný rok jako byla natočená skvostná Bitva o Británii.(13.12.2013)

• xaver

Jsem fanda co se týče válečných filmů. Viděl jsem jich spousty. Tenhle jsme měl možnost vidět před týdnem. Očekával jsem od něho hodně, ale o to víc mě zklamal. Děj hodně roztříštěný. Němečtí agenti se dostávají do nejtajnějších a nejlépe střežených prostor, z kterých je řízená celá britská protiletadlová obrana. Hodně stupidní. Přitom samotné téma patří k těm nejzajímavějším válečným námětům. Takový koprodukční paskvil to se hned tak nepovede. Nebo že by to byla pomsta Britům?(4.4.2012)

Náhodou... Dosť podarený príbeh... Len škoda tých vymenených lietadiel... Vlastne, keby boli vynechali letecké zábery, ani by ten film o nič neprišiel. Ďalšia nedomyslená vec bola ten boj s tankmi na začiatku filmu - keby boli mali Spojenci v lete 40' bazooku... Napriek týmto pripomienkam to patrí ešte stále k tým pozerateľnejším "špagetovým" vojnovým filmom.(23.10.2009)

• drankeryth

Zaciatok filmu bol dobry, ale znova sa potvrdilo, ze Taliani zas neberu film z druhej svetovej vojny prilis vazne, pretoze znova vo filme pouzili modernejsie tanky, ktore sa vyrabali v 50-tich rokoch. A o tej bazuke novsieho typu ani nehovorim. V kazdom talianskom filme nasadzuju taketo tanky a mne to potom pokazi naladu na film, ktory sa ma odohravat, ked vladol Hitler. Dej filmu nebol spatny, ale uplne prevedenie akcii na tu radarovu stanicu mi prisla taka obcas smiesna. Hlavne to umieranie vojakov vo mne vyvolavali usmev na tvari. Roznorode vyvrtky a pady na zem, ked ich trafili, z nich robili kaskaderov:)(26.10.2011)