Jean Lucas je propuštěn z vězení, kde si odpykával pětiletý trest za bankovní loupeže. Komisař Duroc, který ho zatýkal, na něj čeká před věznicí, aby mu sdělil, že nevěří, že by vedl vzorný život a hodlá ho sledovat. Až ho znovu zatkne, bude povýšen. Lucas však hodlá žít jako slušný občan a najít si práci. Má nějaké šperky, které prodá a utržené peníze si chce uložit v bance. Má však hroznou smůlu protože banku přepadne zmatený Francois Pignon, který si navíc Lucase vybere jako rukojmí. Ve Francii není jediný policista, který by pochyboval o tom, že to byl právě Lucas, který přepadení provedl. Pignon donutí Lucase, aby nasedl do jeho auta, a odjedou. Je však tak nešikovný, že nechtěně Lucase postřelí do nohy. Lucas chce k lékaři, ale Pignon si nemůže dovolit jít do vězení. Musí se starat o svou šestiletou dceru Jeanne, se kterou zůstal sám. Zaveze tedy Lucase ke svému známému veterináři, kde ho ošetří. Pignon je zoufalý a proto se odhodlal k tak zoufalému činu. Kdysi býval vedoucím obchodního oddělení, ale před třemi lety byl propuštěn a poslední rok žije jen ze sociální podpory. Jeho dcerka po smrti matky přestala mluvit a on má nyní jedinou šanci, odjet s ní a penězi do zahraničí, kde by začali nový život. K tomu potřebuje falešné doklady a prosí Lucase o pomoc. Lucas se ho chce zbavit a domluví mu schůzku s Labibem, který by mu doklady mohl obstarat. Problém je v tom, že Labib nevěří, že z loupeže má jen 84 tisíc a chce za doklady půl milionu... (TV Prima)

kaktusacek13

Tenhle film prostě nemůžu ohodnotit jinak. Chvílemi je to smutné, že se člověku chce brečet, potom se zase směje...... Je to prostě skvěle odvedená práce pánů Richarda a Depardiea ()

DJ Kritik

Podobné niečo si neskôr zahral Depardieu s Renom, ale v opačnom garde vo filme Drž hubu! Ale Richard je od prírody "pomotanec" ()

Ukrizku

Nestárnoucí klasika. Vtipná, dramatická, nězná a totálně paradoxní. G.D. ve své největší herecké formě. ()

subic

I amíci tomu udělali remake. Tohle je tak zábavné, že si to pamatuju už od děctví jako jeden s prvních filmů, po Kopyto (1981), Otec & otec (1983), co jsem viděl ještě za komoušů na obrazovkách prvního nebo druhého programu československé televíze a kde se mi tak líbil Gérard. ()

JosefTomas

Uprchlíci se vymykají klasické komedii, neboť do celkového souhrnu zahrnují i prvky dramatu a film tak dostává úplně nový rozměr, který je podpořen Richardem a Depardieum. Ti dva jsou natolik sehraní a přesvědčivý, že jim věříte všechno, co řeknou (v případě Richarda i udělají) a jsou o to zajímavější, protože Veber z nich dělá jen a jen lidi, co občas dělají chyby. ()

adamix

Bolo skvelé vidieť týchto dvoch zasa pokope a vlastne celý úvod je geniálnou satirou na filmy o lúpežiach. Potom príde do diania malé zlaté dievčatko, ktoré túto komédiu trošku emočne spestrí. Ten záver už je trošku odfláknutý a film skončí predčasne, ale hlbokú ranu na duši to nezanechá. Skôr naopak, zahreje. ()

knihovna

Když si Pierre Richard při bankovní loupeži prokousl masku, měl jsem asi desetiminutový záchvat smíchu. A to byl teprve začátek😂😂😂. ()

ostravak30

Osmdesátá léta svedla Pierra Richarda a Gérarda Depardieu hned několikrát. A vždy jim to docela sedlo. Zatímco Kopyto byla čistá komedie, Otec & otec a Uprchlíci jsou nejen komedií, ale místy i lehkým dramatem a navíc i dojemným. A zatímco ve výše uvedeném filmu se starají o syna, zde je to holka. Film není zdaleka tak nabitý přehršlemi komediálních scén a bláznivých situací, přesto se pár výborných najde. A mě dokonce v závěru dojal, ale to bude tím, že sám mám dceru. ()

PlayEasy

Místo ultra zábavné šílenosti se dostavila úsměvná feel-good dramedy, brilantně zahraná, doprovázena famózním soundtrackem, místy až dojemná …a nám to fakt vůbec nevadilo, přesně naopak! 85% ()

SKA

moc příjemná komedie, dost sem se nasmál a ještě dlouho budu vzpomínat a opakování si nenechám ujít, obsazení hlavních hrdinů prostě sqělééé, 84% ()

rafix

Přenádherná komedie s vynikající hudbou. Dobré herecké výkony pánů komiků P. Richarda a G. Depardieura. Ty nikdy nezklamou a nikdy to nezkazí. ()

route60

Uprchlíci tahe fracouzka klasika s P. Richardem a Gérardem Depardieum nikdy nezestárne, Francis Veber vždy uměl diváky rozesmát. ()

biletarka

Moje asi třetí shlédnutí téhle výborné smutnokomedie. Richard a Depardieu opět ve skvěle se doplňující dvojce. V Richardově herectví je jako obvykle spousta něhy, ale vidět Gérarda Depardieu rozněžnělého nad dojemnou malou dívenkou, která v něm začne probouzet nepoznané ochranitelské a snad otcovské city, to se tak často nevidí. Myslím, že zase zapnu televizi, až někde tenhle film v ospalém odpoledni nasadí. ()

safe

Duo Richard + Depardieu kupodivu funguje bez většího zádrhelu, a když se k nim přidá ještě roztomilá Jeanne, tak v milé komedii přicházejí i dojemnější scény. Film plní svůj účel a hudba od Vladimira Cosmy pomáhá ke čtvrté hvězdičce. ()

Bilky

Po tých rokoch to veľmi zostarlo a za druhú dojemnú polovicu uberám jednu hviezdu. Celkovo má Veber lepšie komédie, tu dosť tlačil na city... 70% ()